The Walking Dead

Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Кој уствари е главен во Хилтоп?

Иначе епизодиве се појаки и појаки стануваат. Нека продолжат само вака.
Штета што изгубивме уште еден главен лик...
Gregory beshe glaven. Maggie ja prezema vlasta. Gregory proba da go zeme prestolot ama go besat. Maggie prodolzuva da go vodi hilltop posle izleguva da i pomogne na Georgie zenata si naocarite so druga naselba. Maggie togas go ostava Jesus kako nejzin zamenik i vodac na Hilltop. Jesus ne saka da bide vodic i ja deli vlasta so Tara koja mu e pomosnik
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
izleguva da i pomogne na Georgie zenata si naocarite so druga naselba.
Така само си мислат жителите на Хилтоп. Всушност, обратно е. Меги не би можела да и помогне на Џорџи на никаков начин, туку Џорџи ја зела Мега и детето за да и помогне, да расте во многу понормална средина од Хилтоп. Комонвелтот, од каде доаѓа Џорџи, треба да е заедница со 50 пати повеќе жители отколку било која друга од овие нашиве. Тие имаат се што им треба, ним не им треба никаква помош, тоа го кажа првиот пат кога дојде, затоа и кога одат да тргуваат со други мали заедници, они не тргуваат со предмети, храна или оружје, туку со знаење и уметност. Затоа и и бараше да и ги даде сите грамофонски плочи што ги имаат во Хилтоп, во замена за таа книгата со скици за изградба на потребните објекти. Е сега, што е најинтересно - во Комонвелтот заминаа и Рик и Ана (Џадис), што значи Меги и Рик се заедно таму. За Рик нели кажаа дека ќе снимаат 3 долгометражни филмови, што значи ќе го видиме тој дел од приказната таму. А за Меги кажаа дека во моментов е во преговори, но не кажаа што со нејзиниот лик понатаму. Но ако најдат заеднички јазик, претпоставувам и неа и малиот Хершел ќе ги видиме во филмовите.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Некој нешто да каже за овие новиве негативци?
Нема што да се каже за нив. Сметаат дека тоа што се случува со светот е нов стадиум во човековата еволуција, го прифаќаат така како што е, затоа се маскираат како шетачи и на некој начин се водачи на цели крда. Во стриповите
се викаа Whisperers, имаа женка-лидер, ја викаа Алфа. Но Ниган, откако избега од затвор, и ја отсече главата и ја однесе на Рик и Андреа за да им покаже дека е со нив. По неа, лидерството со нив го презеде Бета, поранешен НБА играч, кој исто така ќе биде убиен подоцна од страна на Арон и Исус. Ама таму е сосема поинаква приказната: таму Карл ќе се обиде да убеди едно девојче, Лидија, ќерка на Алфа, да дојде со него во Александрија. Затоа Whisperers ќе го киднапираат, и се се врти околу тоа. Тука ни Андреа ја има, ни Рик, ни Карл, а сега ни Исус...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како и да е. Станува јако оваа сезона. Ќе го видиме ваљда во следна епизода нивниот водач.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Каде може да се најде серијава?

едит: пробав на торент сајтовиве но без успех.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Симнете си Stremio. Јес да е Нетфликс за сиромашни ама брка работа.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Одличен почеток на серијата. Конечно нешто сменија, нема да е монотоното ко од 4та сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom