The Walking Dead

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мислам дека тие се оние што ги видоа на тоа полјанката огромната група на зомбиња
Користат кожи од зомбиња да се преправат и се движат меѓу нив, доста поопасен противник од Ниган, Алфа е лидерот
Нема шанси да се толку голема група. Може да се неколку измешани со зомбињата, али во толкав број не ми се верува.
Иначе кој глумец е нивниот лидер? Се знае нешто?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
2 ипол сезони ги билдаш Сејвиорс, Ниган го правиш бедес над бедесите, две сезони имаш мини борби и мали тепачки помеѓу нив, за главната тепачка на сите да им бидат сјебани куршумите, Ниган и Рик во главната битка повеќе муабет да си прават отколку да се тепаат, оти сите наеднаш добија морални погледи на светот.
Жими серијата, очајна стана од невидени размери, не ми се верува како успеа овака ниско да паднат.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Нема шанси да се толку голема група. Може да се неколку измешани со зомбињата, али во толкав број не ми се верува.
Иначе кој глумец е нивниот лидер? Се знае нешто?
Не се знае се уште, треба жена да биде Алфа, а подоцна и Бета.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.085
Ако не ве мрзи погледнете ја најновата епизода (сезона 4, прва епизода) од Fear the walking dead. Да не пишувам спојлери
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.085
Јееес :)
иако ми беше малце досадна, од ликовите што беа у епизодава мислев сум ја згрешил серијата. Дали конечно епизодава е доказ за приквелот или паралелните случувања, не знам.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.358
Гледам така со пола внимание, сега испадна дека овие ѓубреџиите не биле баш ѓубреџии туку имале тајни простории чисти и уредени, модерна опрема и хеликоптер?
Не е нивни хеликоптерот. ;)[DOUBLEPOST=1524260138][/DOUBLEPOST]
i mene me kopka helikopterot,,ima nekoja verzija so nego nekade ima nova civilizacija so letala ili toj sto upravuva so helikopterot i e nekoj rodnina ili prijatel na jada posto ovaa imase fakeli za lociranje ovde ima dosta logika
taman si e rabotta palkata ja zaboraviv sory sepak me kopka helikopterot sto od kade znae za nego


Што мислите?
Се сеќавате на Џорџи, типката со чиста облека која пред неколку епизоди бараше музика од Меги?
Хеликоптерот е на нејзината група. Комонвелт се вика во стриповите, и е многу поголема група, неспоредливо, преку 50 000 луѓе се, може да се рече веќе напредна цивилизација. Но во стриповите нивниот водач се вика Памела, а не Џорџи. Тие имаат се што им е потребно за живот, па тргуваат во замена за знаење и уметност. Типката во ѓубриштето нели беше скулпторка? Веројатно она од претходно имала контакт со Комонвелтот и ги разменувала своите експонати за храна. Инаку од кај би им била храна на ѓубреџиите? Од таму го има истиот знак на конзервата и хеликоптерот. И од таму таа знаеше дека ќе дојде, а не дека е нејзин. Е сега, во врска со Комонвелтот не е уште познато ништо од стриповите, затоа што и таму Комонвелтот прв пат се појави во последните неколку броја, ептен е тазе таа приказна. Мислам дека во следната сезона сепак ќе одат со Whisperers како негативци, па ќе видиме.
 
Последно уредено:

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Неофицијално: Ендру (Рик) нема да биде дел од серијата, е сеа дали сред 9та сезона или докрај не се знае, али едно е јасно, ако има 10та сезона ќе биде без Рик Грајмс. Истото се зборува и за Лорен(Меги).

Наводно, Норман (Дерил) ќе биде како демек "главната улога" .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фала курцу
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
моментално Fear TWD е кока кола за оваа...почна слабо, сега е на врвот, само до кога...ќе видиме дали научиле од сопствените грешки...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Абе сите да напуштат и да се раатисаме..
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Меги нема да ја има, ќе биде само во првите 6 епизода ако не се лажам, ќе снима нова серија на АБЦ заедно со Џејк од Скандал.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Серијава умре заедно со Карл, а полека умираше и долго пред тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Серијава умре заедно со Карл, а полека умираше и долго пред тоа.
Уште од кога онаа латинана не ми текнува сега како се викаше го промаши Неган а беше на два метра од неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom