The Walking Dead

Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
1. Morgan со хеликоптерот ќе оди во другата серија Fear TWD.
2. Да
3. Тотално

Ова све напамет, не сум читал ништо околу ова

Премногу едноставно како за финале,штознам не сум баш импресиониран...

1. Што ќе измислат за новата сезона? Дали ќе биде нешто во врска со хеликоптерот,пошто друга опција не гледам.

2. Дали Меги,Исус и Дерил ќе се свртат против Рик?

3. Тоа со куршумите беше малце глупаво. Демек ниту еден сејвиор не ги проба куршумите пред да излезат во војна?
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Уште една глупава сезона отиде, ајде новата пак истото, нови негативци, малку се бркаат, малку се тепаат, некој го фаќа морална криза, не може да убива, после станува крволочен ѕвер и кине се пред себе, па пак станува морален и не убива и така се вртиме во круг дури авторите на серијата не се сожалат и прекинат со оваа пародија.

Ако веќе мора да се гледа нешто во истиот универзум Fear The Walking Dead барем е некако уште свежа, иако и они паметно е да завршат со уште една максимум за да не го затупат исто како оваа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ајде сега сите сплотени нека го најдат лекот и нека се стави крај на серијава.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Добро беше финалето. Сакав Ниган да го убијат, али пак се извлече.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Наредна сезона ќе има олимписки игри?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.378
Ај ако некој има желба и време нека ми пише накратко по пп што се случи во последнава сезона, немам живци да ја гледам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Си реков Рик испадна таков педер и на тој начин да го убие, ми направија незгодно да се чувствувам што Ниган умира, лол.
Се извадија некако.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Реално немаше шансо да умре Ниган, глумецот е еден од најдобрите во серијата и чинам му го продолжија договорот за наредната сезона пред неколку недели. Што ќе прават без него? Немаат со кого да го заменат.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
туку што е работава со Дерил?? буквално го немаше сезонава, освен во некои сцени со Двајт...така само во позадина се моткаше..
може со Меги да бидат негативци за следната сезона..
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Наредната сезона би требало да имаме тиме лип од околу 2 години ако одат по стрипот, а одат горе долу со истите настани
така да Тхе Њу Бегининг е следно. Исто така да видеме дали ќе ги представат Алфа и Тхе Висперерс
.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Наредната сезона би требало да имаме тиме лип од околу 2 години ако одат по стрипот, а одат горе долу со истите настани
така да Тхе Њу Бегининг е следно. Исто така да видеме дали ќе ги представат Алфа и Тхе Висперерс
.
Нови групи се тие ?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Нови групи се тие ?
Мислам дека тие се оние што ги видоа на тоа полјанката огромната група на зомбиња
Користат кожи од зомбиња да се преправат и се движат меѓу нив, доста поопасен противник од Ниган, Алфа е лидерот
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Kajgana Shop

На врв Bottom