The Sopranos

Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
poslednava scena malku cudna bese , barem taka kazuvaa bidejki se pojavuvaat licnosti vo restoranot koj go sakaa Toni mrtov , isto taka tuka se i obidite na Medou da ja parkira kolata , koj imaat 'simbolicno' znacejne . Se misli deka prvite dva ne uspesni obidi za parkirajne gi oznacuvaat dvata ne uspesni obidi za ubistvoto na Toni dodeka 3 e uspesen a so toa i zavrsuva serijata i za prv pat nema muzika .
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Имаше на сајтот на Трендо пред неколку месеци нешо со натпис Крајот на Сопранови.Некој тип напишал некоја книга за крајот на Сопранови или така нешо.Не го допрочитав до крај.Знае некој за ова нешо повеќе???
Иначе ако го убија Тони во оваа сезона како ќе снимат 7-ма???
Или ќе направат нешо као Сопранови-почетокот.:pos2:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
абе не го убија Тони. и ја мислев дека ќе го убијат (изгледа и ја на но.нет сум прочитал). инаку исто така на но.нет прочитав и за 7ма сезона, па сеа колку ќе има...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Крајот на Сопранови
За сите оние што се по локален распоред на гледање на Сопранос, нека престанат тука (и нека се вратат кога ќе ја изгледаат целата серија). За оние што ја изгледале, време е за објаснување.

По осум години снимање и 84 епизоди, приказната за мафијашкото семејство од Њу Џерси доби тотално незамислив крај - црн екран.

The Sopranos: The Complete Book, е дело на авторот на Сопранови, Дејвид Чејс, кое треба да ги разреши мистериите што настанаа по последната сцена и да го смири гневот на фановите.

"Има многу повеќе да се каже за него, отколку тој да заврши со лицето во чинијата и куршум во главата, или како шеф на њујоршката мафија. Јас го гледам Тони Сопрано како алтер его на публиката. Тие задоволно го гледаа како тој краде, убива, лаже, мами и ограбува. Тие го поддржуваа. Сега одеднаш сакаат тој да биде казнет за тоа. Тие сакаат да го видат неговиот мозок истурен на ѕид. Искрено мислев дека тоа е одвратно. Патетично за мене е колку тие ја сакаа неговата крв, откако 8 години навиваа за него," објаснува Чејс зошто се одлучил на таков крај на серијата.

Во однос на останатите ликови Чејс во неговата книга открива дека Медоу (ќерката на Тони) нема да заврши како доктор или адвокат, но нема да биде домаќинка како нејзината мајка а од друга страна и Еј Џеј (синот на Тони) најверојатно нема да ја преземе работата на својот татко.

Книгата на Чејс излегува на 30 октомври.
Последна промена: 19.10.2007 #

on.net
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
Како што е веке кажано погоре,највише ми се свиѓа оргиналноста и реалноста.Нема дугачки црни линузини,билдери со слепец цвикери...
Сите се дебели и запуштени,сите се од онаа средна работничка класа.Луѓе кои ги гледаш секојдневно како пазарат,прават скара или фрлаат ѓубре.Тие се правите мафиози.
Сфака част,од холивудска продукција да излезе нешто шминкано без да се гледа дека е такво.
Закон 8)
дадаададададада се согласувам потполно со тебе многу јака серија нема збор скоро се е реално
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Gi gledav..ama od 3 sezona pa nataka
sea si gi siminjam site sezoni....i taka e ladno...kaj drugar, pivo, cips i Sopranovi.. Top Kombinacija...ke utepame 2 meseca dobri so 6 sezoni
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
За 7ма сезона не знам, но чув дека ќе се снима игран филм.
Најјака фаца е Поли. Ебати брљакот! А најодвратно копиле ми е Фил Леотардо, и Вито Спатафоре гејот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
Завршувам со 4та сезона и мислам дека има изгубено од криминалистичките елементи и премногу фокусирано врз домашниот живот на повеќето. Значи преобразена е 4тата во една своевидна домашна драма. Како и да, една од подобрите серии. Ever. Да, доста реална и оригинална.
 
F

Frankie Yale

Гостин
Кога и да го гледам видеово неможам а да не се насмеам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom