The Sopranos

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.533
Поени од реакции
7.150
Дали ги гледате и како ви се бендисуваат. Јас искрено мислам е една од најдобрите телевизиски серии на сите времиња, највпечатлива, најреална и најоригинална.

 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Серијата е супер.....
Многу е оригинална.....
Супер е, секој ден ја гледам на А1 навечер........
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.533
Поени од реакции
7.150
Авторот кој ја напишал е бивш "соработник" кој бил уапсен и ставен под заштита на сведоци бидејќи бил Кум на една од петте фамилии во Њу Јорк во 70тите. Во серијата е прикажан како Кристофер, всушност авторот го опишува својот живот. Пооригинално не може да биде.
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Андроник напиша:
Дали ги гледате и како ви се бендисуваат. Јас искрено мислам е една од најдобрите телевизиски серии на сите времиња, највпечатлива, најреална и најоригинална.

Se soglasuvam.
Dosega za mene e edna od najdobrite TV serii sto gi imam gledano.
Fantasticno.
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Страшно добра серија. Ми се допаѓа тоа што реално ги опишуваат ликовите и начинот на работа на мафијата. Порано, во мафијашките филмови, ликовите се психопати, убијци, силувачи итн. Овде ги гледате ликовите под друго, човечко светло. Го гледате СМЕЈСТВОТО на кумот, неговите деца, како они се справуваат со тоа што татко им е Кум. Го гледаме "Cappo di tutti cappi" како ранлив, чувствителен човек. Прикажани се човечките особини на мафијашите А НЕ СТЕРЕОТИПНИТЕ мислења за нив.

Плус, неверојатно добра режија и сценарио ја красат оваа можеби најдобра серија до сега излезена од Холивуд. Совршена глума и развиток на ликовите. Од мене, ЧИСТА ПЕТКА!!!

П.С Гижо, RESPECT за темава! :aplauz:
Искрено, јас мислев вечерва после Сопранови да ја почнам темава ама ме испревари :D
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Андроник, мај дипест аполоџис. Не знам зошто, мислев дека Гижо го почнал муабетот. Тоа П.С важи за тебе :oops: :oops: :oops:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.533
Поени од реакции
7.150
Нема зошто чендлер. Одличен осврт, навистина си се доживеал со серијата и нејзината уникатност.
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
а да не го има некој случајно серијалот на cd vhs dvd или така нешто?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.168
Поени од реакции
34.279
Одлична серија, ама жалам што не почнав да ја пратам отпочеток... тогаш ми изгледаше некако „глупа“.

Колку сум грешел....
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Како што е веке кажано погоре,највише ми се свиѓа оргиналноста и реалноста.Нема дугачки црни линузини,билдери со слепец цвикери...
Сите се дебели и запуштени,сите се од онаа средна работничка класа.Луѓе кои ги гледаш секојдневно како пазарат,прават скара или фрлаат ѓубре.Тие се правите мафиози.
Сфака част,од холивудска продукција да излезе нешто шминкано без да се гледа дека е такво.
Закон 8)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
ОДЛИЧНА СЕРИЈА

ОДЛИЧНА СЕРИЈА,и колку пати да ги гледам епизодите се супер.
Омилен лик Тони Сопрано.
Одлична режија и глума од сите актери.
За мене супер серија, на врвот со Френдс.
ЦСИ е ок но веке го надминав тоа со крим инвестигација, може да се каже го надраснав па не ми се интересни.
Не сум ги начекал десперет хаус жените, ај ко ќе ги начекам ќе кажам и за нив.

Да не има некој Сопранови да се трампаме или да ги земам ако не сака тоа схо имам.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
И јас би играл така

Chandler напиша:
Страшно добра серија. Ми се допаѓа тоа што реално ги опишуваат ликовите и начинот на работа на мафијата. Порано, во мафијашките филмови, ликовите се психопати, убијци, силувачи итн. Овде ги гледате ликовите под друго, човечко светло. Го гледате СМЕЈСТВОТО на кумот, неговите деца, како они се справуваат со тоа што татко им е Кум. Го гледаме "Cappo di tutti cappi" како ранлив, чувствителен човек. Прикажани се човечките особини на мафијашите А НЕ СТЕРЕОТИПНИТЕ мислења за нив.

Плус, неверојатно добра режија и сценарио ја красат оваа можеби најдобра серија до сега излезена од Холивуд. Совршена глума и развиток на ликовите. Од мене, ЧИСТА ПЕТКА!!!
И јас би играл така, т.е. се сложувам со горе наведеното. Јас би дал чиста 10-ка.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Денес ја земав шестата (последна) сезона која негде заврши со емитување почетокот на јуни...
Ја гледав првата епизода "Members Only" и морам да кажам дека се потсетив колку е добра серијата. Веќе месец немав гледано ниту една епизода :)... А и тие што ги гледав беа од претходните стари сезони...

Што има да збори за серијата. Врв во ТВ продукцијата. Не би ја ни споредувал со повеќето серии денес. Едноставно е над сите во секој поглед. Сценариото, режијата, фотографијата, музиката, изведбата на актерите - навистина оставаат без зборови. И тоа на добар, не претенциозен начин...

Ме интересира дали некои женски ја гледаат?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Bada Bing! напиша:
Ме интересира дали некои женски ја гледаат?
Зар уште прашуваш?Ама одамна ја немам гледано.:nesum:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не се сеќирај. Ги имам јас сите сезони на DivX... :)
That's not the issue.

Ја гледа ли некој серијава освен горе-задоволните лица. :)
:toe:Да врземе некој добар муабет!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom