T-Mobile - Генерална дискусија

Г

Грејвдигер

Гостин
Било каде да одам ...ми покажува 4g+ за интернет конекцијата...
Можеби дека андроидот е понов(седумка), па така да самиот андроид да подржува поголеми брзини.
Незнам.....само нагаѓам
Поддршката зависи од телефонот. Инаку 4г+ е побрза варијанта на 4г.
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Било каде да одам ...ми покажува 4g+ за интернет конекцијата...
Можеби дека андроидот е понов(седумка), па така да самиот андроид да подржува поголеми брзини.
Незнам.....само нагаѓам
И ја иам Андроид 7 па не ми покажува.Шо телефон имаш?
Ја иам Samsung Galaxy J7 (2016).
И во која Општина живееш?
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
J5 2017....Kicevo...no i vo Ohrid, Skopje...isto mi pokazuva 4g+
Братучед ми го има истиот телефон кој што е out of the box со андроид Nougat и му го покажува истото.Изглеа е до телефонот ако не се грешам.Ја апдејтирав на андроид Nougat па неам такво нешто.Можда Ј5 и Ј7 (2017) Самсунг модели подржуваат по софистициран сигнал?.Декстере ти се разбираш од ова ај пиши шо знаеш.[DOUBLEPOST=1509836432][/DOUBLEPOST]Еве уште нешто(Левиот е Ј7 2016 а десниот Ј5 2017).Заклучив дека Ј5 2017 има по софистициран сигнал (не до толку)за разлика од Ј7 2016 кој што аплоуд е 150 за разлика од Ј5 2017 каде што е 300.Може за тоа е тој плусот,незз... Screenshot_20171104-235352.png
 
Последно уредено од модератор:

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Имам самсунг с7 на андроид 7, и кај мене покажува 4г+ во аеродром

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Имам самсунг с7 на андроид 7, и кај мене покажува 4г+ во аеродром

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ваљда е до тоа што поновите и по јаките телефони имаат по јак (по софистициран) сигнал за 4G мрежа и може да фаќаат појака 4G мрежа,а и башка Телеком до неодамна ја поднови постоечката мрежа,баш како што кажа Dexter,па ваљда до тоа ке да е за она плусот што се појавува до 4G-то[DOUBLEPOST=1509841048][/DOUBLEPOST]Ај направете спидтест со 4G+ а ја ке направам само со 4G па да ја видиме разликата.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Ваљда е до тоа што поновите и по јаките телефони имаат по јак (по софистициран) сигнал за 4G мрежа и може да фаќаат појака 4G мрежа,а и башка Телеком до неодамна ја поднови постоечката мрежа,баш како што кажа Dexter,па ваљда до тоа ке да е за она плусот што се појавува до 4G-то[DOUBLEPOST=1509841048][/DOUBLEPOST]Ај направете спидтест со 4G+ а ја ке направам само со 4G па да ја видиме разликата.
Офф топик бидејки јас пишувам за вип мрежа. Од некои мои сознанија Lte Cat4(150/50mbps)тоа се теоретски брзини кои во пракса се до кај 60мбпс/30мбпс, а додека за Lte-A односно Cat6 (300/50 мбпс) во пракса брзините се од 100~150mbps со 40~50 уплоад- јас имам еден ваков спид тест но после тестот зада го сликам, плусот на 4г+ исчезна,и од тогаш мн,ретко гледам + на 4г
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Дали Galaxy S8 Plus од Т-Мобиле се кодирани да работат само на картичка на Т-Мобиле ?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Телеком на две години менува (воведува) нова тарифа и сега ако сакаш да имаш неограничени разговори и интернет (ограничен секако) треба да платиш 999 денари
Пред 4 години беше 699 со неограничени разговори без смс и 4гб нет.
Од кога се спои Вип и Оне нема конкуренција мобилниот пазар.


Sent from my 6045Y using Tapatalk
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Дечки, сакам да се префрлам од ВИП на Т-мобиле, па сакав да прашам некој од вас ако сега брзо се префрлал, колку време трае процесот и каква документација е потребна? Бидејќи на интернет нигде не начекав дискусија, а со време сум малку краток периодов за да одам и да чекам во редица.
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
20171208_183806.png Апликацијава на Телеком по багната неможе да биде.Прво пред да ја апдејтнат не ни се вчитуваше и почна да "халуцинира" трепкајки.Да смешно беше.И ете им текнало да ја подноват ама пак проблем.Ставив мој број(Незнаејки како конечно им текнало на Телеком да објаснат како се внесува сим код)и се беше во ред,активирав.Потоа сакав на Мајка ми да го ставам бројот ама кога го ставив сим кодот(оној со последните 6 цифри од сим картичката)стигна порака и после се појави една грешка.Пробав лично и од нејзиниот телефон и пак исто.
Решение???
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Која е најдобра понуда за постпејд и најисплатлива?
Сакам од ВИП да емигрирам во Т-Мобајл. Без телевизија, значи не сакам Магента.

И дали непотрошените Гб од интернетот ќе ми се префрлуваат во следен месец ако не сум на Магента?
 
P

psychostasia

Гостин
Која е најдобра понуда за постпејд и најисплатлива?
Сакам од ВИП да емигрирам во Т-Мобајл. Без телевизија, значи не сакам Магента.

И дали непотрошените Гб од интернетот ќе ми се префрлуваат во следен месец ако не сум на Магента?
Smart и cool тарифите знам дека се префрла интернетот нареден месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom