T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Dali se 4G brzinite za pripejd korisnici ograniceni na 25-30 mbps download ?
Sekade vakvi brzini dobivam
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, сакам да се префрлам од припејд на постпејд, меѓутоа не ги знам понудите па затоа ми треба ваша помош... Се префрлам пред се заради интернетот, другото не е толку битно. Потребно ми е мин. 3Gb интернет да има во пакетот.
Може ли да ми кажете која е најдобра тарифа и колку е месечната претплата според тоа што го барам?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
17
Поени од реакции
5
Здраво, сакам да се префрлам од припејд на постпејд, меѓутоа не ги знам понудите па затоа ми треба ваша помош... Се префрлам пред се заради интернетот, другото не е толку битно. Потребно ми е мин. 3Gb интернет да има во пакетот.
Може ли да ми кажете која е најдобра тарифа и колку е месечната претплата според тоа што го барам?
Smart М тарифата, 900 денари месечно.

Неограничени разговори
во мрежата на Телеком


Неограничени разговори
кон други домашни мрежи



Неограничени SMS пораки
кон сите домашни мрежи



4GB Интернет


4G


10 GB Loop
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
А бе зимај си припејд, купи ритер за вифи за дома и цепај, во град не ни верувам дека ќе трошиш толку интернет. Ужас се сега понудиве и во т мобајл и во вип.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Smart М тарифата, 900 денари месечно.

Неограничени разговори
во мрежата на Телеком


Неограничени разговори
кон други домашни мрежи



Неограничени SMS пораки
кон сите домашни мрежи



4GB Интернет


4G


10 GB Loop
Mnogu skapi im se ponudive...
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Ponudive im se preskapi,a uslugata sto ja dobivate e tinja!!!
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Моментално сум во Будва, користам Galaxy S5. Но неможам да се поврзам на мрежа. Знае некој како да се поврзам? Во Networks имам Telekom.me, Telenor но не се конектира на ниту една.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Моментално сум во Будва, користам Galaxy S5. Но неможам да се поврзам на мрежа. Знае некој како да се поврзам? Во Networks имам Telekom.me, Telenor но не се конектира на ниту една.
Bi trebalo na avtomatsko samiot da se prikluči...osven ako ti e blokiran roamingot
Piši im na nekoi drugari da se javat vo tvoe ime na 122 i da ti ja proverat linijata
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Ако има некој искуство со Магента да ми даде информација околу следново:
Имам пакет Магента М од минатата промоција со неограничени минути и смс, плус промотивно тогаш беше 8гб интернет. Е сега сакам да земам уште еден број на тој договор од М типот повторно но сега понудата е со 4гб интернет. Ме интересира дали само на новиот број ќе има 4гб интернет а останатите ќе си останиме на 8гб или и останатите броеви кои со промотивното фативме 8гб ќе ни се префрлат на 4гб?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ако има некој искуство со Магента да ми даде информација околу следново:
Имам пакет Магента М од минатата промоција со неограничени минути и смс, плус промотивно тогаш беше 8гб интернет. Е сега сакам да земам уште еден број на тој договор од М типот повторно но сега понудата е со 4гб интернет. Ме интересира дали само на новиот број ќе има 4гб интернет а останатите ќе си останиме на 8гб или и останатите броеви кои со промотивното фативме 8гб ќе ни се префрлат на 4гб?
Ти имаш на 2 броја по 4 гб, сеа и третиот шо ќе го земиш ќе ти имат 4гб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom