T-Mobile - Генерална дискусија

И

Име И Презиме

Гостин
Целта е да се извлече државниот капитал од телеком.Мн познатата тактика ја играат со опструкции, закани и мешање во одлуките на приватниот капитал.Се што остана и има државен капитал и е рентабилно сдсм матер му ебава.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Ексклузивата ја објави Љупче Златев со нековиот Лидер. :LOL:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Што и да се деси и кој и да дојде на местото на бивши Мобимак сегашен Македонски Телеком (Дојче Телеком) се надевам малку ќе се намалат цените, а ќе се воведе нешто ново што другите оператори во државава досега го немале.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
505
Што и да се деси и кој и да дојде на местото на бивши Мобимак сегашен Македонски Телеком (Дојче Телеком) се надевам малку ќе се намалат цените, а ќе се воведе нешто ново што другите оператори во државава досега го немале.
може тоа во новата држава илинденска македонија хахахахаха
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Што и да се деси и кој и да дојде на местото на бивши Мобимак сегашен Македонски Телеком (Дојче Телеком) се надевам малку ќе се намалат цените, а ќе се воведе нешто ново што другите оператори во државава досега го немале.
Ако е точно тоа дека најголем кандидат е Турк Телеком, може да се очекува поголема распространетост на оптиката во земјата и да ги помине тие 30% кои беа објавени лани, барем такво е искуството од Турција.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ајде малку да си поиграме со претпоставки.
А што викате United Group да не биде исто така кандидат за купување на Телеком? Реално само во Македонија нема фиксна инфраструктура и не нуди фиксни услуги... Вака ако би била она новиот сопственик, ќе има и фиксни и мобилни услуги, но и ќе биде лидер понудувајќи нови услуги и подобри пакети како што е во Србија, Црна Гора, БиХ, Словенија...

Но да, се сложувам, најсериозен кандидат е најверојатно турскиот телеком, бидејќи имаше обиди да го превземе словенечки One на времето, но зошто не успеа во намерите, тоа е друго. Но сепак мислам дека постои поголема веројатност бугарите да замешаат прсти во знак на добрососедство и они да почнат да оперираат со капитал во земјава, нешто како што тоа го правеа грците во минатото за време на приватизацијата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
може тоа во новата држава илинденска македонија хахахахаха
Грците не прифаќаат илинденска :)

Мамето нивно кој дојде на власт у се се меша со политиката па и у ова со Македонски Телеком.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Здраво. Сакам да се префрлам од VIP на Т-Mobile. Дали имаат опција доколку сакам да си го зачувам истиот број?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Здраво. Сакам да се префрлам од VIP на Т-Mobile. Дали имаат опција доколку сакам да си го зачувам истиот број?
нормално...има за тоа процедура, малку се чека но има гаранција од било кој оператор да се префрлаш да си го зачуваш бројот
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
нормално...има за тоа процедура, малку се чека но има гаранција од било кој оператор да се префрлаш да си го зачуваш бројот
treba dati e pominat dogovorot ako si postpejd ako si pripejd treba da imas na smetka 236den,kredit, za 2 rabotni dena ke tise portira brojceto
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Korisnik sum na televizija uste na pocetokot na 3max, a sega na magenta, gi imam prvite resiveri za televizija, a gledam deka ima nekoj novi kaj tie sega skoro sto se priklucile. Dali moze da pobaram da mi gi smenat??

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
И

Име И Презиме

Гостин
Korisnik sum na televizija uste na pocetokot na 3max, a sega na magenta, gi imam prvite resiveri za televizija, a gledam deka ima nekoj novi kaj tie sega skoro sto se priklucile. Dali moze da pobaram da mi gi smenat??

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Чувај го ако не ти прави проблем, со врски се барат старите ти сакаш да го смениш.Не се лакоми(те) по циското загреваат, знае да заглават .......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom