T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Која е најдобра понуда за постпејд и најисплатлива?
Сакам од ВИП да емигрирам во Т-Мобајл. Без телевизија, значи не сакам Магента.

И дали непотрошените Гб од интернетот ќе ми се префрлуваат во следен месец ако не сум на Магента?
Јас сум на Smart M, сега го продолжив договорот оваа недела и имам неограничени разговори, неограничени SMS, 15 гб интернет и тоа што нема да го искористам ми го префрлуваат следниот месец. 990 денари претплата со бесплатен J3 2016.

На телеком сум веќе 5та година и досега сум немал никакви проблеми ни со мрежа ни со брзина на интернет. А и ретко слушам да се пожали некој.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Јас сум на Smart M, сега го продолжив договорот оваа недела и имам неограничени разговори, неограничени SMS, 15 гб интернет и тоа што нема да го искористам ми го префрлуваат следниот месец. 990 денари претплата со бесплатен J3 2016.

На телеком сум веќе 5та година и досега сум немал никакви проблеми ни со мрежа ни со брзина на интернет. А и ретко слушам да се пожали некој.
1000 denari e pretplatata. Toa e preterizam!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас повеќе гледам на квалитетот на мрежата отколку на цената.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Еве ја мерев брзината на интернетот во Кичево со Ј5 2017( 4г+), во затворен простор но одма до прозор :

 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
De. Telekom go kupuva Tele2 vo Holandija a i do sega tele2 vo Holandija rabotel kako Mvno na t-mobile mreza samo Lte/a imal svoja mreza ostanatoto 2g/3g,na nacionalen roaming....
http://denar.mk/164189/biznis/deutsche-telekom-ke-go-kupi-holandskiot-biznis-na-tele-dva

koj monopol se pravi po svetov a nie se zalime za kaj nas ,sekade e isto ,citam deka sega ke imale podobra konkurencija....da im spodelime kako si pominavme nie .....na holajdzani ako sakaat...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Т-Мобајл се гиганти на светско ниво. Не ме чуди што го купуваат Теле2.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Интернет сетинзи и MMS нагодувања кој се?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Нова услуга за пакетиве Smart и Мagenta M/L. Нема да се троши мобилен интернет кога гледаш Youtube, Netflix, HBO GO, MaxTv GO
http://press24.mk/nova-super-opcija-za-korisnicite-na-telekom
Месечната цена за опција Videо е 99 денари во Smart и Magenta 1 M, додека за корисниците на Smart и Magenta 1 L, опцијата е достапна за 0 денари.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што ќе кажете за Смарт Л понудата?
Сакам да емигрирам од Вип на Т-Мобајл. Па се мислев за таа понуда.
Дали ми следува телефон?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
По се изгледа Телеком ќе оди на продажба на друг сопственик со можност да стане 100% приватен оператор.
Дојче Телеком сериозно размислува да го напушти македонскиот пазар, дознава Лидер од извори од Македонски Телеком.
... По ова, согласно договорот помеѓу Дојче Телеком и Владата за привремен извршен директор од 1ви јули ќе биде поставен Никола Љушев со крајна цел да го менаџира процесот на продажба на Телеком. Во моментов веќе се водат конкретни дискусии со Турк Телеком и Виваком Бугарија.
Не се исклучува можноста идниот партнер да сака да откупи 100 проценти од компанијата односно да го купи уделот кој во моментов го има владата. Со тоа практично целата компанија Македонски Телеком би била ставена на продажба.
Целата вест вклучително и тоа зошто се продава, може да се прочита тука.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
T-Mobile во САД се можеби и најдобрата компанија со најдобри услуги од сите големи (сепак за квалитет на мрежа Веризон се подобри). Но во ЕУ се опасно заостанати, немаат ни трошка од услугите кои ги нудат во САД.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Гарант Турк Телеком ќе ги зема. Не им успеа со Оне па сега ова
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
По се изгледа Телеком ќе оди на продажба на друг сопственик со можност да стане 100% приватен оператор.


Целата вест вклучително и тоа зошто се продава, може да се прочита тука.
neka go prodadat germancive zabegaa skrozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom