T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Jas prašuvav...sakam da odam od Max Tv na Magenta...nudat samo po 4 gb internet. 8 bilo samo na promocii
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Ти имаш на 2 броја по 4 гб, сеа и третиот шо ќе го земиш ќе ти имат 4гб
Не не, на 2 броја имам по 8гб, ја фатив таа промоција. Е сега ќе треба уште еден број да земам, ама моменталнава понуда е со 4гб и ме интересира дали претходните 2 броја ќе си остнат со по 8гб или и тие ќе се префрлат на 4гб?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не не, на 2 броја имам по 8гб, ја фатив таа промоција. Е сега ќе треба уште еден број да земам, ама моменталнава понуда е со 4гб и ме интересира дали претходните 2 броја ќе си остнат со по 8гб или и тие ќе се префрлат на 4гб?

Аха, епа незнам најдобро да се јавиш во контакт центар ќе ти кажат одма.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Има ли некој друг проблем со квалитетот на сликата на спортклуб 2?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Dali e pojačana mrezata na Telekom...ili do telefonot mi e?
Dosega postariot telefon imav 4g mreža...a sega na ponoviot 4g+.
Ima nekoja razlika...ili prikazot na telefonot e različen?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Jas prašuvav...sakam da odam od Max Tv na Magenta...nudat samo po 4 gb internet. 8 bilo samo na promocii
Магента само ако користиш оптички Интернет од Македонски Телеком, во спротивно ни под разно да не ја разгледуваш таквата опција.

Dali e pojačana mrezata na Telekom...ili do telefonot mi e?
Dosega postariot telefon imav 4g mreža...a sega na ponoviot 4g+.
Ima nekoja razlika...ili prikazot na telefonot e različen?
Можно е да е` до новиот телефон, а можно е да е` и до фактот дека Македонски Телеком врши надградба на својата мобилна телекомуникациска мрежа низ Скопје и низ Македонија од јуни 2017 па наваму.

Македонски Телеком ја надградува мрежата и се подготвува за Гиганет
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Po prevarantska firma od telekom ni imalo, ni ke ima. Begajte sto podaleku od niv. Samo toa znam da vi go kazam!!!
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Site se prevaranti,ama duri go stignat telekom ima uste mnogu furni leb da izedat
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Na se gleda telekom da ukrade. Edno vreme baraa da se plati nekoja smetka od pred 10 godini iako smetka e platena. Koj ja cuvase ne plati,a koj cuva smetka stara tolku vreme? Site sto nemaa,platija. Sega si imaat novi finti,i toa se nekoi novi i novi....
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
А да ја преименувавте темата во Telekom MK ке беше подобро.[DOUBLEPOST=1509797288][/DOUBLEPOST]
Dali e pojačana mrezata na Telekom...ili do telefonot mi e?
Dosega postariot telefon imav 4g mreža...a sega na ponoviot 4g+.
Ima nekoja razlika...ili prikazot na telefonot e različen?
Ако живееш во Центар тогаш Телеком до скоро време (даваа на вести)дека ја појачиле мрежата.А она Dexter што го кажа тоа да точно е,али за 5G мрежа,е тоа малце рано за размислување се дур не искочи првиот 5G телефон (за едно 2 до 3 години најверојатно).
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
А да ја преименувавте темата во Telekom MK ке беше подобро.[DOUBLEPOST=1509797288][/DOUBLEPOST]
Ако живееш во Центар тогаш Телеком до скоро време (даваа на вести)дека ја појачиле мрежата.А она Dexter што го кажа тоа да точно е,али за 5G мрежа,е тоа малце рано за размислување се дур не искочи првиот 5G телефон (за едно 2 до 3 години најверојатно).
Било каде да одам ...ми покажува 4g+ за интернет конекцијата...
Можеби дека андроидот е понов(седумка), па така да самиот андроид да подржува поголеми брзини.
Незнам.....само нагаѓам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom