T-Mobile - Генерална дискусија

I

IBIZA SOUND

Гостин
kako ode ova t mobile davale nesto kako subvencii od okolu 3000 den. ako zemes telefon, ili samo za firmite vazi ova
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
До кога бе ќе се влечете со глупите понуди ебаве цициите :tapp:
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Dali znae nekoj sto dokumenti baraat sakam DA zemam TV na rati
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
За ова гратис интернет шо го дадоа месецов, треба посебна активација или само дата вклучуваш и шибаш?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Zamislte,korisnik sum na Magenta 1M i plakjam 2547 denari mesecno. Imam semeen budzet od 12.000 denari.Odam vo salon na telekom da zemam masina za perenje poso toa realno mi treba.Na salter mi kazuva deka mozelo da zemam samo televizor,mobolen ili lap top,amasinite ne gi dave vo Magenta. Pa plakjam 2547 sto za vreme na dogovorot vkupnata suma ke dostigne 60.000 denari a toa se 5 masini za perenje da si kupam. Ovie dali se normalni???
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Zamislte,korisnik sum na Magenta 1M i plakjam 2547 denari mesecno. Imam semeen budzet od 12.000 denari.Odam vo salon na telekom da zemam masina za perenje poso toa realno mi treba.Na salter mi kazuva deka mozelo da zemam samo televizor,mobolen ili lap top,amasinite ne gi dave vo Magenta. Pa plakjam 2547 sto za vreme na dogovorot vkupnata suma ke dostigne 60.000 denari a toa se 5 masini za perenje da si kupam. Ovie dali se normalni???
Ne, im se moze.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Едно прашање, ако знае некој: Дали при остапка на број од фирма на физичко лице, лицето е морално да потпише договор со истиот оператор со кој фирмата имала договор? Во случајов операторот е Т.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Meanwhile vo slovenija se mnozat ovakvi ponudi:

https://www.hot.si/tarife.html

http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-narocniski-paketi/vip-bob

https://telemach.si/mobilna-telefonija/narocniski-paketi

Paketi so 15-20gb internet i po 2-3000min,sms za 9-12e mesecno na standard najmalku duplo pa i troduplo pogolem od nasiot.
Mame vi ebam mono-duopolisticko.
Мислам дека за брз период ќе стаса и кај нас ова (читај 1-2 години...:cautious:)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Сакам да земам телефон на рати со Смарт М понудата шо документи треба некој знај? (иначе на фирмата ќе биди земен телефонот)?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Vo magenta 1 sakam da zemam aparat za domakinstvo, no nemalo moznost. Mi nudat lap top,mobilni,plejstejsen ili televizor. Da ne ima nekoj od forumdziive da se trampame ako mu treba nov televizor,nov mobilen ili nov laptop? :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Роамингов го имам исклучено од салон во Т-Мобиле, бев и му реков да ми го исклучат од таму, е сега прашање ми е дали можам сам да го активирам некако?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom