T-Mobile - Генерална дискусија

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Брзината во било која технологија зависи од бројот на корисници со кои ја делите базната станица. Целиот капацитет се дели, па ако си сам логично ќе имаш најголема брзина (најчесто навечер кога сите спијат). Треба да се земе во предвид и видливоста на антените, ако има директна видливост тогаш е најдобро.
За ВИП незнам, Телеком има пуштено ЛТЕ А само во Центар во Скопје.

пс
Во најдобар случај, за најголема брзина тестирај навечер (со видливот кон базната), и јачина на сигналот -55 dBm / -60 dBm.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714

Ne e tocno toa sto vikas za VIP.
Mozebi si meril 3G na Vip
A momentalno novata mreza 4G-to na VIP e najbrozoto bidejki imaat pusteno 4G+ ili LTE Advanced
P.s

Pa ti be priatel si imas mereno na Wifi toa 6.5 mbps. Ne go gledas simbolot pred download brzinata?
Čisto slučajno se pogodi da imam na wifi 6.5 i drugarot da meri na Vip mobilen 6.5 vo Kičevo.

I da....ke povtoram deka i oficijalno do pred edna nedela Vip imal najbrz mobilen internet.

Mi kaža( ne se zafrkavam, toj e stvarno gen.dir na Aek) i web strana na koja gi ima rezultatite od merenjeta za sekoj grad i vo sekoja ulica. Sekoj mozi da si proveri vo svoeto maalo kolkava brzina ima, no ja zaboraviv stranata. Ne e tesko da se doznae
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Čisto slučajno se pogodi da imam na wifi 6.5 i drugarot da meri na Vip mobilen 6.5 vo Kičevo.

I da....ke povtoram deka i oficijalno do pred edna nedela Vip imal najbrz mobilen internet.

Mi kaža( ne se zafrkavam, toj e stvarno gen.dir na Aek) i web strana na koja gi ima rezultatite od merenjeta za sekoj grad i vo sekoja ulica. Sekoj mozi da si proveri vo svoeto maalo kolkava brzina ima, no ja zaboraviv stranata. Ne e tesko da se doznae
За оваа страна мислиш?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Кај можам да проверам до кога ми важат поениве од мој клуб, порано на старата страна можев да се најавам со бројов и безбедносниот код што ми стигаше, сега или го немат то поќе или неможам да го најдам...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Магента 1 средниот пакет нуди 2 моб. линии по 899 денари, МаксТВ за 799 денари и интернет за 799 денари. Сево ова заедно му доаѓа 3396, сума на која при склучување на договор имам 25% попуст и доаѓа конечната цена 2547 денари месечно.
Е сега мене прашањето ми е тоа што ми се потреби 3 мобилни линии, значи дали третата ја плаќам по цена од 899 денари или и на нејзе би имал 25% и би чинела дополнителни 674 денари?

p.s. Исто така ме интересира колку даваат субвенции по линија за средниот пакет доколку некој знае :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372

4g брзина од телеком денес во Гостивар.

Sent from my 6045Y using Tapatalk
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Дали доколку се префрлам од фамили бокс во магента ќе имам некој можност да земам телефон со намалена цена??
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Дали е точно дека ако прекинам договор со овие хиените од телеком, бројот неможам да го користам во припејд? Или пак да го префрлам пр. на вип?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Дали е точно дека ако прекинам договор со овие хиените од телеком, бројот неможам да го користам во припејд? Или пак да го префрлам пр. на вип?
За припејд само Оне нудеше таква опција од пост пејд дс префрлиш, а телеком мислам дека нема таква опција, ниту вип. За префрлување на бројот во друга мрежа треба кај новиот оператор да поднесиш барање за префрлување ама мора договорот да ти е истечен и сите сметки подмирени.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Дали е точно дека ако прекинам договор со овие хиените од телеком, бројот неможам да го користам во припејд? Или пак да го префрлам пр. на вип?
ako go prekines n mozes da go portiras mora da ti e izminat dogovorniot period pa mozes da go portiras kako sakas vo vip pri ili post ili na Lycamobile.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom