Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Во спортлајф ќе ја има ли Охрид - Тетекс ? уствари дали ги има нашиве ако знае некој нека пише, и што коеф е само за 2ка ..
Ги има во Спорт Лајф, само некој нека каже дали смее да се игра само 1 од мак. лига или може и повеќе?
 
А

Анноун

Гостин
на бвин за x2 на тетекс e 1.88 коефициент
исто и работнички - вардар за x2 e 1.60 .

штета што неам повеќе од 10 евра да ставам на овој дубл.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Disseldoff - Dinamo Drezden

Време ли е домашните да кикснат ? 6 0 0 се дома . x2 @ 2.75 ,Drezden + 1,5 @ 1.70 .

тоа ми се мота мене у глава .. плус сеа читам Мајнц има неколку повредени играчи , а дома се 1 0 5 и играт со Штутгард утре .. мислите ми се вртат накај еден сочен нерешен @ 3.10 .

За од сабајле Adelaide - Melbourne Heart GG&3+ 72.60 и GG @ 1.80

Одбраната на Аделаиде е пропуслива ко Мексиканска граница , минатата недела беа торпедирани со 7:1 од Бризбејн ( јас ја имав 4-6 гола .... ) , а Мелбурн е екипа полна со Холанѓани плус и тренерот е Холанѓанец и наметнува тотален футбал филозофија . Лани 2 пати играа во Аделајд , двапати беше ГГ&3+ ( 1:2 и 3:2 ) . Аделаиде оваа сезона е 2/4 ГГ , Мелбурн е 3/4 ГГ .

Кој сака повеќе инфо , тука : http://www.footballaustralia.com.au/aleague/matchcentre/Adelaide-United-FC-v-Melbourne-Heart-FC-Hyundai-A-League/2107
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.175
Поени од реакции
84.889
Се мислам дали за утре да уплатам некое ливче или директно за викендот само
Има некои добри типови за утре?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Макаби 1@ 1,7
Лацио 1@ 1,5
ПСЖ 1@ 1,25
Барса 2@ 1,35
Нема да го уплатам, баш да видам дали ќе излезат :D
Не ги стигнам овие, па пишав нешто друго. Канту и Макаби хендикеп 1 прво и Вавринка и Фулам 1. И конечно добитно во четврток за првпат. :D

За викендот КПР-Сити 2, Блекбурн-Челзи 2, Билбао-Барса 2 може да се играат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.175
Поени од реакции
84.889
Цела холандска втора лига 1+I&1+II :)
Планирав минатиот петок сите од холандска да ги ставам 3+ ама нешто се разболев и не го уплатив.Ама подобро што се разболев пошто неколку беа 0 до 2.
Утре ќе ги уплатам па ќе видиме
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Планирав минатиот петок сите од холандска да ги ставам 3+ ама нешто се разболев и не го уплатив.Ама подобро што се разболев пошто неколку беа 0 до 2.
Утре ќе ги уплатам па ќе видиме
Само две излегоа 0-2 ми се чини :) Другите 4+ претежно :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
ќе ја биде ли?на две ја чекам вкупно 100 евра со ЛШ врзани ми се..денеска слабо на вие резултати морав подобро ме заеба за многу пари Армани кошарката друго се што мислев влезе слабо ако испадне вечер убав + од денеска вака до сеа ека ека :)
ako ne ja bide proglasuvam bankrot
edit 0-1 ajde srcinja
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.175
Поени од реакции
84.889
Сити немаат победа на гости против КПР од 1994.
Чисто како податок колку да се пазите на нив да не зезнат работа
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Сити немаат победа на гости против КПР од 1994.
Чисто како податок колку да се пазите на нив да не зезнат работа
да ти кажам право и јас то го видов ама КПР се слаби Челзи со 9 играчи они се бранат и само срека ги спаси + се многу агресивни да видам кој е судијава мојт да ја играм дека ке паднит црвен ако е Фил Даут мојт и на пенал да се пишит
--- надополнето: Nov 4, 2011 1:50 AM ---
Karlovac je na 15 tom mestu na tabeli, sa 11 osvojenih bodova iz 13 mečeva sa skorom 3-2-6 u ligi, dok kod kuće imaju skor 2-2-3. U zadnjem meču izgubili su u gostima protiv Šibenika sa 4-1. Prošle nedelje su takođe bili u štrajku jedan dan, ali uprava kluba to nije shvatilo ozbiljno. U gostima protiv Šibenika fudbaleri oba kluba su par minuta na početku meča proveli na zemlji,zbog veoma loše finansijske situacije u oba dva kluba. U slučaju Karlovca sitacija je nešto lošija,gde igrači nisu dobili platu neverovatnih 6 meseci,igrači nemaju para za benzin za svoja gola da dođu na treninge da treniraju. Ova nedelja je za njih velika prekretnica. Nisu trenirali od prošle nedelje do četvrtka. Igrači su rekli da u takvoj situaciji ne mogu da se koncentrišu na predstojeće mečeve koji im slede,što zbog već gore opisane situacije, što zbog ličnih problema. Trener Petravić ne može da računa na Kovačevića i Spisića, dok su Barišić i Husić pod znakom pitanja za ovaj meč.

КАРЛОВАЦ- ЗАДАР 2
--- надополнето: Nov 4, 2011 2:55 AM ---
ТООООООООООООООО
SANTA FE - ONCE 1-2FT+ 2 CRVENI ZA ONCE ;)
Златни првенства јас ке играм Лига не шампиони :D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom