Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
25 јули 2008
Мислења
53
Поени од реакции
6
За денес:
Besiktas-Dinamo Kiev 1
Lazio-Zurich 1
PSV-Hapoel 1
Schamrock-Paok 2
AEK-Lokomotiv Moskva 2
Greuther Furth II - Bayern Munchen II 2
Коефицент во Корнер 34,06
Со 150, добивка околу 5100
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Oдбојка - Раднички - Партизан 2ка, 1.95
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Пукајте на Лацио денес . Во гости кикснаа со овие мртвиве , ама денес нема кај да бегаат .Еве ги и повиканите за денес . Ќе играат во полн состав . Вчера гледав прес на Реха и потенцираше дека сакаат што подолго да се задржат во Европа и дека денес ќе играат многу офанзивно .
1.5 е коеф Јас ја чекам на едно ливче ама може и сингл да ја изиграм

Portieri: Bizzarri, Marchetti;

Difensori: Crescenzi, Diakitè, Dias, Konko, Lulic, Radu, Zauri;

Centrocampisti: Brocchi, Cana, Ceccarelli, Hernanes, Ledesma;

Attaccanti: Cisse, Kozak, Klose, Rocchi, Sculli.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Мислам дека Хановер и Бирмингем победват денес.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Рубин Казан-Тотенхем 1
АЕК-Локомотив Москва 2
Селтик-Рен 2
Лацио-Цирих 1
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Пукајте на Лацио денес . Во гости кикснаа со овие мртвиве , ама денес нема кај да бегаат .Еве ги и повиканите за денес . Ќе играат во полн состав . Вчера гледав прес на Реха и потенцираше дека сакаат што подолго да се задржат во Европа и дека денес ќе играат многу офанзивно .
1.5 е коеф Јас ја чекам на едно ливче ама може и сингл да ја изиграм

Portieri: Bizzarri, Marchetti;

Difensori: Crescenzi, Diakitè, Dias, Konko, Lulic, Radu, Zauri;

Centrocampisti: Brocchi, Cana, Ceccarelli, Hernanes, Ledesma;

Attaccanti: Cisse, Kozak, Klose, Rocchi, Sculli.
Сисе,Клосе и Хернанес нема да играат.

Armani J. - Efes 1 (1.70)
Maccabi T.A. - Real M. +156.5 (1.90)
Shalke - AEK L. NG (1.65)
Anderlecht - Sturm 1 (1.30)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Сити излегува 2ка макар билион да е уплатен на нив нема кај да бега не сум одамна бил посигурен за некој меч, на Загреб само чудо може да му донесе бод а Јунајтед нема простор за заебанции ќе си слави победа без проблем. Е уште Сиена ја имам онака да не е само фудбал доста подобри се од неуиграниот состав на Галата.

значи

Сити 2
Ајакс 1
Јунајтед 1
Сиена 1

уплата 4500 добивка 15 500, горе-долу тие што играат за поголема уплата имаме исто па ако го јадеме сите заедно ќе го јадеме но се надеваме дека нема да се случи тоа
WIN!!! мораше една да заебе тоа е, премногу ќе беше и Бенфика да влезе, среќа ја одбегнав само поради тоа што во прашање беше Базел ништо друго... ај честито тие што добија и умно сега да не ги вратиме парите пак назад

за денес едно релаксирано ливче само колку да се следи

Лацио 1-1
Удинезе X2
АЗ Алкмар 2
Милано 1 (кошарка)
Љубичиќ 1
Ивановиќ 2

за 200 следи 13 000
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
различни информации има за составот на Лацио , вебсајтот на Лацио вели дека Клосе и Сисе се во составот , додека Газета вели дека Клосе на клупа , а Сисе не е ни во тимот за мечот .

На вебсајтот на УЕФА , менаџерот на Лацио вели дека овоа им е must win match , вели дека вложиле многу труд и ресорси за да стигнат до ЕВРОПА лигата и дека мора да победат , плус само едно место останува во групата слободно за пролаз пошто Спортинг веќе е квалификуван.

Цирих се тешки умреници , дома губеа од Луцерн и едвај извадија 1:1 , загубија од Базел 1:0 , и некако го победија Тун со 1:0 . Според ова , мислам дека нема ни дадат гол во Италија.

Еве ви го и составот на Цирих :

Zürich

Probable lineup:
Leoni (Guatelli) - P.Koch, Béda, Teixeira, Rodriguez - Mehmedi, Aegerter, Buff, Djuric (Schönbächler) - Chikhaoui, Alphonse (Chermiti).

Missings:
Kukuruzovic (omf) still longterm injured. Playmaker Margairaz (omf) injured. Topscorer Nikci (rmf), Gajic (dmf) not in squad. Alphonse (fw), Djuric (lmf) questionable.



Цитарам , Edoardo Raja: . "We worked very hard to qualify for the UEFA Europa League and we want to go on. The Europa League is a very important competition for us, but we haven't had any luck until now, especially against Zürich in Switzerland and Sporting.
Reja says he has no option but to play his strongest XI on matchday four, stressing the need for "players with lots of experience." Tommaso Rocchi, Djibril Cissé, Miroslav Klose and Lorik Cana can all expect to feature, but Hernanes is doubtful with an ankle knock. His absence would prompt a tactical reshuffle, switching from a 4-2-3-1 to a 4-4-2
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.188
Поени од реакции
8.522
Fulam -Visla 1
Braga - Maribor 1
Legija Rapid B 1x moze i 1
Besiktas - Dinamo Kiev X2
jas mislam deka ovaa ke bide dobitna kombinacija
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Reja: Moramo pobijediti, ne postoji alternativa

Trener Reja svjestan je imperativa pobjede u ovoj utakmici:
- Moramo pobjediti, nemamo alternative. Želimo ići dalje u Europi iako se dobro zna da nam je prvenstvo primarno. Gotovo smo u najjačem sastavu, no ne želim se odreći Klosea i Cissea. Hernanes ima nateknut gležanj i procjeniti ćemo njegovu situaciju prije utakmice.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Чекај бе ова како што знам е само “пример“ ливче ставено од моцарт како изгледаа онлајн проверката на тикети .. или грешка сум ? :)
Грешка си.. не е пример ливче.. фатено е :)

ОН:

Копенхаген - 1
Легиа - 1
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Преземено од atpworldtour.com , Tsonga 1 @ 1.40 10/10 , Tsonga -2,5 @ 1.80 9/10 Sportlife

First up on Agora is No. 2 seedJo-Wilfried Tsonga against American Sam Querrey. After a first round scare, coming back from a set down to beat Spanish teenager Javier Marti, 46 75 62, this could be a critical match for Tsonga, who would passTomas Berdych to become No. 6 in the race to the Barclays ATP World Tour Finals with a win today (with five players already qualified, that would make Tsonga the leading contender for one of the last three spots in the eight-man field). Querrey started the year inside the Top 20 but is now down to No. 116 after struggling with his form early in the year and then missing Wimbledon and the entire summer hard court season due to an elbow injury. Tsonga won the pair’s only previous meeting in straight sets last year.
--- надополнето: Nov 3, 2011 11:19 AM ---
јас идам со 2 сингла и еден дабл , за почеток ( надевам се дека ќе прекине лошата серија овие 3 дена шо ме фана .. )

Тсонга 1 @ 1.40 10/10
Tsonga -2,5 @ 1.90 9/10

double : Tsonga -2,5 @ 1.90 & Nishikori @ 1.50 , vk koef 2,7 * 7/10

Погоре постирав инфо за Тсонга , едино нешто што ме маче за уште повеќе пари е да не е заморен пошто овој месец цел свет го прелета :) и имаше тешко финале со Дел Потро во неделата , па можда затоа и слабо го одигра првиот сет со Матри . Ама Квери се враќа од операција , му фали match fitness , ако циганот не тепа денес , ја се откажувам од типување на тенис !

Нишикори игра во животна форма , кој го гледал дуелот со Бердих знае на што мислам , игра ко вонземјанин .. Сепи не е некој квалитетен тенисер , ама незгодно копиле е . Како и да е штом го мина Бердих со таква игра , не гледам зашо да не го стори тоа и со Сепи.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Макаби 1@ 1,7
Лацио 1@ 1,5
ПСЖ 1@ 1,25
Барса 2@ 1,35
Нема да го уплатам, баш да видам дали ќе излезат :D
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Rubin - Tottenham 1
Besiktas - Dinamo Kiev 1
Lazio - Zurich 1
Psg - Slovan 1
Fulham - Wisla 1
Celtic - Rennes 1
Atl Madrid - Udinese 3+
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
А ракомет ќе игра ли некој?Гледам има некој турнир каде што играат и Македонија.
Од тие утакмици

Норвешка 1
Хрватска 1
Франција 1

Лацио 1
Барселона 2

за 1000 ден носи околу 4000-5000 ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom