Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Фереира-Гимараеш 1X
Мајнц-Штутгарт 3+
Сиваспор-Фенербахче 2-2
Интер Запрешиќ-Сплит 2
Фортуна Дизелдорф-Динамо Дрезден 1
Гент-Мехелен 1
ВВВ-Екцелзиор 0-2
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
А шо гледате историја пред 5 века како играле ? И КПР и Сити се различни екипи од тогаш . Статистиката нема многу влијание , се гледа само поледните 2 години , а не пред 13 години ..

Освен за некои екипи ко Фулам - Евертон :)

Инаку утре се игра финалето во Азиската Лига на Шампиони , и мислам дека ќе има голови таму . Много контраверзии имаше Ал Сад на патот до финалето , плус општата тепачка меѓу Чонбук и Ал Сад у полуфиналето ( педерите му дадеа на Ристич 6 меча суспензија , а Кеита не доби ништо .. )

3+@ 1.70 , 4+ @ 2.95

Кој го интересира , ете му линк со повеќе информации + видеото од тепачката и причината за тоа : http://soccernet.espn.go.com/columns/story/_/id/978894/duerden:-bad-boys-raise-acl-profile-ahead-of-final?cc=5739
--- надополнето: Nov 4, 2011 10:08 AM ---

Sportlife пред саат време ја даваше со x2 @ 1.63 и 2 @ 3.45 . Сингл не дават , тоа се подразбира :)

Камаз е @ 1.70 таму.
е сеа ке ти кажам шо викаш ти кој гледа историја
Баерн - Келн провери дома форма на Баерн и процени колку пати ме имат заебано само лани ја фатив Х од инает ја пишав
тикет за денес
Гјор - 1
VVV - 1
Гомбак 3+
Цволе 1
ФК Лустенау 1 или 3+
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.187
Поени од реакции
8.518
nesto cudno se slucuva so OHrid - Teteks, sega na bet365 za 2 e 4.2, a za X2 e 2 koef
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
е сеа ке ти кажам шо викаш ти кој гледа историја
Баерн - Келн провери дома форма на Баерн и процени колку пати ме имат заебано само лани ја фатив Х од инает ја пишав
тикет за денес
Гјор - 1
VVV - 1
Гомбак 3+
Цволе 1
ФК Лустенау 1 или 3+
Знам за Баерн и Келн , ама веќе коа толку ја бранеш статистиката , кажи ми колку пати до сеа те заебала утакмица шо ти ја рекле божем се игра 3 за 3 или предходните 5 години домаќинот тепал постојано , па на 6тата киксне и сл примери ...

Да се базираа типовите само на статистика , таа немаше да биде бесплатна и достапна за секој ;)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.187
Поени од реакции
8.518
е сеа ке ти кажам шо викаш ти кој гледа историја
Баерн - Келн провери дома форма на Баерн и процени колку пати ме имат заебано само лани ја фатив Х од инает ја пишав
тикет за денес
Гјор - 1
VVV - 1
Гомбак 3+
Цволе 1
ФК Лустенау 1 или 3+
druze ne mozes da baras statistika na ekipa kako M C koga sosema druga bese ekipata porano i so pari i so igraci, dodeka KPR e istiot sto i bil, tvoevo razmisluvanje e kako da baras statistika za Celzi pred 20 godini.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
druze ne mozes da baras statistika na ekipa kako M C koga sosema druga bese ekipata porano i so pari i so igraci, dodeka KPR e istiot sto i bil, tvoevo razmisluvanje e kako da baras statistika za Celzi pred 20 godini.
абе и за Челзи - Арсенал никој не Гледаше статистика ама според статистиката излезе арсенал без Дрогба во составот на Челзи има 3 победи и реми и сите ко круши испопагавте + Ако ме пратиш јас се потпирам на инфо повеке отколку статистика ама не е за потценување
ај некој нека ми кажит резултат од одбојка не можам да најдам
Јапонија - Италија жени
и
Санта Фе пак да губит се залјубив во екипава:love: ме наполна со пари последниве недели
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
абе и за Челзи - Арсенал никој не Гледаше статистика ама според статистиката излезе арсенал без Дрогба во составот на Челзи има 3 победи и реми и сите ко круши испопагавте + Ако ме пратиш јас се потпирам на инфо повеке отколку статистика ама не е за потценување
ај некој нека ми кажит резултат од одбојка не можам да најдам
Јапонија - Италија жени
и
Санта Фе пак да губит се залјубив во екипава:love: ме наполна со пари последниве недели
како бе не можеш да најдеш :) Светско првенство е ;)

http://www.rezultati.com/odbojka/

http://www.fivb.org/EN/volleyball/competitions/WorldCup/2011/Women/index.asp

3:1 италија
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Тешко за двјка двојна шанса Х2 за сигурно..
планирам од рано да ги изиграм само ми фали уште некој фикс вие два и уште 1 или 2

Kamaz - 1 (1.70)
Teteks - X2 (1.88) депортиво
Јас ги пишав овие и + Etolie 2+ (веќе 5минута 0-2 ) и Zwolle 2+ .
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.512
Поени од реакции
14.168
Tavria - X2
Eindhoven - X2
Jablonec - 2
Venlo - 1
Gent - 1
Gyor - 1
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Сивас - Фенербахче

Оваа утакмица е една од оние кои Фенер ги намести минатата година кога беа шампиони , последна утакмица од сезоната , и се обвинети за местење што беше скандалот пред некој месец.

Е сеа пробувам да најдам инфо како овие две екипи се поврзани , лани беа преку сопствениците на Фенер и Сивас, ама они се затвор сеа . Да не ги победеа Сивас 3:4 немаше да бидат шампиони .

Фенер нема пораз во Турција од декември 2010 , тоа се 27 утакмици ( 23 победи 4 нерешени ) , играт у одлична форма , во понеделникот го победија Карабук дома со 10 играчи , 0:0 беше коа добија црвен картон . Коеф за 2 е @ 2.00 , ама се двоумам .

Коеф си е на место , 2.00 е сосема прифатлив за овој дуел , плус фактот дека Сивас имат катастрофална одбрана , примат у просек по 2 гола на утакмица , ама пак нападот им функционира ..

Има некој нешо повеќе инфо за овој меч или ? Знам имаше еден член овде, претпоставувам Турчин , минатата недела даде добро инфо за Бешикташ.

Коеф на нет веќе падна на 1.80-1.85.
 
М

Мартин`

Гостин
Ете го Тетекс во 43` минута прими гол и губи 1-0 моментално, ја двојка и ставив и најверојатно ништо нема да испадне ..
 
А

Анноун

Гостин
ги направивме парите уште со неиспечатен билтен што се вика.

камаз 0-0 87ма минута , охрид води 43та :tapp:
--- надополнето: Nov 4, 2011 12:55 PM ---
ги направивме парите уште со неиспечатен билтен што се вика.

камаз 0-0 87ма минута , охрид води 43та :tapp:
мора малку да им писнеш , камаз у 99 минута и 59 секунда за победа погоди. ајде тетовчани , играјте !
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Kamaz ole ole
А што е финтата со Санта Фе??
нема финта 4 утакмици во 1 недела
--- надополнето: Nov 4, 2011 12:59 PM ---
како бе не можеш да најдеш :) Светско првенство е ;)

http://www.rezultati.com/odbojka/

http://www.fivb.org/EN/volleyball/competitions/WorldCup/2011/Women/index.asp

3:1 италија
нешо не беше во ред страната на резултати а ми требаше рез
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Штутгард - 2
Јаблонец - 2
Славен - 1
Ахед Иглс - 2
Еидховен - 2
Фенербахче - 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom