TВ права за спортски настани

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Па пичка ли му матер:

:tapp: :tapp:
Добро бре секој си има свој вкус, а добро знаеме дека за вкусови не се дискутира. Јас ете сакам MaxTV да ја стават N1 и CMC имаат колку толку интересна програма.

CMC пушта добра хрватска музика, N1 вести има од балканот и светот.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Добро бре секој си има свој вкус, а добро знаеме дека за вкусови не се дискутира. Јас ете сакам MaxTV да ја стават N1 и CMC имаат колку толку интересна програма.

CMC пушта добра хрватска музика, N1 вести има од балканот и светот.
Абе јас лично немам ништо против да ги стават, но не ја гледам причината зошто па да ги остранат ППВ каналите, барем МаксТВ има капацитет за еден куп канали.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Абе јас лично немам ништо против да ги стават, но не ја гледам причината зошто па да ги остранат ППВ каналите, барем МаксТВ има капацитет за еден куп канали.
Тоа со Arena sport ppv можеа да го направат некако подруго. Пример да има во менито PPV дел како што има Видеотека,ТВ тека и од таму дa се изнајмува гледање натпревар.

Вака глупо е ги имам Аrena Sport каналите и тие PPV ми стојат безвезе.

Но да не одиме надвор од темава можевте да го постирате тоа во соодветната тема.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Тоа со Arena sport ppv можеа да го направат некако подруго. Пример да има во менито PPV дел како што има Видеотека,ТВ тека и од таму дa се изнајмува гледање натпревар.

Вака глупо е ги имам Аrena Sport каналите и тие PPV ми стојат безвезе.
Значи имаш опција да не ти излегуваат тие канали кога менуваш програма. Не ти е MaxTV тебе крив кога никогаш не си се протрудил нешто сам да најдеш/направиш.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Тоа со Arena sport ppv можеа да го направат некако подруго. Пример да има во менито PPV дел како што има Видеотека,ТВ тека и од таму дa се изнајмува гледање натпревар.

Вака глупо е ги имам Аrena Sport каналите и тие PPV ми стојат безвезе.

Но да не одиме надвор од темава можевте да го постирате тоа во соодветната тема.
Знам што е тоа, знам :) Колку што знам, вакво има и на Хрватскиот MaxTV.
И да, не ја започнав јас оваа дискусија, туку друг член :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Значи имаш опција да не ти излегуваат тие канали кога менуваш програма. Не ти е MaxTV тебе крив кога никогаш не си се протрудил нешто сам да најдеш/направиш.
Јас ги плаќам нив и они треба да се потрудат да биде како што треба, а не јас да подесувам.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Јас ги плаќам нив и они треба да се потрудат да биде како што треба, а не јас да подесувам.
Тие си имаат листа на канали ти ја нудат ја ставаат во понудата, ти даваат целосна слобода во креирањето на листата со канали која ја имаш добиено да ја уредуваш.
Е не се криви тие што не купиле некоја машина или немаат таква натприродна моќ за да можат да му ги читаат мислите на некој си MARCELLO, на кого опсесија му се едни ебани турбофилк канали.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
За вкус не се дискутира, ама за квалитет и те како! :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Не одете оф топик веќе, следните ќе ги бришам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Тие си имаат листа на канали ти ја нудат ја ставаат во понудата, ти даваат целосна слобода во креирањето на листата со канали која ја имаш добиено да ја уредуваш.
Е не се криви тие што не купиле некоја машина или немаат таква натприродна моќ за да можат да му ги читаат мислите на некој си MARCELLO, на кого опсесија му се едни ебани турбофилк канали.
Турбо факинг фолк нити ми е нити ќе ми биде опсесија .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Околу спорт клуб каналите и нешто за преносите на спортските натпревари
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
АБА лига се враќа на Арена Спорт, по една година помината на Спорт Клуб.
Сите натпревари ќе се емитуваат во директни преноси.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
А натпреварите на МЗТ ќе идат и на МТВ.

..онака да се спомене и во темава
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Фудбал не пратам ама пратам телевизија и сум на разно разни форуми за тв и видов дека е последна година договор за пренос на Премиер лига

IMG Media has secured the rights to market the Premier League's media rights for the next three years in Serbia, Bosnia, Croatia, Slovenia, Macedonia, Montenegro and Kosovo.

IMG, a division of the sports, fashion and media company IMG Worldwide, won the rights to the 2013/14, 2014/15 and 2015/16 seasons in competition with broadcasters and other media businesses.
http://www.premierleague.com/en-gb/news/...lkans.html

Да видиме кој ќе ги земе правата за емитување на Балканов. Дали ќе остане на Спорт Клуб или пак се сели на Арена Спорт.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Фудбал не пратам ама пратам телевизија и сум на разно разни форуми за тв и видов дека е последна година договор за пренос на Премиер лига

IMG Media has secured the rights to market the Premier League's media rights for the next three years in Serbia, Bosnia, Croatia, Slovenia, Macedonia, Montenegro and Kosovo.

IMG, a division of the sports, fashion and media company IMG Worldwide, won the rights to the 2013/14, 2014/15 and 2015/16 seasons in competition with broadcasters and other media businesses.
http://www.premierleague.com/en-gb/news/...lkans.html

Да видиме кој ќе ги земе правата за емитување на Балканов. Дали ќе остане на Спорт Клуб или пак се сели на Арена Спорт.
Ти датата ја виде ли ?
Веста е од 2013 година
 

Kajgana Shop

На врв Bottom