Superhero Movies

Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.905
Поени од реакции
5.914
И ја до скоро немав гледано ништо со Патинсон. Никогаш не сум гледал ниеден дел од Twilight и не планирам. Пред некој месец The Lighthouse ми беше прв гледан со него. Луд филм, малце мрачен и бизарен, ама мене ми беше сосема океј. И Патинсон ми се виде добар избор за Бетмен. Не знам дали ќе биде подобар од Китон или Бејл ама ја има муцката. :)

Едит: сепак од трејлерот гледам дека комесарот Гордон е црнец. Не е лошо ко за почеток.
Не само тој туку и Catwoman е црнкиња - ќерката на Лени Кравиц.

Не ми сметаат црнци во филм ама нека вметнат некои нови ликови. Гордон и Селина Кајл со децении се белци и нема потреба сега да не е така. Додуша после Гери Олдман кој и да го игра Гордон нема да е тоа тоа. Човекот беше клон на Гордон од стриповите.
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.284
Поени од реакции
13.322
Не знам, мене најдобар Бетмен ми е оној на Тим Бартон со Китон, Бесинџер и најдобриот џокер Николсон.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
Не знам, мене најдобар Бетмен ми е оној на Тим Бартон со Китон, Бесинџер и најдобриот џокер Николсон.
Овој е најдобриот Џокер?Каде што Џек николсон изгледа како да фатил цела шака смоки,и ја начукал у уста и го фатиле на сец,каде што костумот му е купен од бувљак,и каде што он пука со пиштолче на капси купен од битпазар сериозно?
Тод филипс и Нолан треба да си пукат у колено чисто онака од забава ај и да го тргнеме Филипс на страна ама Нолан и Леџер мислам сериозно едно е да бидеш boomer друга ствар е да не знаеш да разликуваш,и да Николсон има оставено еден тон квалитетен багаж зад него но не и овој.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.171
Поени од реакции
13.868
Џек у овој филм личи како да искочил од цртан филм
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.284
Поени од реакции
13.322
Овој е најдобриот Џокер?Каде што Џек николсон изгледа како да фатил цела шака смоки,и ја начукал у уста и го фатиле на сец,каде што костумот му е купен од бувљак,и каде што он пука со пиштолче на капси купен од битпазар сериозно?
Тод филипс и Нолан треба да си пукат у колено чисто онака од забава ај и да го тргнеме Филипс на страна ама Нолан и Леџер мислам сериозно едно е да бидеш boomer друга ствар е да не знаеш да разликуваш,и да Николсон има оставено еден тон квалитетен багаж зад него но не и овој.

Разликата у години меѓу двата филма си ја прави таа разлика. Ако гледаш така и Бетмен е смешен.
Овој филм е класика затоа што е првиот "модерен" Бетмен со кој започнува една убава приказна понатаму.
Сепак за вкусови не се разговара.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
Разликата у години меѓу двата филма си ја прави таа разлика. Ако гледаш така и Бетмен е смешен.
Овој филм е класика затоа што е првиот "модерен" Бетмен со кој започнува една убава приказна понатаму.
Сепак за вкусови не се разговара.
Па чим кажуваш дека нешто е Најдобро тоа значи дека е подложно на компарација,ако нема компарација(споредба) тогаш врз која основа се става тој филм на било каква вага,и посочување дека е најдобар,или си е најдобар сам за себе,еден човек се натпреварува,и самиот е победник на истиот,а тоа дека е првиот "модерен" Бетмен па со самиот технолошки развој,како се градела филмската индустрија,и би било глупо да ги држат уште вака:


Како да искочиле од нискобуџетен порно филм каде што обработуват за 8$ дневница.И муабетот дека за вкусови не се разговара ова не е торта,туку филмска индустрија.
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.284
Поени од реакции
13.322
Јас кажав за мене ако не си прочитал добро, ти се фати мислење да ми мениш и упорно се трудиш.
Одам у ресторан и сакам да пијам 20годишно вино а келнерот ми вика има нов шампањ.
За 20 години да сме живи и здрави ќе се вратиме на темава и пак ќе го имам истото мислење а некој пак ќе ме цитира со пофалби за некој нов иден Бетмен/Џокер.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.007
Поени од реакции
28.876
Па чим кажуваш дека нешто е Најдобро тоа значи дека е подложно на компарација,ако нема компарација(споредба) тогаш врз која основа се става тој филм на било каква вага,и посочување дека е најдобар,или си е најдобар сам за себе,еден човек се натпреварува,и самиот е победник на истиот,а тоа дека е првиот "модерен" Бетмен па со самиот технолошки развој,како се градела филмската индустрија,и би било глупо да ги држат уште вака:


Како да искочиле од нискобуџетен порно филм каде што обработуват за 8$ дневница.И муабетот дека за вкусови не се разговара ова не е торта,туку филмска индустрија.
tumblr_inline_p1brmcd9Dk1rr08jv_500 (1).jpg
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.610
Поени од реакции
28.607
еј штета у пм фаца беше типов, знам последен пат го видов на нетов беше видно изменет ама мислев за некоја улога се спрема, а тоа рак имал али вешто криел. Цела марвел кариера ја истерал уз оваа борба која на крај за жал ја загуби.

"In my culture, death is not the end. It’s more of a stepping-off point. You reach out with both hands, and Bast and Sekhmet, they lead you into the green veld where you can run forever." - T'Challa , rip
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.065
Поени од реакции
4.422
Касно ја гледам диксусијата ама „Џокерот“ на Тод Филипс не е Џокер, тој е само еден Кинг оф Комеди кој се шминка. Тој лик е ментално болен и нема ни трошка од генијалноста на Џокерот на Леџер како криминален мастермајнд. И никогаш нема да се развие од оној лик криминалец. Цела среќа дека Леџер го крена ликот на пиедистал инаку никогаш немаше ни оскар да добие. Освен ако не се викаше Џокер, тогаш ќе беше океј филм.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.791
Поени од реакции
48.619
Џокер и Бетмен сеуште се тие?
Не се транс азијатки или нешто слично, како на пример црни педери?
 
На врв Bottom