Superhero Movies

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
2021 ќе биде big year за DC. Се надевам деак нема да се посерат.

не го контам баш овој Бетмен
како може денес вака некој да ја игнорира расната и сексуалната разноликост, што ја носи духот на новото време и тврдоглаво да чмае во мочуриштето на расни и секакви други стереотипи?
Зарем Бетмен треба да биде зараснат за опскурната лушпа на средовечен белец?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
не го контам баш овој Бетмен
како може денес вака некој да ја игнорира расната и сексуалната разноликост, што ја носи духот на новото време и тврдоглаво да чмае во мочуриштето на расни и секакви други стереотипи?
Зарем Бетмен треба да биде зараснат за опскурната лушпа на средовечен белец?
У реду е, заобиколи ме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
У реду е, заобиколи ме.
не ти се ни обраќам тебе, аман

Ако те цитирам и упатувам зборови кон тебе лично, немој никако подлабоко значење да покушаш да забележиш.

замисли, тотално си небитен за мојата поента и покрај тоа што ти личи дека тебе ти се обраќам
форма / суштина
 
  • Тажно
Reactions: ob1
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
:cuc::cuc::cuc: - за секој од трејлерите погоре.

Само да не останат на тоа. Имаат огромна шанса со успешна година да го земат приматот од Марвел. После Endgame мене ниту еден проект на Марвел посебно не ме интересира. Мислам дека го достигнаа зенитот и популарноста на нивниот универзум ќе почне да опаѓа. Со паметни потези DC можат да профитираат многу.

WW84 го чекам многу. Првиот дел беше сосема солиден а и многу ми е интересен кастингот на Кристен Виг како Чита. Има жената потенцијал да глуми различни ликови. Само некако многу ми е употребено CGI за неа како што гледам по трејлерот. Се надевам нема да изгледа смешно. А и ова со враќањето на дечкото на Дијана ме плаши по малку да не го расипе целиот филм.

Еве успеаа пак да ме хајпнат и за Suicide Squad филм. Мислам ако некој режисер може да направи добар филм со ваков материјал тоа е баш Џејмс Ган. Гледам уфрлиле и доста малку познати ликови а и некои што служат за потсмев, како Polka Dot Man. Осеќам луд филм ќе биде ова.

Justice League на Снајдер по ова ми изгледа како сосема различен филм од оној во 2017.

За Бетмен ич и да не пуштеа трејлер пак ќе бев ултра возбуден. Не е лошо ова на прв поглед. Се осеќа мрачната атмосфера и вајбот на Year One стрип приказната. Очекувам добро да се покаже Патинсон па да видиме. За Ридлерот и Пингвинот очигледно ќе почекаме некој краен трејлер за да ги видиме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.340
нова серија цртани филмови у најава, ама сепак ме занима бетменот на патинсон каков ќе биде
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
А баш мислев дека ова е вистинско време за црнец трансџендер Бетмен, ама не, тие го планирале дечкото од Твајлајт.
Едит: сепак од трејлерот гледам дека комесарот Гордон е црнец. Не е лошо ко за почеток.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
А баш мислев дека ова е вистинско време за црнец трансџендер Бетмен, ама не, тие го планирале дечкото од Твајлајт.
Едит: сепак од трејлерот гледам дека комесарот Гордон е црнец. Не е лошо ко за почеток.
Пфф, Безвезни компромиси. Демек прогресивни се...

Патријархатот никогаш нема да биде победен, ако на позициите поставуваме цело време само мажи!
Ако DC стварно сакаат да раскрстат со шовинизмот нека се угледаат на Ghostbusters, Tor, Dr. Who, Star Wars, како и други мега-успешни АјПија, кои згрнаа милиони на gender-swap.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
А баш мислев дека ова е вистинско време за црнец трансџендер Бетмен, ама не, тие го планирале дечкото од Твајлајт.
Едит: сепак од трејлерот гледам дека комесарот Гордон е црнец. Не е лошо ко за почеток.
Ау Џими вака не.Со муабетов ''дечкото од Твајлајт'' ме потсети на она ситуација и ''играчот со број 5'' изговори го нема да те боли уста.Башка ерата на Патисон допрва доаѓа па со филмови ко Бетмен и Тенет ќе биде stonks башка има добри филмчиња,гледливи(влезе у некоја успешна серија),а тоа со Твајлајт ќе го следи цел живот нема бегање од тоа,и ова со комесарот не е некоја фрка џабе прават фама он нека си ја одигра неговата улога достоинствено,добро да се покаже па за др мање више/
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Ау Џими вака не.Со муабетов ''дечкото од Твајлајт'' ме потсети на она ситуација и ''играчот со број 5'' изговори го нема да те боли уста.Башка ерата на Патисон допрва доаѓа па со филмови ко Бетмен и Тенет ќе биде stonks башка има добри филмчиња,гледливи(влезе у некоја успешна серија),а тоа со Твајлајт ќе го следи цел живот нема бегање од тоа,и ова со комесарот не е некоја фрка џабе прават фама он нека си ја одигра неговата улога достоинствено,добро да се покаже па за др мање више/
Не дека сакам да се фолирам, ама жими мене немам изгледано филм со Патинсон. :D Дури и имдб отворив сега за да се уверам. Буквално 0 изгледани филмови од дечкото (знам дека веќе не исполнувам ни основни критериуми за модератор, ама ете, на стара слава...)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Не дека сакам да се фолирам, ама жими мене немам изгледано филм со Патинсон. :D Дури и имдб отворив сега за да се уверам. Буквално 0 изгледани филмови од дечкото (знам дека веќе не исполнувам ни основни критериуми за модератор, ама ете, на стара слава...)
ja само Хари Потер, друг ни еден
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Не дека сакам да се фолирам, ама жими мене немам изгледано филм со Патинсон. :D Дури и имдб отворив сега за да се уверам. Буквално 0 изгледани филмови од дечкото (знам дека веќе не исполнувам ни основни критериуми за модератор, ама ете, на стара слава...)
Dobar e deckoto, ke fura daleku. I samiot gi hejta twilight a ne znae kakva cicka imam fakjano...

Ovoj lighthouse, good times isto jaka drama kade raspali, high life e interstellar so sperma (@whatto) isto razvali... Sega neso batman tennet jaki proekti fakja... Ke go gledame dosta :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Dobar e deckoto, ke fura daleku. I samiot gi hejta twilight a ne znae kakva cicka imam fakjano...

Ovoj lighthouse, good times isto jaka drama kade raspali, high life e interstellar so sperma (@whatto) isto razvali... Sega neso batman tennet jaki proekti fakja... Ke go gledame dosta :D
Уше колку пати ќе се пофалиш дека си фаќал цициња уреду е капетане.

1598395061197.png

Затоа ти викам мислам го имам зборено Патисон веќе еднаш сеа сум само на repeat ставен неговото допрва доаѓа.Инаку исто што имам гледано од него е,и Remember Me тинејџ драма е ама ми се допаѓа многу ми држи деветка,на имдб е некаде 7че,по форумов ве немам гледано шо му имате давано,исто Water for Elephants не е филм да кажеш wow тегнење коси али е сасвим ок.
Good Time е јака вожња,и од тука му тргна работа,а се гледа дека го буткат само скриптите не му се погодени мада и он треба малце да има свое јас прифаќа секакви гомна од проекти ко пример има и доста промашени ко:The Rover,The Lost City of Z,Cosmopolis и тн.Некој и ми се на ватчлиста Maps to the Stars,Life(биографски за Џејмс Дин,а замисли за Џејмс едно време корнев коси додуша сеуште ми е опентарен у соба на ѕид :love: ) и тн.Така да ќе треба да му ја догледам филмографијата(2028 :place: да си искористам прилика да си поплачам) мада ко шо кажав и претходно Патисон е добар дечко,и е шармантен да бидеме искрени нема што да се крие тука го има ликот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Dobra cicka ne se zaborava.

Inace, da ne vikate ne sum kazal, superheroes ke rasturat so novite igri ne so novite filmovi. Dzirnete trejleri. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom