Superhero Movies

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.367
Поени од реакции
72.464

Мислам македонкава ја има во пар сцени ама не сум сигурен дали е она
Автоматски споено мислење:

Иначе филмов..мех, не ми праи мерак трејлеров, ама не значи тоа ништо.

Таскмастер уште не е revealed кој го глуми и ваљда ќе биде reveal-от во филмот.

Најавен беше

Тони Старк дека ќе биде во филмов ама го нема во трејлеров.

ова нема врска со Таскмастер, онака зборам само

Акцентиве се :повраќаница:

СкарЏо батали филм во кој што требаше да глуми жена што станува маж (или маж што станува жена, не знам што конректно) поради притисок дека не е тоа што треба да го глуми (жена е, 50% е точно сепак со улогата)

Ама битно глуми русинка иако е Американка/Скандинавка (0% точно со улогата)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.152
Поени од реакции
2.878

Мислам македонкава ја има во пар сцени ама не сум сигурен дали е она
Автоматски споено мислење:

Иначе филмов..мех, не ми праи мерак трејлеров, ама не значи тоа ништо.

Таскмастер уште не е revealed кој го глуми и ваљда ќе биде reveal-от во филмот.

Најавен беше

Тони Старк дека ќе биде во филмов ама го нема во трејлеров.

ова нема врска со Таскмастер, онака зборам само

Акцентиве се :повраќаница:

СкарЏо батали филм во кој што требаше да глуми жена што станува маж (или маж што станува жена, не знам што конректно) поради притисок дека не е тоа што треба да го глуми (жена е, 50% е точно сепак со улогата)

Ама битно глуми русинка иако е Американка/Скандинавка (0% точно со улогата)
Да, Македонката е.
 
  • Вау
Reactions: Syn

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.792
Поени од реакции
12.319
иако субјективно ми е мислењето, Birds of prey беше мн подобар од очекувањето.
формулата 0 информации + ниски очекувања + не замарање е еднакво на забавен филм со добра хемија меѓу актерите.
Еван беше слаб ама мислам дека поради сценариото страдаше ликот.
кул филм.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.152
Поени од реакции
2.878
Ништо не видовме од Black Mask. :place:
Единствено тоа беше слабост на филмот, другото беше се топ.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
5.721
Birds of Prey беше чист промашај, и на ептен кратко зашто ме мрзи да пишувам ќе го образложам моето мислење.

Сторителингот беше ужасен.

Филмот на моменти, особено во акционите сцени, делуваше на музички спот.

Со дел од ликовите се запознавме многу оскудно иако беа главни ликови во филмот и не беше понуден никаков инсајт во нивните карактери и позадини.

Во филмот се референцираат ликови коишто немаме поим кои се.

Премногу непотребна нарација и иритирачки тајмџампс.

Се на се, сметам дека филмот имаше најголем проблем со изведбата, и доколку беше во рацете на поискусен режисер ќе беше далеку подобар од тоа што е.
 
На врв Bottom