Star Wars

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Го гледав Рогуе Оне и мислам дека е катастрофа. Сакав да го гледам во кино, сум одбегнал куршум.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мене Rogue One воопшто не ми беше лош. Убаво скоцкан филм. Мада и не би го нарекол класика или така нешто. Интересно дополнување на приказната, но во многу сегменти е нешто веќе видено. Моја оцена 7/10
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Не е лош Rogue One, чисто како надополнување на приказната, се разбира најјаките сцени беа со Вејдер, исто и репрограмираниот робот имаше некој сув хумор шо некако се јадеше. Од мене 6,5/10.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
@Sawyer88 Во принцип целиот Star Wars свет е "нешто веќе видено". Тешко е да се направат 10-тина продолженија со неоспорливо уникатна содржина. Јеби га, филмска франшиза е. Ок е филмот, забавен е и визуелно е привлечен. Освен делот на Форест. Тој дел е тро бизарен.
 
D

Daedalus

Гостин
Имаат пун курац мостра од Old Republic и пред тоа, можат за Бејн, Реван, Раката, тристо чуда, овие го дрват со небитни фаци после Лук.
Да умрат Дизни и нивните скапани политики. Канонот е најлошото у целиот лор, освен ствари у анимираните серии што им одговараше да ги зимаат од продужениот свет.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Денес Star Wars полнат 40 години. Премиерата на првиот филм била на 25.05.1977.

Инаку пред некој ден слушнав ептен интересен fun fact. Кери Фишер и Џејмс Ерл Џонс никогаш се немале сретнато лично до пред некоја година, кога двајцата гостуваа во една епизода на The Big Bang Theory. Како е ова можно, не ми е јасно. :) И кога се виделе, прво што му рекла Кери е Hi dad. :)
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.523
Инаку пред некој ден слушнав ептен интересен fun fact. Кери Фишер и Џејмс Ерл Џонс никогаш се немале сретнато лично до пред некоја година, кога двајцата гостуваа во една епизода на The Big Bang Theory. Како е ова можно, не ми е јасно. :) И кога се виделе, прво што му рекла Кери е Hi dad. :)
Едноставно е. Џејмс Ерл Џонс не глуми во филмот, во костимот на Дарт Вејдер е друг глумец. Џонс го ангажирале да ги каже репликите дури откако го завршиле снимањето. Филмовите се снимани во Тунис, низ пустините и шумите во САД, во студијата во Англија. Постпродукцијата е во Холивуд, односно на ранчот на Лукас. Немало прилика да се сретнат.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
После Герет Едвардс (Роуг-1) и Лорд - Милер (Хан Соло), Колин Треворо е третиот режисер кој во рок од година дена добива клоца од шефицата на Лукас Филм, Кетлиин Кенеди. Треворо од порано беше официјално назначен за режисер на деветтата Стар Ворс епизода (2019).

Може ли некој уопште на раат да режира филм таму јеботе, без тета Ката да му дотура сол во манџата и на крај да му плукне во лонецот:icon_lol::icon_lol:. Поарно нека земе сама да си ги режира сите СВ филмови и чао пријатно. Најголем грб на вештеркава за сега и' се заработените пари откако Дизни ја купија франшизата и затоа може вака да се занесува и да гази по режисерите. Нај ми е грев за тие двете деца Лорд и Милер, ги уби у поим, од кучиња подоле ги направи по медиумите, а овие ни да бекнат. Адиос Холивуд после тоа шо ги задеси.

Со осмицата би требало да се сејф, ама у случај да се истрескаат со тоа Хан СолоТО догодина, баш ме занима дали ќе се промешаат картите во менаџментот и некој конечно ќе ја затне оваа.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
После Герет Едвардс (Роуг-1) и Лорд - Милер (Хан Соло), Колин Треворо е третиот режисер кој во рок од година дена добива клоца од шефицата на Лукас Филм, Кетлиин Кенеди. Треворо од порано беше официјално назначен за режисер на деветтата Стар Ворс епизода (2019).

Може ли некој уопште на раат да режира филм таму јеботе, без тета Ката да му дотура сол во манџата и на крај да му плукне во лонецот:icon_lol::icon_lol:. Поарно нека земе сама да си ги режира сите СВ филмови и чао пријатно. Најголем грб на вештеркава за сега и' се заработените пари откако Дизни ја купија франшизата и затоа може вака да се занесува и да гази по режисерите. Нај ми е грев за тие двете деца Лорд и Милер, ги уби у поим, од кучиња подоле ги направи по медиумите, а овие ни да бекнат. Адиос Холивуд после тоа шо ги задеси.

Со осмицата би требало да се сејф, ама у случај да се истрескаат со тоа Хан СолоТО догодина, баш ме занима дали ќе се промешаат картите во менаџментот и некој конечно ќе ја затне оваа.
Ууу шовинист!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Ууу шовинист!
Не мешај баби и жаби дете. Касно е ти се спие изгледа. Еве ти истополов став за ситуацијава, па цени сама..
sdsddsassas.jpg

Озбилен удар е ова за креативниот израз на режисерите. Во иднина не знам кој со здрав памет и изградено филмско реноме би се нафатил да работи на СВ филмовите, ако не е помирен со фактот дека некој друг ќе му ги тегне конците, or else.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Не мешај баби и жаби дете. Касно е ти се спие изгледа. Еве ти истополова перспектива на ситуацијата, па цени сама..
Прегледај го приврзокот 176995

Озбилен удар е ова за креативниот израз на режисерите. Во иднина не знам кој со здрав памет и изградено филмско реноме би се нафатил да работи на СВ филмовите, ако не е помирен со фактот дека некој друг ќе му ги тегне конците, or else.
Се шалам бе, ама сериозно ме сфаќаш па и ти :LOL:
Chill, и не го гледај Бетмен и Харли Квин :**
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Star Wars умре откога ЈЈ Абрамс почна да го режира.
Невидено ѓубре полно со феминистичка пропаганда и шовинизам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom