Star Wars

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.470
Поени од реакции
7.624
Star Wars умре откога ЈЈ Абрамс почна да го режира.
Невидено ѓубре полно со феминистичка пропаганда и шовинизам.
Напротив, ЈЈ Абрамс ја врати франшизата во живот. Исто и Rogue One беше филм на место, дури некои го оценија подобар од 7цата (не за мене).
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.382
Напротив, ЈЈ Абрамс ја врати франшизата во живот. Исто и Rogue One беше филм на место, дури некои го оценија подобар од 7цата (не за мене).
Се е кажано во видеово.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.334
Поени од реакции
12.655
После Герет Едвардс (Роуг-1) и Лорд - Милер (Хан Соло), Колин Треворо е третиот режисер кој во рок од година дена добива клоца од шефицата на Лукас Филм, Кетлиин Кенеди. Треворо од порано беше официјално назначен за режисер на деветтата Стар Ворс епизода (2019).

Може ли некој уопште на раат да режира филм таму јеботе, без тета Ката да му дотура сол во манџата и на крај да му плукне во лонецот:icon_lol::icon_lol:. Поарно нека земе сама да си ги режира сите СВ филмови и чао пријатно. Најголем грб на вештеркава за сега и' се заработените пари откако Дизни ја купија франшизата и затоа може вака да се занесува и да гази по режисерите. Нај ми е грев за тие двете деца Лорд и Милер, ги уби у поим, од кучиња подоле ги направи по медиумите, а овие ни да бекнат. Адиос Холивуд после тоа шо ги задеси.

Со осмицата би требало да се сејф, ама у случај да се истрескаат со тоа Хан СолоТО догодина, баш ме занима дали ќе се промешаат картите во менаџментот и некој конечно ќе ја затне оваа.
На крај го вратија JJ Абрамс официјално како режисер на 9тата епизода.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.593
Поени од реакции
2.418
А што мислите вие.. Како функционира Холивуд?
Најмуваат режисер и има 100% одврзани раце на целиот мултимилионски проект?
Па Дизни и Лукас Артс се ова, не е Magnolia Pictures или Fox Searchlight или што ти ја знам некоја куќа па ќе подржиме проект од 5 мил $ и ќе му дадеме одврзани раце на режисерот па нека се глупира со surreal ствари.

Star Wars е франшиза!!! Појак бренд моментално може и од Кока Кола и Дедо Мраз. Па само ја што не се сметам за фан имам 2 акциони фигури, 2 книги, 3 маици со мотиви од SW, привезок за клучеви, чаша за млеко, неколку игри на Steam, USB стикче R2D2 иииии wall art во дневна.

Продукцијата е задужена за половна рамноправност, расна рамноправност, за сексуална рамноправност. Ако треба и педер лик ќе бапнат за да се задоволи и тој дел на публиката.
За кој кур го ставија Donnie Yen во Rogue One?!?! А? Толку беше потребен кинез во Star Wars? Да! За срањето да се продаде подобро во Кина. Затоа што Кина е втор по големина вносен пазар после USA кога е во прашање Холивуд производ.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.483
Поени од реакции
19.324
Не си фан таман работа.
Еее да видиш други што имаат.
Како Мијалков што нема кеш.
Еее Бил Гејтс и арапите колку имаат...
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.516
имаше многу изјави дека и овие режисериве на Хан Соло и овој на 9-кава што го отпуштија дека поради предходните успеси и пари што ги направиле, почнале да се занесуваат и да бидат тешки за соработка...и како што пишаа погоре, не е ова некои независен филм па да прават што кур ќе им текне...или ќе работиш како ќе ти кажат, или ќе јадеш клоца...Секоја чест за Кенеди што не трпи идиоти, сепак таа го има последниот збор!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.152
Поени од реакции
4.888
Star Wars Rogue One како и STAR WARS Ep.7 The Force Awakens не се толку интересни како оние оригиналните стари STAR WARS филмови oд 70те и 80те години на минатиот век кога биле млади Харисон Форд (Han Solo) и оној што го глумеше џедајот Лук Скајвокер ... Марк Хамил !
Оваа година ќе излезе и STAR WARS Ep.8 The Last Jedi но и тој гарант ќе биде некое слично срање како и седмицата !
П.С. А и епизодите 1, 2 и 3 реално не беа којзнае што !
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Се надевам дека ќе биде добар како и претходните делови. Само што со глумецот на Дарт Вејдер ја утнале работата. Не знае дечкото да глуми.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.549
Поени од реакции
10.232
Се надевам дека ќе биде добар како и претходните делови. Само што со глумецот на Дарт Вејдер ја утнале работата. Не знае дечкото да глуми.
:pos::pos:


Inaku od toa sto slusnav kritiki (bez spojleri) od kriticari ko go gleale filmot: "Last Jedi is better than Empire Strikes Back". Ako ova e priblizno vistina - :cuc:. Hajpnat sum epten, edvaj cekam sreda vecer.
 
На врв Bottom