Skopje East Gate

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Не знам за вкусот, ама од сликава ми доаѓа гадење... Ова е пример како НЕ треба да изгледа пица:
- сусамот не е на рабовите, туку на втората половина од парчето
- кашкавалот е само на првата половина
- доматниот сос е претечен
- печурките се огромни и ко што гледам дури и недопечени
- оригано фрлиле пола прст само во центарот
- НЕМА МЕСО!!!

Ако компирот е најубавата работа што можеш да ја купиш во пицерија - тури му курот...

Во друга релативно поврзана вест: вчера јадев од тоа Левант преку asaply (достава). Нарачав пилешка шаурма, шиш таук врап и кебап левант врап. Наместо пилешка шаурма ми донесоа фалафел врап, но не знам дали на asaply или на левант е грешкава - не битно. Битното е дека ни еден не го биваше. За тие пари што ги плаќаш (а плаќаш повеќе отколку што кошта во Германија) добиваш потпросечно бурито што врска нема со вистинските шаурми што ги има низ западна Европа.
Една од работите која ме вади од такт е дршки од печурки (па уште и недопечена во случајов :facepalm:). Срамота е на пица која ти ја продаваат 300+ денари, да ти делкаат цели печурки и цели парчиња од дршката. Па пичка му матер, ако ги фрлаат нема да имаат ни 5 денари поголем трошок на цела пица, а менува за тој што треба да ја јаде.

1644177038949.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Пица само њу јорк стил поштуем или италијанска ако е печена во рерна на дрва. Ова погача со сусамон е. Ако сакам ваква дома ќе направам, а не пак у ресторан да јадам нешто вакво. Типичен ланџ бар у скопјево прави подобра пица од ова.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Некаков концертен фестивал ќе имаат со артисти Реља, Раста, ТHCF, Bad Copy, Breskvica, САФ, Тони Зен..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Се отвори и H&M. Вчера имало за познати фаци забава таму.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ништо не ми значи .... Ене го и пазарчето ми е тука за ефтино....
Можеби не се некој квалитет ама ете има купувачи штом решиле и тука во Македонија да отворат.

Јас ете се изнакупував ствари во LC Waikiki куп мајци и траат 3-4 години за така ефтини пари.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Артистиве кој од кој.
Вреди единствено највеќе Bad Copy и Саф и по нешто Тони Зен. Како и да е помина овој фестивал.

Фали во државава фестивал каде се ќе биде исклучиво македонски артисти.
 
Ф

Флеш

Гостин
Можеби не се некој квалитет ама ете има купувачи штом решиле и тука во Македонија да отворат.

Јас ете се изнакупував ствари во LC Waikiki куп мајци и траат 3-4 години за така ефтини пари.
Преголемо значење се дава дека е бренд и реклама . Персонално,уше еден дуќан за облека ... Јеј,не сме назадни .... Дали ќе има и за дебели ?! Или сфе чачкалица големина .... Реално,90 посто Македонија е сфе дебели. Ќе има ли и за нив производи?! Тука ме интересира ... Реално колку се со маркетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom