Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Од другите вести, Рома ризикуваат да ја изгубат службено првата текма со Верона 3-0, зашто Дијавара им бил пријавен на листата за играчи до 22 години, а во Јули наполнил 23.
@Boom Shaka Lakka Уште ова ви фали да го доживете.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Многу на пик не фати Ставро одеднаш некако,порано не јадеше гомна за Јуве.. ова гарант интереашиве го ушалтаа за сезонава да не прават салата тука групњак... близок е со стек мек .. сомнителна стуација у најмала рака :unsure:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Многу на пик не фати Ставро одеднаш некако,порано не јадеше гомна за Јуве.. ова гарант интереашиве го ушалтаа за сезонава да не прават салата тука групњак... близок е со стек мек .. сомнителна стуација у најмала рака :unsure:

Си тераат меѓусебно куропушење со цобе и марио одреден период више. Едно време беше еднострано само они му го пушеа, сеа е обострано глеам

Али како и да е и тоа не го пере срамов од обид на Маци и екипа да оправдаат пенал чист како суза, затоа што најголемата легенда на Јуве у поновата историја, госпон Рицоли лично и персонално, рекол дека нема да има меки пенали годинава :icon_mrgr:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Ајде бателете тоа, да видиме вечер дали Милан ја има истата форма од корона кризата. Болоња не се толку слаб тим, гледам Тонали од клупа ќе почне.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ајде бателете тоа, да видиме вечер дали Милан ја има истата форма од корона кризата. Болоња не се толку слаб тим, гледам Тонали од клупа ќе почне.
Toнали покасно почна со тренинзи ради што беше во изолација. А и нема потреба бар сега за сега да се руши динамиката меѓу Бенасер и Кесие. Полека ќе се интегрира и он во прв тим. Т.е зависи и како он ќе се покаже ама не се очекува одма да има некој импакт на играта.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Имајте бе малку достоинство, не мора да бидете комплетни цигани (да ми простат циганите, само израз е ова). Имајте малку од малку доблест, она од вчера е ЧИСТ 100% ПЕНАЛ. Секој кој има очи и знае дека фудбал се игра со нога, а не со рака ќе ви каже дека е пенал. Дури и на времето кога многу потешко се судеа пенали, она ќе беше досудено за пенал. Не мора до толку мизерни да бидете.

Газета напишала, ама кој да чита. Срамота е, навистина.

Брука.
Abe se napna stavro.. penal e mikion posto, ostaj sto ti replicraat so izjavi od novini i ostali eksperti.. ali sto deka e penal? Nikoj ne mu moze nisto na juve, cela federacija znae deka treba 10ta da se zeme i da se ispise istorija, baska site vesnici gi drzime i se anti interaski, non stop gi rugaat inter... I sudiite se nasi, toa se znae i ne e javna tajna, voopsto ne e ni tajna, ama sto deka? Isto ko u densniov svet, site znaeme deka odredena grupa ja kroi sudbinata na planetava, ali kucinjata si laat karavanot vrvi..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Абе какви клизачи, ме порази Стефан со коментарот за бледа игра :pos:

Прво коло од сезона почната 25 дена откако заврши претходната, во ненормални услови, Јувентус со нов тренер првпат што седи на клупа, со некомплетиран состав на кој ќе се додадат минимум два нови фудбалери, со повредени тројца стандардни првотимци (Дибала, Сандро, Де Лихт) и со победа од 3 - 0 каде што само во прво полувреме можеше да биде тоа водство, он земал ми објаснува бледа игра.

Интер вака да изигра нема да знае на каде да фати, битно не му изгледал добро Јувентус :icon_lol:

За рацете не знам што да кажам веќе, ни од федерација изгледа немаат расчистено со ова до крај. За мене е пенал, бидејќи покрај тоа што растојанието е многу блиско (нема ни пола метар и буквално му шутира во рака) сепак Бонучи има зголемен обем на телото за блокирање.

Ќе видиме генерално како ќе ги носат одлуките сезонава, нема да ме изненади пак да имаат промени.
Види, многу мразам кога некој кога ќе си напише свое мислење па макар тоа имало и малце вистина во истото да фатат другите да прават хехенца. Ај нормално ќе ти одговорам пошо нејќам да ја тераме у курац темава. Те молам прочитај го мојот пост уште еднаш ама внимателно, јас реков дека на овој натпревар не ми се допадна играта на Јувентус али да не судиме прерано пошо е прво коло. Што лошо реков? Се може да биде понатака, и да изгази Јуве и да игра се подобро, или да се деси обратното. Затоа и реков да видиме што ќе биде понатака, сепак пола од играчите генерално земено не се на 100%, плус конкретно за Јувентус имаат нов тренер, нов систем на игра, значи доста промени на кои ќе треба и играчите и тренерот да се навикнат. Вие ко фанови нормално дека со 3-0 ќе бидете задоволни, а кој не би, ама ете според мене ништо посебно не изиграа вчера, таа шансата на Роналдо у прво беше несакајќи флипер ситуација, исто ко и вториот гол после кој Сампдорија целосно се распадна. Ете сега играат со Рома па со Наполи, ќе видиме тука како ќе изиграат па ќе може да формираме поконкретно мислење.

И не знам што го спомнуваш Интер кога лани пола сезона ги утепав пцуејќи и нив и Конте дури и кога победуваа пошо играа лошо.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Serie B and C referee Daniele De Santis and his partner were killed in his apartment on Monday evening.

According to La Repubblica, the 33-year-old and his girlfriend, 30-year-old Eleonora Manta, were found stabbed to death in his apartment in Lecce.

A man was seen running from the scene with a knife after neighbours were alerted by screaming.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Serie B and C referee Daniele De Santis and his partner were killed in his apartment on Monday evening.

According to La Repubblica, the 33-year-old and his girlfriend, 30-year-old Eleonora Manta, were found stabbed to death in his apartment in Lecce.

A man was seen running from the scene with a knife after neighbours were alerted by screaming.
Ова ако не е поврзано со мафија и местење не знам што би било...
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Ne se zamarajte Juventashi, 9 tituli po red imate, normalno e da ve mrazat i Inter, Minter, Katanija i ostala boranija.
Vi posakuvam srekja sezonava, pa da gi izmochate po 10ti pat na nacionalno nivo.

So srekja i vo Evropa sezonava. :smirce:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom