Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Овие Кротоне си играат своја игра, без разлика кој им е противник.

Ги гледав против Милан, еве исто и против Јувентус. Играат пресинг високо, нападот го започнуваат организирано со пас игра и така се справуваат со пресинг, нема рока што подалеку, па што биде.

Нема чување резултат и бранење, иако како последица на тоа примија гол.
Така треба и да играат. На сите мали тимови таков фудбал им помина и останаа во Серија А.

Јувентус игра со 5 млади играчи и првпат сите заедно. Не балансирано делува. Оваа сезона мислам ќе гледаме често вака повеќе младинци со оглед на короната и тоа е позитивно.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
Jaс разбирам и победа у дерби и се ама вакво курчење никако не ми иди во глава. Абе голман на Беневенто им даде гол нашле скокаат небаре којзнае каков резултат направиле. Убаво пиша некој нека почнат со повеќе утакмици па ќе ги видиме.
Кој скока, сите што пишуваат тука, пишуваат и во фан клуб Милан, отиди провери колку сите беа критични, можеби и повеќе од што треба.

Али целта беше да се спомне голот примен од голман, за да се биде, во овој момент, неуспешно интересен. ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Леброн го спомнувам бидејќи со неговото присуство од аматери шо се вика зборот, прави пристојни кошаркари со одредена улога на теренот...и тоа на 35 години игра на највисоко ниво односно е најдобар играч во НБА....Ибрата е тотален еквивалент во фудбалот и тоа на постари години во потежок спорт од кошарката...машини се двата
Секако, со тоа што Леброн е најдобар во светот во кошарка а Ибра во Милан, екипа што се бори за ЛШ. Супер споредба нема што.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
za milan e bitno samo ibra da im e zdrav, on ako rokne na mesec dva tolku od niv, nestvarno e kolku e dobar i na ovie godini sto i od tim so salemakers, kalabria, benaser, kesi, kastileho instantno so negovoto pristustvo gi prai troduplo pojaki, site da gi sklopis u ovoj milan pak nema da sostavat igrac sto nema da ima ni pola od kvalitetite i toa na ovoj (star) ibra.
Klasicen primer deka formata e promenliva a klasata vecna. majkata da mu ja ebam.
Сериозно?
Да беше тродупло подобар немаше Салемакерс да му земе место. Овој пак е тимски играч, работи многу, ама нема квалитети за крило.
Ако рачунаш од нова година наваму исто важен играч е и Ребич. Овие од среден ред и без Ибра играат добро.

Без Ибра ќе се закрпи само ако Ребич, Леао, Хакан, Бенасер, Кесие да се здрави плус комплетна одбрана. Има и други важни играчи без кои пак Ибра не може.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Jaс разбирам и победа у дерби и се ама вакво курчење никако не ми иди во глава. Абе голман на Беневенто им даде гол нашле скокаат небаре којзнае каков резултат направиле. Убаво пиша некој нека почнат со повеќе утакмици па ќе ги видиме.
Точно 0 фанови на Милан се искурчија после победава, али океј супер муабет.

Друго, не е серијава на Милан почната пред месец дена, на последните 16 лигашки утакмици Милан има 13 победи и 3 нерешени, у тој период ги тепаа Рома, Лацио, Интер и веројатно памтиш, Јувентус со 4-2.

Од почеток на 2020 Милан има најмногу поени, победи и постигнати голови, а воедно и најмалце порази и примени голови, последниот пораз им е 8-ми март.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Старт без 2 чисти. Сега влага уште еден без 2 чисти, па на крај може и без 2 играчи да се бидне. :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Jaс разбирам и победа у дерби и се ама вакво курчење никако не ми иди во глава. Абе голман на Беневенто им даде гол нашле скокаат небаре којзнае каков резултат направиле. Убаво пиша некој нека почнат со повеќе утакмици па ќе ги видиме.
20+ утакмици немаат пораз. И каква врска има голот на Беневенто пред 2-3 сезони те молам објасни. И дај покажи постову кај што некој се курчи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овие Наполи да си јадат газот, не се свесни како лесно изгубија 4 бода.

Иначе прв бод на Кротоне.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Никој никаде не спомна конкретно за форумов, цел FB го преплавија ко небаре да освоиле скудето. Од официјалната страна исто, не памтам Јувентус нешто слично да направил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom