Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
620
Поени од реакции
629
Можда така делуваат ама ја подмладија доста екипата така да ќе треба време, него што правиме со овие октомвриските шампиони, ајде сега Ибра донекаде нешто прави ама после, ќе кукаат пак, дали тоа Силвио Пиоли магот ќе им донесе титула :icon_mrgr: .
Што е со форсов не ми е јасно? Кој спомнал шампиони па и есенски? Форсираш нешто т.е пробуваш ама лошо ти оди.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.114
Поени од реакции
11.946
Овој Мекени мајка му дома не го знае дека игра фудбал, а овие го кажуваат мислиш Видал и Погба во најдобри денови им е.

Ја подмладија екипата. :icon_lol:

Буфон 42, Бонучи 33, Киелини 36, Квадрадо 32, Кедира 33, Ремзи, Данило, Сандро накај 30ка
Де Лигт 21, Демирал 22, Фработа 21, Артур 24, Бентанкур 23, Кулушевски 20, Киеза 22,
Оваа сезона овие сите (без Фработа) ќе се првотимци. Кое подмладување а :icon_lol:

абе овај МекКени не е видал нити Погба нити Побега ама некако мн брзо флоп го напрајвте. Патем и МекКени е 22 :)

Што е со форсов не ми е јасно? Кој спомнал шампиони па и есенски? Форсираш нешто т.е пробуваш ама лошо ти оди.
Ист како онај за МекКени форсиран 2 месеци за играч на позајмица, играч кој има 22 години и треба да е играч за ротација. :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
620
Поени од реакции
629
Де Лигт 21, Демирал 22, Фработа 21, Артур 24, Бентанкур 23, Кулушевски 20, Киеза 22,
Оваа сезона овие сите (без Фработа) ќе се првотимци. Кое подмладување а :icon_lol:

абе овај МекКени не е видал нити Погба нити Побега ама некако мн брзо флоп го напрајвте. Патем и МекКени е 22 :)


Ист како онај за МекКени форсиран 2 месеци за играч на позајмица, играч кој има 22 години и треба да е играч за ротација. :D
За Меккини одма ќе ти најдам пост кај што е стаен во иста реченица со Роналдо по важност. Ама за Милан како есенски шампион тешко дека ќе најдеш.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.114
Поени од реакции
11.946
За Меккини одма ќе ти најдам пост кај што е стаен во иста реченица со Роналдо по важност. Ама за Милан како есенски шампион тешко дека ќе најдеш.
Најди баш ме замина кој рекол така, ама не од натпревар во тек каде што за тој натпревар Велат дека е од важност. Туку за тимот во целост .

Муабетот е дека форсирате за играч на позајмица, 3М евра, 22 години кој е донесен за опција од клупа и го прајте 2 месеци како да е мега засилувањето на Јуве од трансфер прозорецот шо нема смисла. Разбирам мајтап ама вие ептен заминавте со МекКени.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
620
Поени од реакции
629
Најди баш ме замина кој рекол така, ама не од натпревар во тек каде што за тој натпревар Велат дека е од важност. Туку за тимот во целост .

Муабетот е дека форсирате за играч на позајмица, 3М евра, 22 години кој е донесен за опција од клупа и го прајте 2 месеци како да е мега засилувањето на Јуве од трансфер прозорецот шо нема смисла. Разбирам мајтап ама вие ептен заминавте со МекКени.
Остај го,него Јуве толку голем комлекс му има набиено шо сега ќе плаче и заради тоа што Роналдо и МекКени оздравеле од Корона
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.114
Поени од реакции
11.946
И кај е тука рамнат со Роналдо во важност ? Каде во реченицата е рамнет освен поради болест пошто само тие два се заболени нема др.

Без врска.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
383
Поени од реакции
349
И кај е тука рамнат со Роналдо во важност ? Каде во реченицата е рамнет освен поради болест пошто само тие два се заболени нема др.

Без врска.
Ја си му кажав дека не разбрал ништо од постот тој упорно си форсира дека разбрал.Сеа па сватил дека сум го рамнел со Роналдо.Овој има или правен завршено или само 8мо друго објаснуење неам!! :D :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
620
Поени од реакции
629
И кај е тука рамнат со Роналдо во важност ? Каде во реченицата е рамнет освен поради болест пошто само тие два се заболени нема др.

Без врска.
Без врска дека не ви одговара. Никој ама апсолутно никој дури и интерашите не би се бунеле за Меккени дали е здрав болен дали ќе игра или не. Ајде сеа ти најди пост кај што некој спомнал уопште Шампиони и Милан во иста реченица па да биде оправдан форсот што пробувате го напраите.
Автоматски споено мислење:

Ја си му кажав дека не разбрал ништо од постот тој упорно си форсира дека разбрал.Сеа па сватил дека сум го рамнел со Роналдо.Овој има или правен завршено или само 8мо друго објаснуење неам!! :D :D
Проба хехе смешка да напраиш не ти успеа што има тука поише да се разбира? И сеа се вадиш како демек не си мислел така.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.440
Поени од реакции
74.697
Ај сеа кога се смирија страстите да кажам нешто околу дербиво. Судијата според мене многу лошо судеше вчера, ќе дозволи пар фаули да пројдат недосудени па после компензирај на другата страна со некои глупости што не ни треба да се свират.

Кеси заслужи чист црвен картон и искрено за мене општо гледано тоа е малце глупо и аномалија кај ВАР системот, што само се повикува на директни црвени картони... Зошто рецимо да не го викнат судијата да види на монитор за она вчера? Па и тоа е у наводници речено црвен картон, само што не е директен. Нема везе правила се правила и нема бегање.

Околу пеналот и тука мислам дека погреши судијата, затоа што немаше активна игра од Ериксен накај Лукаку, напротив Ромањоли го напуца Кјаер и се одби топката до Лукаку. Не ми е целта да оспорувам нешто зашо Интер не заслужи ни бод со пристапот вчера, али тоа е мое мислење околу судењето.

Околу играта Милан подобри у прво, Интер у второ али не доволно. Интер не искористи тоа што оној Калабрија е дрво некастрено, али како да искористи со тоа гнојот Перишиќ по таа страна. Ибра изигра за 10ка, Бенасер исто добар, Кеси добар беше ама се спаси од црвен тоа чукарето глупо, тој Салемејкерс се труди дечкото ама поголема е веројатноста труден да остане отколку да стане јак играч.

Кај Интер Коларов, Дамбо и Броз со криминални партии, сите тројца би ги убил, а другите просечно.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
383
Поени од реакции
349
Без врска дека не ви одговара. Никој ама апсолутно никој дури и интерашите не би се бунеле за Меккени дали е здрав болен дали ќе игра или не. Ајде сеа ти најди пост кај што некој спомнал уопште Шампиони и Милан во иста реченица па да биде оправдан форсот што пробувате го напраите.
Автоматски споено мислење:


Проба хехе смешка да напраиш не ти успеа што има тука поише да се разбира? И сеа се вадиш како демек не си мислел така.
Нема што да се вадам.Во постот убаво си пишува дека некој што плаче за се ќе плаче и за тоа што МекКени и Роналдо оздравеле.Е сеа ти што немаш капацитет да го разбереш тоа е друга тема.Ја ако сум сакал да пишем нешто такво какво што мислиш ти би го пишал на начин за да можеш да го расбереш и не би се замарал да се правдам со знчењето.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.088
Поени од реакции
14.396
Кеси заслужи чист црвен картон и искрено за мене општо гледано тоа е малце глупо и аномалија кај ВАР системот, што само се повикува на директни црвени картони... Зошто рецимо да не го викнат судијата да види на монитор за она вчера? Па и тоа е у наводници речено црвен картон, само што не е директен. Нема везе правила се правила и нема бегање.

Околу пеналот и тука мислам дека погреши судијата, затоа што немаше активна игра од Ериксен накај Лукаку, напротив Ромањоли го напуца Кјаер и се одби топката до Лукаку. Не ми е целта да оспорувам нешто зашо Интер не заслужи ни бод со пристапот вчера, али тоа е мое мислење околу судењето.
Активна игра од Ериксен кон Лукаку и не е потребна да има за да се активира офсајд.

Доволно е тоа што топката удри од Ериксен и отиде во правец кон голот на Милан. Контактот на Кјаер после тоа е ирелевантен, бидејќи не е негов потег (giocata од страна на дефанзивецот велат италјаните на потребниот елемент за да се "деактивира" офсајд позиција).

Наједноставно, случаен контакт од напаѓач кон друг напаѓач го активира офсајдот (пример Ериксен - Лукаку), а во исто време случаен контакт од дефанзивецот, не го деактивира, туку истиот си останува активен.

Исклучок од ова правило, единствено може да има ако станува збор за сериозна промена на правец на топката, иако и тогаш пак би бил потребен "потег" од дефанзивецот за да се деактивира офсајд позицијата (Ериксен враќа назад кон Брозовиќ, пресекува Кеси и топката оди кон Лукаку кој при додавањето на Ериксен бил зад сите дефанзивци. Тогаш, нема офсајд.)
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.745
Поени од реакции
21.683
Интер не искористи тоа што оној Калабрија е дрво некастрено, али како да искористи со тоа гнојот Перишиќ по таа страна.
Јас не знам што правел Перишиќ во бундес минатата сезона пошо не ја пратам лигата, ама она што го изигра вчера беше чист криминал. Инаку, вчера најслабија карика беше страната на Тео, а не на Калабрија. Тео беше изгубен , не можеше да покрива назад.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.440
Поени од реакции
74.697
Активна игра од Ериксен кон Лукаку и не е потребна да има за да се активира офсајд.
Потребна е. Ако се одбиеше топката од Ериксен до Лукаку тогаш ок, ама вака нема смисла и знам дека е сменето правилото во однос на порано, затоа и искоментирав. Значи Ромањоли сака да ја избие, го закачува Ериксен топката и после од Кјаер оди до Лукаку, тука нема ниту намера од Ериксен да додава ниту пак последен играше со топката, односно не беше активен во "додавањето" кон Лукаку. Порано беше друго правилото, ако го допре топката Ериксен и отиде до Лукаку поздрав, одма е офсајд, ама сега не е така. Мислам во ПЛ имаше пар вакви ситуации последниве 2 сезони, едната беше на Пул-Тотенхем ако не се лажам. Еве @Peja989 и @Донев нека кажат ако им текнува, или било кој нема везе.
Автоматски споено мислење:

Јас не знам што правел Перишиќ во бундес минатата сезона пошо не ја пратам лигата, ама она што го изигра вчера беше чист криминал. Инаку, вчера најслабија карика беше страната на Тео, а не на Калабрија. Тео беше изгубен , не можеше да покрива назад.
Не е крив и он, игра бек а е класично крило. Ај стај го Нејмар бек да игра во 3 5 2... Не дека овој е кујзне колку квалитетен и како крило ама вака непотребно ја десеткува и одбраната, човекот едноставно не знае да игра одбрана, да се поставува и слично. Едно е како крило да помагаш на бекот во одбрана, нешто што одлично го правеше Перишиќ кај Спалети, а друго е да си бек и сам да ја држиш таа страна. Убаво вика Марио, да имаше Милан некое пробивно крило што знае да дрибла имаше 65 гола да ни дадат вчера.
 
На врв Bottom