Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.894
Поени од реакции
30.227
Знам. Форсирам. И цел на Милан е 2-3 сезони констатно ЛШ. И со Пиоли ни Барса на Пеп нема титула да освои не па Милан.
Pioli ke go snajde istata spaleti sudbina ako sledna sezona e nekonkurenten za titula i tapkaat vo mesto, vo toa sum ubeden, ke si odi, a iskreno nema da bidam iznenanden ako Konte dojde i kaj vas, mnogu verojatno e toa ako e sloboden i sledna sezona a Milan baraat nov trener.
Kako i da e ako Milan ne napravi nekakov iscekor sledna godina i situacijata e status quo, 100% ke si odi Pioli narocito ako ima opcija sto garantira cekor napred vo odnos na toa kade se Milan so Pioli.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
536
Поени од реакции
1.178
199320902_4209610072411307_3908180840571264663_n.jpg
Милан во најнезавидна положба. Не знам шо ќе се прај, стечај па ликвидација најверојатно :(
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.953
Поени од реакции
4.753
Pioli ke go snajde istata spaleti sudbina ako sledna sezona e nekonkurenten za titula i tapkaat vo mesto, vo toa sum ubeden, ke si odi, a iskreno nema da bidam iznenanden ako Konte dojde i kaj vas, mnogu verojatno e toa ako e sloboden i sledna sezona a Milan baraat nov trener.
Многу ќе биде битно и на кој начин ќе игра Милан. Газидис неколку пати има изјавено дека Милан треба да игра "прогресивен фудбал". Сака Милан да има модерен идентитет и на терен. Ако е задоволен од начинот на игра и од развојот на младите фудбалери, тогаш нема да биде пресудно дали Милан ќе биде во борба за титула.

А не верувам Конте да го земат. Претходно Газидис беше загреан за Рангник, па или ќе раскрсти со Малдини и ќе го земе него за се да му организира или ќе бараат некој тренер (ништо чудно некој од Бундес) што ќе работи со млади фудбалери и ќе му испорача прогресивен фудбал.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.274
Поени од реакции
4.974

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.452
Поени од реакции
15.581
Кога читате статии или гледате некои сомнителни бројки за долгови, пишува таму нешто за одржливост, солвентност и слично?

Знаете ли дека пример Франција во 2020 година имала јавен долг, 115% од БДП, а Македонија некаде околу 60%.

Што мислите вака на прва, која држава има повеќе шанси да банкротира и да стане несолвентна, без можност да го сервисира долгот?

Апсолутно ништо не значи кога ќе се прочита вака гол податок (па макар бил и точен), пример дека долгот на Реал Мадрид изнесува пола милјарда евра. Без да се знаат уште 1000 други параметри, никако само врз основа на ова не може да се мери финансиската кондиција на еден фудбалски клуб, особено пак кога станува збор за тежок бренд.

Не ја следам ситуацијата од блиску, но кај Интер, како и кај речиси сите италјански екипи, голема е веројатноста да има потреба од израмнување на книгите, со цел излегување во пресрет со УЕФА регулациите за ФФП, отколку за нешто суштински. Не заборавајте како Јуве го купи Пјаниќ од Рома за 30 милиони, бидејќи овие мораа до 30ти јуни ако не се лажам тогаш да ја надополнат таа сума.

Не дека Интер нема проблеми, можеби поголеми од другите, но со тоа според мене се соочуваат сите екипи од Италија, без исклучок. Дури мислам дека и шпанските тешко крпат, единствено изгледа дека за премиер лигата нема Ковид криза.

Нејсе, за среќа има европско, белки срањава за шпекулации и трансфери ќе не одминат еден месец.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.335
Поени од реакции
3.423
Во ниту едно сценарио Интер е во најповолна ситуација. Секој тим за да остане на врв треба да се засили. Ниту еден шампион, дури ни Баерн Минхен што има монопол во Бундес не дозволува да не се засили секој сезона. Интер од друга страна мора да продава. Пари за засилувања нема, ќе крати трошоци, на штопери за замени се екстремно лошо покриени, нов тренер со нова филозофија кој сеуште не се знае како ќе се снајде во нов и поголем клуб, а и целава ситуација ќе делува и негативно врз расположението на играчите. Не би рекол баш дека туку така ќе одбранат титула. Сега за сега ко што се составите да прв фаворит сеуште се, но мислам после завршено меркато ќе се во далеку полоша ситуација. И дека наредна сезона за од 1во до 7мо место ќе биде покољ.
Се сложувам дека следнава година ќе гледаме најблиска борба за топ 4.

Интер го ставам во најповолна ситуација само заради тоа што и со 1 продаден играч првотимец пак ќе имаат 8 класа играчи на терен којшто се добро уиграни + перишич којшто ни мајка му не го сака.
Нов тренер, нова филозофија, се е тоа на место. Олеснителна околност е што доаѓа на готов тим и само ќе треба да си даде свој „шмек“ Инзаги.
Јас никаде не кажав дека ќе се прошета Интер до титула, само кажав дека и со 1 продаден играч ако има пристојно меркато и паметно одиграат кинезите пак ќе остане Интер прв фаворит за скудето. Макар таа предност била минимална.

Да заврши меркатото и ќе можеме да имаме почиста слика. Во новата тема здравје ќе си иде прогноза :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.701
Поени од реакции
8.800
„Лукаку е среќен во Интер. Имаме договор и нема проблем. Меѓутоа, Ромелу сака регуларно да ја добива својата плата. Во спротивно ќе бидеме приморани да ги разгледаме другите понуди“, изјави Пасторело. (спортски.мк)

Ма све је то кул батице, ми као оно нисмо у дугове :icon_lol:
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.251
Поени од реакции
2.497
„Лукаку е среќен во Интер. Имаме договор и нема проблем. Меѓутоа, Ромелу сака регуларно да ја добива својата плата. Во спротивно ќе бидеме приморани да ги разгледаме другите понуди“, изјави Пасторело. (спортски.мк)

Ма све је то кул батице, ми као оно нисмо у дугове :icon_lol:
Не е точна изјавава, воопшто нема изјавено неговиот агент вака за платата. Изјави дека е среќен во Интер и дека си има договор....Другово е се измислица.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.447
Поени од реакции
8.042
Мене само ми е криво што не почека малку Мурињо. Се разбира сега ќе скокнат од некаде Буч Касиди и Санденс Кид ама кој ги тркала.

Рома секако не е фаворит за ништо.
Fuck you .i.
Автоматски споено мислење:

Среден е, за неколку часа све е преправено како што си било :)
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
529
Поени од реакции
537
OFFICIAL :

Juve has been informed by UEFA that they will be in the Champions League next season.
:D :D :D

Ќе ги бркале од ЛШ :pos::pos::pos: Хејтери на апаратима!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom