Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.593
Поени од реакции
24.282
Се спрема Рино за Тотенхем го осеќам, на Тотенхем уште он им остана да пробаат, он и Хари Реднап евентуално.
Рино еј. хахахахаха
Абе порано да раскрстеше со Виола или уопште да не потпишеше со нив ако не отидеше у Реал еве на. :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.884
Поени од реакции
44.997
Рино се намачи во приватен живот, барем во тренерската кариера нека го сере среќа. Му посакувам се најдобро.

Омразен фудбалер ми беше кога играше за Милан :pos:
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.593
Поени од реакции
24.282
Parma ultras to Buffon: “You left like a mercenary you can’t come back like a hero. Honor the shirt”


Parma Ultras:”20 years ago you promised you’d never wear that shit shirt. 3 weeks after you sign for “i gobbi” from Australia. Now you’re coming back to the only club who made you win in Europe. After this we only want to tell you that for us you are & will always be a small man”

:pos: :pos: :pos:

Патарушка.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.486
Со ова политика на Милан нормално е да немаaт долгови, кај и да е за некој ден ќе останат само со Ибра и неговата плата. :D

Хакан им дал корпа на мега јакиот финансиски клуб Милан за само 500к повеќе плата, тоа е се што треба да знаете за овој клуб без долгови. :D

ps. Интер купува првотимци од Милан, за да бидат резервисти во Интер хаха.

202474570_6000904433284294_5350896231630704507_n.jpg
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.494
Поени од реакции
1.814
Wow Мега јакиот играч Хакан дал корпа на Милан. Како ќе преживее клубот не знам. Супер што се најде ненормален тим да му ја даде таа плата од 6 милиони евра.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
558
Поени од реакции
1.227
Проклети да се предавниците. Ќе те среди Ибра за брзо. Долга е раката.....
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.776
Поени од реакции
8.775
Wow Мега јакиот играч Хакан дал корпа на Милан. Како ќе преживее клубот не знам. Супер што се најде ненормален тим да му ја даде таа плата од 6 милиони евра.
Тој ненормален клуб е класа над тој за кој навиваш од секој аспект плус е шампион на Италија и тоа без ниеден сомнителен момент.
Да додадам дека стана шампион 5 кола пред крај на сезона со страшна гол разлика,односно издоминира ко Јувентус до пред некоја година.
Така да покажи малку респект,знам дека имаш капацитет. :)
Пс.
Стварно незнам како може да се дивите на директорот Малдини кој изгуби за 0 евра играчи кои реално 80-90 милиона можеше да бидат наплатени,а Марота кој го зел тураков за 0 евра бил ненормален?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom