Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.468
Поени од реакции
15.642
Милан треба да загуби од Каљари, а Јувентус да не загуби од Интер.
Само така во последно коло Јуве ќе има шанси за пласман во ЛШ.

А тоа очигледно е премалку.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.709
Поени од реакции
6.171
Милан треба да загуби од Каљари, а Јувентус да не загуби од Интер.
Само така во последно коло Јуве ќе има шанси за пласман во ЛШ.

А тоа очигледно е премалку.
А имаш и друга опција, Фиорентина да го победи Наполи (или нерешено). А ние и двете последни да ги добиеме.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
558
Поени од реакции
1.227
Вистина, добро е да се напрај некоја дубара, некоја шема или финта да се насамарат катиљите Аталанта некако, и Јуве да влези наместо нив, ама ќе треба помош и од комшиите, да ги пуштат младите да стекнуваат искуство во дербито.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.881
Поени од реакции
2.900
Преку се може да пројде човек, ама БентанКУР пред Барела... Нека се самоугасат.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.468
Поени од реакции
15.642
Бентанкур не може во комбиниран состав со Каљари да влезе.

И ова Квадрадо + Хакими не оди ич.

Така си тропнале состав.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.374
Поени од реакции
17.373
Ја на утакмиците на Јуве што сум ги глеал сезонава Бентанкур ми бил најдобар поединец освен на задњава со Милан пошто толку лошо ги исплескаја да немаше ни еден од Јуве за пофалба :pos:

Незнам зашто толку кенажа за момакот, посебно од Јувенташите
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.165
Поени од реакции
61.183
Дно од играч е станат, незнае топката до голман да ја врати... Што побрзо замине, толку подобро за клубот
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.321
Поени од реакции
5.069
Ни еден од Јувентус не влага во прв состав кај Интер, поготово под Конте, дури ни Роналдо... Смешни се споредбите, самата разлика во бодови (без судиска помош за Интер, Јувентус добија директни 6 бода и сезонава) кажува за енормната разлика во квалитет... Исто како да мешаш состав на Интер со Сасуоло или како да мешаш состав на Јувентус со Торино...

Смешно е ваквото мешање на состави на тимови што се светлосни години во разлика на квалитет...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.021
Ни еден од Јувентус не влага во прв состав кај Интер, поготово под Конте, дури ни Роналдо... Смешни се споредбите, самата разлика во бодови (без судиска помош за Интер, Јувентус добија директни 6 бода и сезонава) кажува за енормната разлика во квалитет... Исто како да мешаш состав на Интер со Сасуоло или како да мешаш состав на Јувентус со Торино...

Смешно е ваквото мешање на состави на тимови што се светлосни години во разлика на квалитет...
Добро бе ти нормален си? Го направи Интер небаре Реал е, а Јувентус Албасете. Па истиов овој мега ултра гига јак Интер испадна од Шахтјор и Менхенгладбах во ЛШ пред 6 месеци. Полека малце со споредбиве. И на крај краева тој таков ужасен Јувентус без тренер ве исфрли во купот во двомеч.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.321
Поени од реакции
5.069
Добро бе ти нормален си? Го направи Интер небаре Реал е, а Јувентус Албасете. Па истиов овој мега ултра гига јак Интер испадна од Шахтјор и Менхенгладбах во ЛШ пред 6 месеци. Полека малце со споредбиве. И на крај краева тој таков ужасен Јувентус без тренер ве исфрли во купот во двомеч.
Исто како кога Јувентус со истиот тим беше исфлен од Галатасарај во ЛШ а наредна сезона стигна до финале... Овој Интер имаше многу проблеми со играчи, разбирање на филозофијата на Конте и несреќа собрани во едно, плус пехот на лажниот тест на Хакими кога не му беше дозволено да игра против Менхенгладбах...

Првата полусезона беше скоро и очајна но на крајот кога забрефтаа еве втората полусезона имаат само две нерешени... Ова е пре-премоќен Интер за да биде споредуван со смешниот тим на Јувентус кој неможе да се избори ни за тоа толку посакувано очајно 4-то место... Па уште и првотимци ставале :pos:...

Абе прашањето е дали имате место за на клупата, Сенси, Видал, Гаљардини и Весино ќе ја доминираат средината на Јувентус...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom