Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.792
Поени од реакции
8.978
Ne mozes Ronaldo so 30 gola da ne go stavis u najdobar sostav.. Ufo ne tresi zeleni ..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.864
Поени од реакции
44.923
Ја на утакмиците на Јуве што сум ги глеал сезонава Бентанкур ми бил најдобар поединец освен на задњава со Милан пошто толку лошо ги исплескаја да немаше ни еден од Јуве за пофалба :pos:

Незнам зашто толку кенажа за момакот, посебно од Јувенташите
Јас до полусезона мислев дека Бентакур и Бенасер се ист играч.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.319
Поени од реакции
5.069
Кога сме кај комбинирани состави: Донарума, Тео Хернандез, Де Лигт, Томори, Квардадо, Бенасер, Кеси, Чалаканоглу, Роналдо, Ибрахимовиќ, Ребиќ...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.452
Поени од реакции
11.013
Аталанта си обезбеди ЛШ.
Со тоа се олеснува и патот на Милан.
Како изгледа, Наполи е единствената шанса за Јуве.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.556
Поени од реакции
39.384
Фиорентина ми се сомнителни и по она што го направија со Каљари, ми изгледа ова на победа на Наполи.

Арамиите не верувам да изгубат денес, ама и со нерешено е многу полесно.
Каљари не е Торино.

Иначе Торино ако изгуби и Беневенто ако победи со Кротоне ќе дојде на еден бод, а Торино по она што го игра нема шанси да победи во оној заостанат натпревар со Лацио, освен ако не е договорено и на крај Беневенто да го јаде.

Со необезбеден опстанок последно коло Торино имаат меѓусебен дуел со Беневенто.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
602
Поени од реакции
259
Фиорентина ми се сомнителни и по она што го направија со Каљари, ми изгледа ова на победа на Наполи.

Арамиите не верувам да изгубат денес, ама и со нерешено е многу полесно.
Каљари не е Торино.

Иначе Торино ако изгуби и Беневенто ако победи со Кротоне ќе дојде на еден бод, а Торино по она што го игра нема шанси да победи во оној заостанат натпревар со Лацио, освен ако не е договорено и на крај Беневенто да го јаде.

Со необезбеден опстанок последно коло Торино имаат меѓусебен дуел со Беневенто.
Калари не е Торино , ама и Калари до последните 2 -3 кола беше без шанци за опстанок , Милан ако навистина сакат ЛШ а ваква прилика немат више 10 години мора по секоја цена да победат против Калари .
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.556
Поени од реакции
39.384
Во добра форма се и не смеат да ги потценат. Им земаа бод на Наполи.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
615
Поени од реакции
514
Иначе Торино ако изгуби и Беневенто ако победи со Кротоне ќе дојде на еден бод, а Торино по она што го игра нема шанси да победи во оној заостанат натпревар со Лацио, освен ако не е договорено и на крај Беневенто да го јаде.

Со необезбеден опстанок последно коло Торино имаат меѓусебен дуел со Беневенто.
Лацио ќе игре за Беневенто, релација двајцата браќа :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.770
Поени од реакции
8.742
Интересен пенал....

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.147
Поени од реакции
61.127
Ја на утакмиците на Јуве што сум ги глеал сезонава Бентанкур ми бил најдобар поединец

Незнам зашто толку кенажа за момакот, посебно од Јувенташите
IMG_20210515_193051.jpg
:kafence:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.030
Поени од реакции
4.959
Ќе имаат работа нашите форумски експерти за судење. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom