Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 јули 2018
Мислења
558
Поени од реакции
1.227
Да скокнеше Роналдо или Лукукукаку вака, цела Италија ќе ја превртеа медиумите, ама за рекордот на Олувафикајоми Олувадамилола ништо, мукла, штама. Џабе дробат за независни и непристрасни медиуми.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.536
Поени од реакции
15.262
KG Telesports, a Cyprus-based firm, landed the rights in Bosnia-Herzegovina, Croatia, Montenegro, North Macedonia, Serbia and Slovenia amid strong broadcaster interest in the region. KG Telesports is headed by George Koumas, the president of the Cyprus Football Association and a Fifa council member who has also sat on the board of the CAA Eleven and Team Marketing agencies.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.034
Поени од реакции
6.051
Мирно е нешто на темава. :toe:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.562
Поени од реакции
39.403
Торино село без кучиња, Беневенто повеќе заслужува да остане.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.230
Поени од реакции
6.880
Не бе не се мести во Италија...се е регуларно ...односно сите се местени освен Милан кога ќе победи според Кастиел, Хм Хм, Марли и Клипче
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.494
Поени од реакции
1.813
Значи го наместија Интер за шампион... хм не знам зашто воопшто некој гледа фудбал пошто ете цело време се мести...:coffee::coffee:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.230
Поени од реакции
6.880
Значи го наместија Интер за шампион... хм не знам зашто воопшто некој гледа фудбал пошто ете цело време се мести...:coffee::coffee:
Јас не мислам за сите дуели, ама одредени се штеловани ... нормално Милан никогаш не е вклучен во такви работи, тие ферски победваат и губат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom