Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.742
Поени од реакции
6.541
Добро сеа коа се работи за изгубени финалиња во Европа рака на срце стварно не јадете... Нема што брат :D
Арно ама и во интернационални титули ве јадеме а богами и домашни.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.742
Поени од реакции
6.541
Абе ни Интер ни Јуве не го јадат Ајакс таму ама тоа не го прави подобар од нив. Пак се гледа целокупната слика а таа вика дека Јуве е 4 на УЕФА листата по коефициент.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
551
Поени од реакции
222
Ne e mozno , ni ne sakam da veruvam deka navivaci na Inter i na Milan moze da praat majtap za Juventus .
Funkcionirat besprekorno ovie 10 godiini , koj od koj cvezda vo timot , mu zemat igrac na konkurentite kako na sala .realno se mnogu daleku od Milan ,moze Inter se priberere no pak Juve e cekor pred site
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.742
Поени од реакции
6.541
И во калчото е тука негде.
Па Јунајтед во Премиер не е ни тука некаде затоа што се убија од играње ЕЛ а колку што знам до 4то одат во ЛШ.

Ајде уште малце ќе ја надминат Севиља по настапи во ЕЛ.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.894
Поени од реакции
2.171
Види го ти @Косинус , дојде на темава Сериа А, ги направи партали јувенташиве, ги изнасобира сите лајкови, и си исчезна од форумов, овој како да е некој твин брат на @Джонтра Вохохолта кој не го признаваат у фамилијата :D .
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
862
Види го ти @Косинус , дојде на темава Сериа А, ги направи партали јувенташиве, ги изнасобира сите лајкови, и си исчезна од форумов, овој како да е некој твин брат на @Джонтра Вохохолта кој не го признаваат у фамилијата :D .
Јас сум оригиналниот @Джонтра Вохохолта овој другиот е фејк.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Пиши за успех у ЛШ, баш ме занима шо тренериште е.
Па 2 од трите екипи пред да дојде не се пласирале за ЛШ така да логично е дека нема да има што да се спореди :toe:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.887
Поени од реакции
5.605
Види го ти @Косинус , дојде на темава Сериа А, ги направи партали јувенташиве, ги изнасобира сите лајкови, и си исчезна од форумов, овој како да е некој твин брат на @Джонтра Вохохолта кој не го признаваат у фамилијата :D .
Па ни Џонтра не го признаваат у фамилија, не дека некој може да им замери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom