Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.435
Поени од реакции
6.076
Океј ти е постот, убаво почна, го испофали Барела, со што се слагам, само не ми е јасно по која основа Хакан би влегол во комбинација пред Мхтаријан? Или пред Роналдо кој веќе го има во најдобрите изберени?

Мора да проработи субјективното мислење, јбг :)
Гледам Хакан оваа сезона има 1 гол и 7 асистенции, од друга страна Мхтаријан оваа сезона 8 гола и 8 асистенции, по која логика Халан би влегол пред него, м ?
Па еден требаше да исфрлам, :) но потоа ми текна дека десно крило можеби е вишок, па затоа го оставив него, а само го додадов Хакан.

За Роналдо помислив да го тргнам за да му обезбедам место на Хакан затоа што нема константност ова сезона, иако па има доста голови дадено... Не велам дека не треба да биде тука, повеќе барав причина да најдам место за Хакан. :) Веројатно треба и двајцата да бидат.

А Хакан по мене треба да биде затоа што е клучен и најдобар фудбалер во клуб кој е лидер во лигата, мислам од прво коло, па се до денес. Неговиот придонес е огромен. И со колку повреди, вируси и триста чуда, сепак Милан е прв, а за тоа мислам дека најзаслужен е Хакан.

По мене тоа е многу повеќе значајно, отколку да си одличен против клубови кои се борат за опстанок, а против подобрите те нема никаде. :P

А искрено го изумив вашиот... :) Се мачев кого да ставам, па затоа барав изговор за Киеза. :)

На страна зафрканција... Тешко е да склопиш најдобри 11, посебно ако нема пропишано критериуми по кои ги бираш. Само да тргнеш од формација, па потоа дали ќе избереш најдобри 11 или ќе мора тој тим да биде избалансиран, дали ќе земеш статистика само или ќе гледаш и нешто друго... Или што со оние од помалите клубови, како Закањи?

Можат да се направат десетина комбинации и сите да бидат "точни". Секогаш кога се прогласуваат најдобри 11 има несогласувања. Или кога се бира најдобар во лига, во Европа...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.277
Поени од реакции
9.925
Tesko e da sklopis za nekoi mesta.. za drugi pak e lesno, primer spic nema somnenie deka lukaku e najdobar, ili pak za golman - mali Gigi...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.045
Поени од реакции
88.622
ili pak za golman - mali Gigi
Сепак брат немој така може некој од фк Интер да те прочита и да те навреди што не си го пишал најдобриот голман на сите времиња Сарма Хандановиќ, коренот месечарски да му го ебам јас на него.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.343
Поени од реакции
1.734
Сакаше како Сапонара од пред 4-5 дена :D

Па и самиот коментатор рече дека овој гол е имитација на Тоти, истото што и јас го помислив кога не треснаа од земја :P:P.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.101
Поени од реакции
3.558
Neznam kolku e tocna informacijata so ogled na toa deka Inter go odlozi plajkanjeto na Hakimi, sega bile zainteresirani za levio bek na RM vo Milan, Theo i dokolku Milan ne go odkupi na leto za 22M kolko e dogovoren Inter bile mnogu zainteresirani i prvi vo red za negov podpis.
Малдини жената и синот ќе ги продаде ако треба за да го откупи Тео. Уште нареден ден можат да му извадат 45-50М.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.045
Поени од реакции
88.622
Neznam kolku e tocna informacijata so ogled na toa deka Inter go odlozi plajkanjeto na Hakimi, sega bile zainteresirani za levio bek na RM vo Milan, Theo i dokolku Milan ne go odkupi na leto za 22M kolko e dogovoren Inter bile mnogu zainteresirani i prvi vo red za negov podpis.
Апсолутно е точна брат, уживај, за 2-3 дена ќе се оствари трансферот. Ники Педула
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.721
Поени од реакции
39.727
Задолжителен беше откупот на Тео на крај на минатата сезона.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
779
Поени од реакции
1.271
Сепак брат немој така може некој од фк Интер да те прочита и да те навреди што не си го пишал најдобриот голман на сите времиња Сарма Хандановиќ, коренот месечарски да му го ебам јас на него.
Кога сме кај Хандановиќ баш проверив за неговите достигнувања. Играч на 36 години, уште како млад (20 години) играл во врвна лига а нема осовено ништо во неговата кариера. Стварно, да ти е жал за него :place:
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.200
Поени од реакции
27.832
Tesko e da sklopis za nekoi mesta.. za drugi pak e lesno, primer spic nema somnenie deka lukaku e najdobar, ili pak za golman - mali Gigi...
Сепак брат немој така може некој од фк Интер да те прочита и да те навреди што не си го пишал најдобриот голман на сите времиња Сарма Хандановиќ, коренот месечарски да му го ебам јас на него.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.561
Поени од реакции
5.694
Кога сме кај Хандановиќ баш проверив за неговите достигнувања. Играч на 36 години, уште како млад (20 години) играл во врвна лига а нема осовено ништо во неговата кариера. Стварно, да ти е жал за него :place:
А ти беше жал кога му ја фати на Киеза point blank?

Еве сега една ѕвезда згасна за Хандановиќ на некој небитен инкогнито му паднало жал, сега ќе плаче дома во милионите...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.573
Поени од реакции
8.864
А ти беше жал кога му ја фати на Киеза point blank?
Сериозно ова? Денек ако дадеше гол Киеза нешо ќе се сменеше? Мизерни беа Јуве тогаш со или без голот на Киеза, мизерни исто како кариерата на Ханда голмаништето.

Додуша и те разбирам, успех е парада шо напраил против Јуве, од задњиве 10 гола што ги има примено од Јуве на 9 закопан бил у место а и тој еден кај што се фрли низ раци му пројде од Мората пилеќиот шут.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom