Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.290
Поени од реакции
52.329
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
19.495
Зш го нема Хакими?
Ај нема да навлагам зашто го нема Хакими кога очигледно беше дека Данило е најдобар на таа позиција иако ретко кога играше како десен бек. Ама скоро сите овие најдобри 11 нема никогаш играчи од Аталанта и Рома.Овде го ставиле ете Муриел иако има изиграно само 500 минути ама речиси никогаш не сум видел во најдобри 11 играчишта како Госенс, Фројлер, Запата, Хатебер...
Па и кај Рома оној Вилар е супер играч. Манчини исто има добра сезона...Педро и Мхтиријан беа сосем солидни досега...
Не дека нешѕо па многу значи опта или whoscored што ќе кажат, ама очигледно е форсирањето на Јуве, Интер и Милан. Па и Брозовиќ не беше најдобар везиста во Интер...
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.634
Поени од реакции
7.810
Сеа утре интер ќе игра ли со прв состав? Пошто не им е битен овај трофеј, за другар прашувам.

Фала.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.702
Поени од реакции
11.559
Зш го нема Хакими?
Ако е од Опта, веројатно според некаква статистика е составен тимот, па муабетите паѓаат во вода, но да помрчам и јас малку.

Прво во очи ми упадна што го нема Барела. По мене секој клуб, секој тренер ќе го избере Барела пред Де Пол (или Паул, не знам како е правилно), особено ако се тројца во средина. Колку и овој вториот да игра добро веќе некое време, сепак Барела е друго ниво во однос на него. А и не е толку брз при донесување на одлуки, лош е под пресинг (барем имам таков впечаток).

Да го ставиш Брозовиќ или Бенасер нема многу да промашиш. Брозовиќ ептен е потценет тука, гледам и во фан клуб на Интер. Иако јас мислам дека Бенасер е поквалитетен (технички, на пример) и ќе постигне повеќе од Брозовиќ.

И би морало да има место за Хакан, дали место Роналдо или со него позади Лукаку. Хакан веќе година дена игра на високо ниво и е меѓу најдобрите во лига.

Ако мора да има десно крило би го ставил Киеза. Иако никогаш не ме импресионирал нешто и иако и во Јуве му фали константност, по тоа што видов во ова полусезона заслужува место. А и не ми текнува некој друг што би бил пред него. Е сега прашање е и колку пати играше Киеза како десно крило.

Сега ми текна, Берарди може...

Во одбрана двајца од Бастони, Де Лихт, Кјаер. На гол Донарума. Десен бек Хакими.


Сите се од Милан, Интер и Јуве, но реално таму се и најдобрите...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.029
Поени од реакции
6.722
Сеа утре интер ќе игра ли со прв состав? Пошто не им е битен овај трофеј, за другар прашувам.

Фала.
Кажи му на Рик.УТД ич кур да не го боли...

Претпоставувам само тој ти е другар у Струмица...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.736
Поени од реакции
8.535
Ако е од Опта, веројатно според некаква статистика е составен тимот, па муабетите паѓаат во вода, но да помрчам и јас малку.

Прво во очи ми упадна што го нема Барела. По мене секој клуб, секој тренер ќе го избере Барела пред Де Пол (или Паул, не знам како е правилно), особено ако се тројца во средина. Колку и овој вториот да игра добро веќе некое време, сепак Барела е друго ниво во однос на него. А и не е толку брз при донесување на одлуки, лош е под пресинг (барем имам таков впечаток).

Да го ставиш Брозовиќ или Бенасер нема многу да промашиш. Брозовиќ ептен е потценет тука, гледам и во фан клуб на Интер. Иако јас мислам дека Бенасер е поквалитетен (технички, на пример) и ќе постигне повеќе од Брозовиќ.

И би морало да има место за Хакан, дали место Роналдо или со него позади Лукаку. Хакан веќе година дена игра на високо ниво и е меѓу најдобрите во лига.

Ако мора да има десно крило би го ставил Киеза. Иако никогаш не ме импресионирал нешто и иако и во Јуве му фали константност, по тоа што видов во ова полусезона заслужува место. А и не ми текнува некој друг што би бил пред него. Е сега прашање е и колку пати играше Киеза како десно крило.

Сега ми текна, Берарди може...

Во одбрана двајца од Бастони, Де Лихт, Кјаер. На гол Донарума. Десен бек Хакими.


Сите се од Милан, Интер и Јуве, но реално таму се и најдобрите...

Океј ти е постот, убаво почна, го испофали Барела, со што се слагам, само не ми е јасно по која основа Хакан би влегол во комбинација пред Мхтаријан? Или пред Роналдо кој веќе го има во најдобрите изберени?

Мора да проработи субјективното мислење, јбг :)
Гледам Хакан оваа сезона има 1 гол и 7 асистенции, од друга страна Мхтаријан оваа сезона 8 гола и 8 асистенции, по која логика Халан би влегол пред него, м ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom