Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Pa sve pocna koa De Laurentis pocna da glumi Hitler i ja skurca cela atmosfera u tim so ja gradea so godini.

Inace bash Napoli transferi se toa Stek, mladi i nadezni fudbaleri shto mozebi ke prknat i ke im bidat super, koa prethodno kupuvale provereni igraci?


p.s Imobile ima golemi sansi da go butne rekordot na Higuain za najvekje golovi vo edna sezona, sekoja cest za covekov, prava mashina e sezonava.
Abe dobro brat ama sepak Kaljehon, Iguain, Mertens, ne se toa prosecni igraci sto bile kupeni na vremeto. Sega nekako ko da si ebaa majkata, vidi im transferi u zadnje vreme, Lobotka, Elmas, Deme, i da ne nabrojuvam dalje. A i realno koj vekje bi dosol u Napoli, dno od ekipa. :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Онај Влхаович пак јак гол стегнал...ретко да видам така млад играч толку јак шут да има..прав убиец..ако поигра некоја сезона константно овие Виола можат јак трансфер да му напрат.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Добив впечаток дека при голот топката го закачи играчот на Наполи малку, ама тоа не ја намалува оценката дека се работи за јак талент! Силен, брз за висината и има осет за позиција. Јас го мислев постар, он само 19-20 години имал :facepalm:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Мене не ми е јасно како таква играчина како Луис Алберто уште дреме во Лацио,односно како уште никој од големите клубови не загризал за него.
Дечкото е доктор по фудбал.
ДОКТОР!
Ја лево маде би дал да потпише за Интер,каки Ериксен каки пичкематерне!

Само будалана кузнае колку ќе му бара...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Мене не ми е јасно како таква играчина како Луис Алберто уште дреме во Лацио,односно како уште никој од големите клубови не загризал за него.
Дечкото е доктор по фудбал.
ДОКТОР!
Ја лево маде би дал да потпише за Интер,каки Ериксен каки пичкематерне!

Само будалана кузнае колку ќе му бара...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Јас мислам дека екипите не се будали и ако беше толку јак играч колку што ние мислиме ќе го ангажираа....и јас многу го ценам и му се восхитувам кога го гледам..отац фудбала е буквално..ама можеби не е работник и дисциплиниран играч..сепак не е исто кога играш во екипа без притисок(Лацио/Виола/Аталанта) каде и да победат и да изгубат исто му е ..и на пример во Милан или Интер каде на гла ќе му се качат за секоја грешка....тоа е она што ние обичните гледачи не го гледаме..ако беше за така и онај од Ајакс крилото Зијех ќе го купеа ама очигледно не трча и не е работник..кај посилните екипи шо имаат амбиции не трпат недисциплина и не покривање...друго е кога си прв во село и последен во градот...и да те потсетам Кандрева како играше во Лацио, и сите играчи шо дојдоа од Лацио во Интер..разликата небо и земја
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Јак у 2п, небо земја со реакции споредени со излетот што го направи.
 
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
63
Јас мислам дека екипите не се будали и ако беше толку јак играч колку што ние мислиме ќе го ангажираа....и јас многу го ценам и му се восхитувам кога го гледам..отац фудбала е буквално..ама можеби не е работник и дисциплиниран играч..сепак не е исто кога играш во екипа без притисок(Лацио/Виола/Аталанта) каде и да победат и да изгубат исто му е ..и на пример во Милан или Интер каде на гла ќе му се качат за секоја грешка....тоа е она што ние обичните гледачи не го гледаме..ако беше за така и онај од Ајакс крилото Зијех ќе го купеа ама очигледно не трча и не е работник..кај посилните екипи шо имаат амбиции не трпат недисциплина и не покривање...друго е кога си прв во село и последен во градот...и да те потсетам Кандрева како играше во Лацио, и сите играчи шо дојдоа од Лацио во Интер..разликата небо и земја
Во право си за Кандрева само, има разлика кога играш за клуб и кога играш за пари позз
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Во право си за Кандрева само, има разлика кога играш за клуб и кога играш за пари позз
Во Лацио за маслинки и јаткасти плодови играат играчите
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Ваљда поради тоа што проба да подаде го остави, ма да сместа требаше надвор.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Јас може не гледам често, ама очигледно е дека судијава суди за Јуве :neetaka:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom