Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.092
Поени од реакции
5.042
Истата ситуација не ја даде за Торино, со Де Лихт. Така гледано, таман е.
Пак иста(слична) ситуација со Де Лихт, баш против Лече, пенал. Тука не е таман.

п.с. Не се работи за оштетени или неоштетени, туку за нејаснотии зошто е даден, а зошто не пенал на различни натпревари, за 99% исти ситуации.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.179
Поени од реакции
12.767
Ова не е пенал ко и на 2 пати што не свирнаа за Де Лихт мислам, така да, барем за игриве со рака од тоа што сум гледал се ок судиите.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.916
Поени од реакции
2.647
Ок биле сега,а кога нема да свирне против Јуве пенал 5 страни тука одма и како +10 бода од судии до сега. Договорете се следниот пат, а не падобранците да ги активирате тука, а сигурно не ни го следат интер колку што напињаат тука. Ваквите "грешки" не ги запоставувајте друг пат кога се во полза на вашиот поштен тим. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.179
Поени од реакции
12.767
Лоповски клуб сте, одамна сме договорени, плус титулата од Серија Б го потврдува тоа.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.086
Поени од реакции
5.293
Лоповски клуб сте, одамна сме договорени, плус титулата од Серија Б го потврдува тоа.
Екипа која се бори за титула во мртва трка, а се мачи да го победи Лече... не заслужува титула.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.092
Поени од реакции
5.042
Екипа која се бори за титула во мртва трка, а се мачи да го победи Лече... не заслужува титула.
Пази што збориш, ситуацијата со црно белите не беше поразлична. :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.179
Поени од реакции
12.767
Екипа која се бори за титула во мртва трка, а се мачи да го победи Лече... не заслужува титула.
Не ми текнува на вашите утакмици со Лече во Серија Б, али мислам дека си ја заслуживте титулата, нема потреба од скромност.
 
На врв Bottom