Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.474
Поени од реакции
2.488
Онај Влхаович пак јак гол стегнал...ретко да видам така млад играч толку јак шут да има..прав убиец..ако поигра некоја сезона константно овие Виола можат јак трансфер да му напрат.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
579
Поени од реакции
743
Добив впечаток дека при голот топката го закачи играчот на Наполи малку, ама тоа не ја намалува оценката дека се работи за јак талент! Силен, брз за висината и има осет за позиција. Јас го мислев постар, он само 19-20 години имал :facepalm:
 

Marquess

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.738
Поени од реакции
5.750
Мене не ми е јасно како таква играчина како Луис Алберто уште дреме во Лацио,односно како уште никој од големите клубови не загризал за него.
Дечкото е доктор по фудбал.
ДОКТОР!
Ја лево маде би дал да потпише за Интер,каки Ериксен каки пичкематерне!

Само будалана кузнае колку ќе му бара...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.474
Поени од реакции
2.488
Мене не ми е јасно како таква играчина како Луис Алберто уште дреме во Лацио,односно како уште никој од големите клубови не загризал за него.
Дечкото е доктор по фудбал.
ДОКТОР!
Ја лево маде би дал да потпише за Интер,каки Ериксен каки пичкематерне!

Само будалана кузнае колку ќе му бара...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Јас мислам дека екипите не се будали и ако беше толку јак играч колку што ние мислиме ќе го ангажираа....и јас многу го ценам и му се восхитувам кога го гледам..отац фудбала е буквално..ама можеби не е работник и дисциплиниран играч..сепак не е исто кога играш во екипа без притисок(Лацио/Виола/Аталанта) каде и да победат и да изгубат исто му е ..и на пример во Милан или Интер каде на гла ќе му се качат за секоја грешка....тоа е она што ние обичните гледачи не го гледаме..ако беше за така и онај од Ајакс крилото Зијех ќе го купеа ама очигледно не трча и не е работник..кај посилните екипи шо имаат амбиции не трпат недисциплина и не покривање...друго е кога си прв во село и последен во градот...и да те потсетам Кандрева како играше во Лацио, и сите играчи шо дојдоа од Лацио во Интер..разликата небо и земја
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.076
Поени од реакции
49.849
Јако лета во празно Донарума :icon_mrgr:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.955
Поени од реакции
4.906
Јак у 2п, небо земја со реакции споредени со излетот што го направи.
 
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
64
Јас мислам дека екипите не се будали и ако беше толку јак играч колку што ние мислиме ќе го ангажираа....и јас многу го ценам и му се восхитувам кога го гледам..отац фудбала е буквално..ама можеби не е работник и дисциплиниран играч..сепак не е исто кога играш во екипа без притисок(Лацио/Виола/Аталанта) каде и да победат и да изгубат исто му е ..и на пример во Милан или Интер каде на гла ќе му се качат за секоја грешка....тоа е она што ние обичните гледачи не го гледаме..ако беше за така и онај од Ајакс крилото Зијех ќе го купеа ама очигледно не трча и не е работник..кај посилните екипи шо имаат амбиции не трпат недисциплина и не покривање...друго е кога си прв во село и последен во градот...и да те потсетам Кандрева како играше во Лацио, и сите играчи шо дојдоа од Лацио во Интер..разликата небо и земја
Во право си за Кандрева само, има разлика кога играш за клуб и кога играш за пари позз
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.474
Поени од реакции
2.488
Во право си за Кандрева само, има разлика кога играш за клуб и кога играш за пари позз
Во Лацио за маслинки и јаткасти плодови играат играчите
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.955
Поени од реакции
4.906
Ваљда поради тоа што проба да подаде го остави, ма да сместа требаше надвор.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.526
Поени од реакции
42.424
Јас може не гледам често, ама очигледно е дека судијава суди за Јуве :neetaka:
 
На врв Bottom