Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Бре вака не сум бил хајпнат од мај 2018 кога Весино ги реши Лацио упичку матер..вечер мора да се добијат Јувентус..2-0 конечен, гази ја старата дама..#hehe

(Ако изгуби Интер ќе исчезни од форумот)
Па и да не изгубите, не би било лошо да исчезнеш.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.553
Никаков хајп не ме мава, 8 години по ред шампиони и некако се изгуби тој "адреналин" во мене, башкашто од 2011 па до сега колкупати тепале Интер? 2 или 3 пати (лупам напамет)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Никаков хајп не ме мава, 8 години по ред шампиони и некако се изгуби тој "адреналин" во мене, башкашто од 2011 па до сега колкупати тепале Интер? 2 или 3 пати (лупам напамет)
Во Торино 2012 а во Милано 2016 двапати(едната во купот)..и неколку нерешени..не дека е некакво достигнување ама сепак не сме дотолку топовско место како Милан..нив ги тероризирате.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Во Торино 2012 а во Милано 2016 двапати(едната во купот)..и неколку нерешени..не дека е некакво достигнување ама сепак не сме дотолку топовско место како Милан..нив ги тероризирате.
Koa bilo najpotrebno sme ve tepale (2-3 so dva gola u posledni 5 min koa se borevme so napoli mrtva trka koa bese).. sve drugo e izlisno.. a i vecer e potrebno , taka da ke tepame..
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Никаков хајп не ме мава, 8 години по ред шампиони и некако се изгуби тој "адреналин" во мене, башкашто од 2011 па до сега колкупати тепале Интер? 2 или 3 пати (лупам напамет)
ок е со осумте титули, тотално неповрзано курчење.
тоа ти е исто као ја да кажам. шо кур ЛШ, иаме веќе 7 титули.
Е, толку ти беше тапа муабетот :)

Од фудбалски аспект и стриктно за утакмциата зборев, нема да биде ова лагана или небитна утакмица, ме сфаќаш. Јест да има уште многу, многу до крајот, ама вечерва ќе биде прав тест за овој интер и Конте пред се.
Верувам дека ќе бидат екстра, екстра мотивирани.

Општо секој фан на серие а има големи очекувања (хајп) за утакмицава (потенцирам, од фудбалски аспект), не мора да значи дека треба стриктно фанатички да гледаме на утакмиците и дерби натпреварите.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Ајде ајде не глумете сигурно нема да ни биде сеедно ако не напумпаат мердашите, поготово сега кога периката од 10 евра им е на клупа.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
На пријателска ми пречи да изгубиме од овие, не во ситуација кога конечно нешто се дешава во оваа мртва лига.

Ширеа не ме нервирај, ако изгубиме на дијазепам ќе си за да заспиеш и ќе си пуштиш Викенд на мртовци по 10318 пат да те орасположи. Ќе те читам со иронично Сарибол во фан клубот, земал овде објаснува немал хајп.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.553
ок е со осумте титули, тотално неповрзано курчење.
тоа ти е исто као ја да кажам. шо кур ЛШ, иаме веќе 7 титули.
Е, толку ти беше тапа муабетот :)
Не е курчење, и тие 7 титули во ЛШ не ви се освоени за 7 години па да се заситите... од друга страна 7-8 години по ред освојување на Серија А без скоро никаква конкуренција, и редовно шлакање на противниците со пола сили, нормално е дека ќе се изгуби хајпот. И затоа сега ми е онака, мех...

На пријателска ми пречи да изгубиме од овие, не во ситуација кога конечно нешто се дешава во оваа мртва лига.

Ширеа не ме нервирај, ако изгубиме на дијазепам ќе си за да заспиеш и ќе си пуштиш Викенд на мртовци по 10318 пат да те орасположи. Ќе те читам со иронично Сарибол во фан клубот, земал овде објаснува немал хајп.
Колку што те читам, ти си моментално за Дијазепам, и не спомнувај го Викенд на Мртовци додека не го изгледаш...
:kafence:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Koa bilo najpotrebno sme ve tepale (2-3 so dva gola u posledni 5 min koa se borevme so napoli mrtva trka koa bese).. sve drugo e izlisno.. a i vecer e potrebno , taka da ke tepame..
Ова во навика ти преоѓа да се фалиш со работи од кои нормален човек треба да се срами.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Бернардески и Дибала у стартен состав на Јуве место очекуваните Рамзи и Игуаин.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom