Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Ти си ти толку објективен уште кога кажа дека Фонсека ќе јаде минимум два меча бан, тука се гледа како од ракав си ги вадиш муабетите. Фонсека приговараше и доби жолт, продолжи да збори и му даде уште еден жолт и 99% ќе одсуствува еден меч, сега ти кажи од каде заклучи вака објективно дека не му бегат минимум два меча бан??


А играчот прво виде дали е гол, а потоа како покосен падна и баш ќе проверам со каква повреда се здобил и дали уште наредниот меч ќе боде спремен. Тоа што Калинич го подбутна го има при изведување на секој корнер и незнам дали уопште некогаш се суди фаул, е сега Олсен што му даде нокаут тоа е друга работа
me boli kur za fonseka, 0 mecevi neka dobie ban nebitno mi e, trener e, momentot e pricinata zasto se bunea, a toa bese ocigleden faul vo napad, dzabe glumea ludilo i zrtvi, narocito fonseka, na civ grb ide i ovoj kiks.
A fonseka moze i 10 meca da jade ban, ako mu ebal 100 majki na sudijata i on toa go prijavi, ne sum kadaren da citam od usta pa da znam sto kazal, samo pretpostaviv spored ona sto go vidov na tv, zasto mu vleze jako vo verbalen duel i trojca od pozadi go drzea da ne se doizglupira pri sto jadese i crven.

Go gleam videoto pak sea na temava, i uste ne mi e jasno kako nekoj od vakva situacija glumi zrtva, i pritoa mi zbori za subjektivnost tuka. :eek:
I toa tuka ne se staveni onie repeticii, usporeni snimki od drug agol, kade uste bolje moze da se vidi faulot.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јуве ќе победи полесно него што некои од вас очекуваат.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Уште ниеден жут за интер нема дадено лол.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.309
Поени од реакции
7.442
Квардадо го држи Барела и свири фаул во напад :pos:

Повредата на Сенси си зима цена, маме му ебам.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Za simulacite na dibala nema nekoja sankcija kako za sancez minatiot natprevar?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.885
Кај не личиме на ништо без Сенси, Весино е чист играч помалку, со каква леснотија ги губи топките, матер негова и на тој што го донесе... Натпреваров е брканица по терен, никаква организација на двете страни. За сега можеме да сме задоволни со резултатот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom