Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.487
Поени од реакции
75.571
Бре вака не сум бил хајпнат од мај 2018 кога Весино ги реши Лацио упичку матер..вечер мора да се добијат Јувентус..2-0 конечен, гази ја старата дама..#hehe

(Ако изгуби Интер ќе исчезни од форумот)
Па и да не изгубите, не би било лошо да исчезнеш.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.365
Поени од реакции
51.718
Никаков хајп не ме мава, 8 години по ред шампиони и некако се изгуби тој "адреналин" во мене, башкашто од 2011 па до сега колкупати тепале Интер? 2 или 3 пати (лупам напамет)
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.535
Поени од реакции
2.606
Никаков хајп не ме мава, 8 години по ред шампиони и некако се изгуби тој "адреналин" во мене, башкашто од 2011 па до сега колкупати тепале Интер? 2 или 3 пати (лупам напамет)
Во Торино 2012 а во Милано 2016 двапати(едната во купот)..и неколку нерешени..не дека е некакво достигнување ама сепак не сме дотолку топовско место како Милан..нив ги тероризирате.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.572
Поени од реакции
5.589
Во Торино 2012 а во Милано 2016 двапати(едната во купот)..и неколку нерешени..не дека е некакво достигнување ама сепак не сме дотолку топовско место како Милан..нив ги тероризирате.
Koa bilo najpotrebno sme ve tepale (2-3 so dva gola u posledni 5 min koa se borevme so napoli mrtva trka koa bese).. sve drugo e izlisno.. a i vecer e potrebno , taka da ke tepame..
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
5.526
Никаков хајп не ме мава, 8 години по ред шампиони и некако се изгуби тој "адреналин" во мене, башкашто од 2011 па до сега колкупати тепале Интер? 2 или 3 пати (лупам напамет)
ок е со осумте титули, тотално неповрзано курчење.
тоа ти е исто као ја да кажам. шо кур ЛШ, иаме веќе 7 титули.
Е, толку ти беше тапа муабетот :)

Од фудбалски аспект и стриктно за утакмциата зборев, нема да биде ова лагана или небитна утакмица, ме сфаќаш. Јест да има уште многу, многу до крајот, ама вечерва ќе биде прав тест за овој интер и Конте пред се.
Верувам дека ќе бидат екстра, екстра мотивирани.

Општо секој фан на серие а има големи очекувања (хајп) за утакмицава (потенцирам, од фудбалски аспект), не мора да значи дека треба стриктно фанатички да гледаме на утакмиците и дерби натпреварите.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
194
Поени од реакции
213
Ајде ајде не глумете сигурно нема да ни биде сеедно ако не напумпаат мердашите, поготово сега кога периката од 10 евра им е на клупа.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
8.897
Поени од реакции
13.744
На пријателска ми пречи да изгубиме од овие, не во ситуација кога конечно нешто се дешава во оваа мртва лига.

Ширеа не ме нервирај, ако изгубиме на дијазепам ќе си за да заспиеш и ќе си пуштиш Викенд на мртовци по 10318 пат да те орасположи. Ќе те читам со иронично Сарибол во фан клубот, земал овде објаснува немал хајп.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.365
Поени од реакции
51.718
ок е со осумте титули, тотално неповрзано курчење.
тоа ти е исто као ја да кажам. шо кур ЛШ, иаме веќе 7 титули.
Е, толку ти беше тапа муабетот :)
Не е курчење, и тие 7 титули во ЛШ не ви се освоени за 7 години па да се заситите... од друга страна 7-8 години по ред освојување на Серија А без скоро никаква конкуренција, и редовно шлакање на противниците со пола сили, нормално е дека ќе се изгуби хајпот. И затоа сега ми е онака, мех...

На пријателска ми пречи да изгубиме од овие, не во ситуација кога конечно нешто се дешава во оваа мртва лига.

Ширеа не ме нервирај, ако изгубиме на дијазепам ќе си за да заспиеш и ќе си пуштиш Викенд на мртовци по 10318 пат да те орасположи. Ќе те читам со иронично Сарибол во фан клубот, земал овде објаснува немал хајп.
Колку што те читам, ти си моментално за Дијазепам, и не спомнувај го Викенд на Мртовци додека не го изгледаш...
:kafence:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.320
Поени од реакции
35.930
Koa bilo najpotrebno sme ve tepale (2-3 so dva gola u posledni 5 min koa se borevme so napoli mrtva trka koa bese).. sve drugo e izlisno.. a i vecer e potrebno , taka da ke tepame..
Ова во навика ти преоѓа да се фалиш со работи од кои нормален човек треба да се срами.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.093
Поени од реакции
6.443
Бернардески и Дибала у стартен состав на Јуве место очекуваните Рамзи и Игуаин.
 
На врв Bottom