Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 август 2010
Мислења
3.361
Поени од реакции
5.209
Дајте видео да видиме

Ширеа ќе пресечи.
Автоматски споено мислење:

Пршлени му изваде олсен, а пршлените излегоа откако виде дека примија гол, а до тогаш му беа на место :pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
5.842
Поени од реакции
2.878
Го турна ама недоволно за фаул у напад според мене од прв поглед вака.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.454
Поени од реакции
72.260

Ширеа ќе пресечи.
Автоматски споено мислење:

Пршлени му изваде олсен, а пршлените излегоа откако виде дека примија гол, а до тогаш му беа на место :pos:
Брат, со две раце го бутка, не може да не е фаул. Во обратна ситуација, играч на Каљари да бутнеше вака со две раце играч на Рома ќе бараше ли пенал? :)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
4.193
Поени од реакции
4.549
Брат, со две раце го бутка, не може да не е фаул. Во обратна ситуација, играч на Каљари да бутнеше вака со две раце играч на Рома ќе бараше ли пенал? :)
Subjektivno mislenje kje bide i toa :pos:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.361
Поени од реакции
5.209
Брат, со две раце го бутка, не може да не е фаул. Во обратна ситуација, играч на Каљари да бутнеше вака со две раце играч на Рома ќе бараше ли пенал? :)
Ќе барав :)
Автоматски споено мислење:

Јувентиниве уно ди нои :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
9.960
Поени од реакции
7.352
па посубјективно од ова не може да има, јакиот фактор рома моментално па ајде ќе бидеме субјективни и слепи ќе се праиме пред очигледни ствари :)
И главниот и оние што гледаа ВАР беа согласни дека имаше фаул, 10 видеа дадоа од различни агли каде овој го бутка, сеа ти што си кадарен од видео да знаеш колку било силно буткањето тоа е друг ( субјективен ) муабет, мисли си дека рома во таа ситуација биле оштетени и се жртви, ако ти е полесно.

Стаи видео, види и несубјективните што ќе ти кажат, на крај краева, што не навиваат за екипи од Италија. Ја стварно не глеам никаква причина да бидам субјективен кога е у прашање мечов рома - каљари, истово ќе го кажев и каљари ваков гол да дадеа, зашто преочигледен беше фаулот.
Ти си ти толку објективен уште кога кажа дека Фонсека ќе јаде минимум два меча бан, тука се гледа како од ракав си ги вадиш муабетите. Фонсека приговараше и доби жолт, продолжи да збори и му даде уште еден жолт и 99% ќе одсуствува еден меч, сега ти кажи од каде заклучи вака објективно дека не му бегат минимум два меча бан??


А играчот прво виде дали е гол, а потоа како покосен падна и баш ќе проверам со каква повреда се здобил и дали уште наредниот меч ќе боде спремен. Тоа што Калинич го подбутна го има при изведување на секој корнер и незнам дали уопште некогаш се суди фаул, е сега Олсен што му даде нокаут тоа е друга работа
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.361
Поени од реакции
5.209
Друже @Scirea до каде си со пресекувањето? Видеото да не го однесе во СЈО на вештачење?
Автоматски споено мислење:

Буткање со две раце, класичен фаул
Во иста секунда. Амандманот се прифаќа.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.556
Поени од реакции
4.612
Ќе умрев до пред малце шо утнавме пенал у 87ма и земавме само бод место три, ама сеа глеам шо се десило со Рома, па ми олесна :kuracc:

Извинете Романисти, знам дека фрштите сеа, ама мора да сме блиску, не може да се одлепуете..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
8.822
Поени од реакции
13.525
Интераши не ми глумете многу објективни. Вака вечер на Интер да му поништат гол ќе рипате една недела, курац што ќе анализирате дали турнал или не.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.192
Поени од реакции
1.992
Бре вака не сум бил хајпнат од мај 2018 кога Весино ги реши Лацио упичку матер..вечер мора да се добијат Јувентус..2-0 конечен, гази ја старата дама..#hehe

(Ако изгуби Интер ќе исчезни од форумот)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.008
од неутрален аспект, мислам дека двете екипи у ситуацијава би се задоволиле со нерешено, и очекувам да има таква тенденција утакмицава.
Ќе биде ова право дерби какво што не сме гледале во скоро време, зборам за миланските екипи. За прв пат после толку време некоја од интер/милан колку-толку да може да парира на јувентус.
Ваков хајп немало одамна, и фалеше ова на Серие А.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.240
Поени од реакции
64.321
Интераши не ми глумете многу објективни. Вака вечер на Интер да му поништат гол ќе рипате една недела, курац што ќе анализирате дали турнал или не.
?
Како може за очигледен фаул да се буниме? Ок секогаш се појавува некој ретард од некаде, тука нема бегање, ама не јеби ова ако не е фаул тогаш не знам што е.
 
На врв Bottom