Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
8.927
Поени од реакции
13.834

Вака нешто вечер :kafence:
Same shit, different day :kafence:

Не знам што бладате Сенси, менси. Презаслужена победа на Јувентус. Интер имаше доста среќа, минимален офсајд за голот на Роналдо, страшна пречка за 0-2 што ќе го завршеше мечот тукушто започнат, несмасна реакција на Де Лихт кога направи пенал и му овозможи на Интер да даде гол без воопшто и шанса да создаде. Овие ситуации денеска одат во твоја полза, утре ќе одат контра. На Интер му се поклопија коцките вчера и пак пораз...Тек кога нема да им се поклопат до каде ќе стигнат.

Него добро е што Роки солидно судеше, дури и малку наклонет кон Интер, особено со картоните. Кој ќе ве слушаше пак.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.004
Поени од реакции
3.144
Иначе и Јуве играше без Киелини кој е повреден 6 месеци и најбитен играч во одбрана па никој не се жали.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.450
Поени од реакции
70.412
Него добро е што Роки солидно судеше, дури и малку наклонет кон Интер, особено со картоните. Кој ќе ве слушаше пак.
Apsolutno, nema sto. Roki vcera sudese loso za dvete ekipi. On e sudija sto ne znae da nametne avtoritet, probuva nesto da glumi i na kraj uvek kompenzira so nekoi smesni odluki. Da nemase VAR vcera 4 penali ke dosudese ti garantiram so glava, po eden nepostoecki za dvete ekipi. Onaa rakana na Sandro instant penal ke ja sudese, nemase faul u napad da dosudi. Isto i ona na Broz nad Can ili koj i da bese.

Nego ke mi objasnis vaka zaso na Barela mu dade zolt za dajv (opravdan, da ne se sfatime pogresno), a na Dibala za ista takva situacija u prvo poluvreme nisto?
 
Последно уредено:

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.672
Поени од реакции
785
Apsolutno, nema sto. Roki vcera sudese loso za dvete ekipi. On e sudija sto ne znae da nametne avtoritet, probuva nesto da glumi i na kraj uvek kompenzira so nekoi smesni odluki. Da nemase VAR vcera 4 penali ke dosudese ti garantiram so glava, po eden nepostoecki za dvete ekipi. Onaa rakana na Sandro instant penal ke ja sudese, nemase faul u napad da dosudi. Isto i ona na Broz nad Can ili koj i da bese.

Nego ke mi objasnis vaka zaso na Barela mu dade zolt za dajv (opravdan, da ne se sfatime pogresno), a na Dibala za ista takva situacija u prvo poluvreme nisto?
Зашо убаво имаш објаснето, најнедефиниран лик е Роки и тоа е тоа, дур го гледаш страв те фаќа што може да досуди, може црвен, пенал, да предизвика конфликт меѓу играчите, едноставно не е за работата која ја работи ама јбг, на некој луѓе среќна им е sвездата.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.595
Поени од реакции
53.073
Сега сфативте зошо не бев хајпнат... лаганица од натпревар

:kafence:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.305
Поени од реакции
3.623
Се запалија Јувенташите, а пред тоа немаа мотивација :pos:
Читај ги коментарите во ЛШ темата и во вашиот фан клуб после мечот со Барса,па и пред дербито и ќе видиш кој беше запален и убеден дека ќе згазите на Меаца.Сеа откако не искочи баш така ко што мислевте нормален е сеирот :icon_mrgr:
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.944
Кој таленти човече, пред натпреваров пола форум очекуваше интер да победи сега у стилот толку се силите муабети. Голема работа ако играл Сенси кога Конте и дуелот со Барса и со Јувентус ги изгуби првенствено на тактички план. До душа со Барса изиграа многу јако прво полувреме за во второ да направи некои измени и сам да си пука во нога, против Јувентус пак тотално му беше утната целата тактика. Некогаш и објективност треба малку, не оти овој Јувентус е сјаен, далеку од тоа е, и моменталниов тренер ама ич не ми е по ќејф ама првпат го гледав Јувентус среде Милано против Интер со таква игра, 30 минути Интер едвај успеваше да ја изнесе топката од своја половина.
Факт е дека не вративте во реалноста дека Интер е екипа што 7 години не играше ЛШ и едвај со триста перипетии двапати со ред вадат 4-то место,додека Јувентус е 8 годишен апсолутен доминатор без ронка конкуренција и неможи да се споредуваат двата клуба од никаков аспект и плус сето тоа неможи да се анулира во едно лето со неколку засилувања...треба време и трпение..Интер е на прав пат да стани екипа и вервам во Конте кој воедно не заслужува ваков третман од навивачите на Јувентус..и Липи своевремено беше тренер на Интер па не го плукаа така како Конте кој е поголема легенда и оставил огромен белег во Јуве на секаков начин
 
Член од
16 август 2018
Мислења
194
Поени од реакции
213
Липи не бил играчка легенда и капитен на Јуве. Да ве видам Занети да стане еден ден тренер на Јуве
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.309
Поени од реакции
2.315
Липи не бил играчка легенда и капитен на Јуве. Да ве видам Занети да стане еден ден тренер на Јуве
Уште како мал додека биле петлич во Лече се молел секој ден да биде дел од Интер, еве денес му е испонета таа желба и сега е на светлата страна.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.450
Поени од реакции
70.412
Факт е дека не вративте во реалноста дека Интер е екипа што 7 години не играше ЛШ и едвај со триста перипетии двапати со ред вадат 4-то место,додека Јувентус е 8 годишен апсолутен доминатор без ронка конкуренција и неможи да се споредуваат двата клуба од никаков аспект и плус сето тоа неможи да се анулира во едно лето со неколку засилувања...треба време и трпение..Интер е на прав пат да стани екипа и вервам во Конте кој воедно не заслужува ваков третман од навивачите на Јувентус..и Липи своевремено беше тренер на Интер па не го плукаа така како Конте кој е поголема легенда и оставил огромен белег во Јуве на секаков начин
Ај потсети се со кој тим Конте ја зема својата прва титула во кариерата и кој му беше конкуренција тогаш? Не те/ве разбирам најискрено, не значи ако Јуве има најдобар тим на хартија дека со сигурност ќе освои, не значи ако Интер 7 години по ред не играл ЛШ дека нема шанси да освои титула и дека нема тоа да се деси, кои ви се овие логики не можам да разберам стварно... Божем меѓусебниот дуел одлучи, готово нека им ја дадат титулата, нема везе што уште 30 кола треба да се играат. И Интер да победеше ништо немаше да биде ниту готово ниту изгледно, предолга е нивата за орање. Малите екипи мора да се добиваат, а сега за сега Интер тоа го прави, не гледам никаков проблем да му биде конкурент на Јувентус за Скудетото доколку продолжи тој тренд на победување на малите екипи, јака муда ако Интер немал појак ростер на хартија. Да играше хартијата секогаш улога Сити сега ќе имаше едно 3-4 ЛШ освоено, Ајакс лани никогаш немаше да игра 1/2 финале, итн итн.

Околу Конте, јас скроз ги разбирам Јувенташите, да стане сега Занети тренер на Јувентус би збеснал од нервоза и мртви би му разебал. Е сеа едино што не оправдувам е што го ругаат за се живо и што сакаат да му ја тргнат ѕвездата, сепак не треба да заборават кој им ги донесе првите успеси после Серија Б и кој ги застана повторно на нозе, плус нели и играчка легенда им е.
 
На врв Bottom