Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.519
Поени од реакции
57.394
Се јави дрољата :icon_lol:

“We watched Inter-Juventus, of course,” Wanda told Tiki Taka.
“In the first half, it seemed that Inter needed to do more.”
She then turned her attentions to Inter-supporting panellist Fabrizio Biasin.
“He didn’t miss the game, but you missed him.
“You’ve missed him in the League and also the Champions League.
“Mauro’s scored eight goals in 11 matches against Juventus.”
 
Член од
16 август 2018
Мислења
215
Поени од реакции
241
Марота, Недвед и Паратичи го кренаа Јуве на нозе и му ги донесоа Лихтштајнер, Видал, Пирло и Вучинич топтан со него. Кур ќе свиткаше со ростерот на Дел Нери.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.738
Поени од реакции
839
Факт е дека не вративте во реалноста дека Интер е екипа што 7 години не играше ЛШ и едвај со триста перипетии двапати со ред вадат 4-то место,додека Јувентус е 8 годишен апсолутен доминатор без ронка конкуренција и неможи да се споредуваат двата клуба од никаков аспект и плус сето тоа неможи да се анулира во едно лето со неколку засилувања...треба време и трпение..Интер е на прав пат да стани екипа и вервам во Конте кој воедно не заслужува ваков третман од навивачите на Јувентус..и Липи своевремено беше тренер на Интер па не го плукаа така како Конте кој е поголема легенда и оставил огромен белег во Јуве на секаков начин
Никој не спори дека интер игра убав фудбал, може и најубав од 2010 па наваму, говорев конкретно за овие два меча кај што Конте утна многу работи. Третманот е таков не само поради тоа што прејде во интер туку многу повеќе што го остави тимот на цедило и си замина еден ден пред да почнат припремите, можда ко тренер да е прејак ама како човек видовме кој е и што е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.416
Поени од реакции
79.504
Марота, Недвед и Паратичи го кренаа Јуве на нозе и му ги донесоа Лихтштајнер, Видал, Пирло и Вучинич топтан со него. Кур ќе свиткаше со ростерот на Дел Нери.
WOW, божем Меси, Лам, Чави и Иниеста му ги донеле, а не Лихштајнер, Вучинич, Видал и “избрканиот и истрошениот“ Пирло од Милан. Видал дојде од Леверкузен тогаш, не беше ниту ѕвезда ниту некој којзнае каков играч, истото важи и за Вучинич и Лихштајнер. Нормално дека му носеле играчи по негов терк, верувам дека си побарал и си добил играчи човекот, како и секој нормален тренер. Секако дека и управата има удел во успесите, оти со канцер управа џабе е и микс од Пеп, Клоп и Мурињо да имаш. Ете Манчестер Јунајтед е прав пример за тоа, имаат пари да го купат било кој играч на светот, услови, стадион, буквално се, ама управата ги јебе и не може глава да кренат еве 2-3 години, или ајде подобро речено во пост Ферги ерата.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.669
Поени од реакции
5.142
Лихштајнер играше како на дроги под Конте..таков бек ни е потребен за малце да заличиме на посериозна екипа...класи над моменталните Кандрева и Ди Амброзио..цела десна страна со години му ја држеше додека не остари
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.287
Поени од реакции
7.153
Морам и тактиката околу тие кратките подавања при корнер на Конте да ја искоментирам. Каков очобол еј, коа ќе ми текне и у Јуве кога беше иста приказна живци кинев од корна краток пас па све така до средина на терен можда и до одбрана дудлање на топката.

И уште не научи како да се справува со јак висок пресинг против супериорна екипа. Вчера му се деси истото што ни се деси нас против Баерн у 2013 мислам беше. Одличен мотиватор можеби број еден у свет у тој сегмент, ама мора тактички пофлексибилен да биде. Нема план Б, форсира своја зацртана замисла до крај.

И едно големо ЛОЛ за критиките за Бастони. Баш солидно си изигра детето.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.416
Поени од реакции
79.504
Лихштајнер играше како на дроги под Конте..таков бек ни е потребен за малце да заличиме на посериозна екипа...класи над моменталните Кандрева и Ди Амброзио..цела десна страна со години му ја држеше додека не остари
Па за куров ми ли даваше 20 и кусур милиони за Лазаро? Он е баш таков тип на играч, брз и пробивен, а не ко Кандрева и Дамбо да им ебам све инвалидно јас на нив. Па и Азамоа треба да се префрла на клупа лека полека, мене оној Бираги ми се допаѓа како играч и мислам дека топ ќе легне на левата страна. Со Лацио многу добро изигра, има добар центаршут со двете нозе и не е тенџере како Азамоа само у лево да иде и да не знае да нафрли. Азамоа против посилни екипи се губи, жими со Милан што изигра добро ама за тоа доста заслужен е и мртвиот Милан кој не направи една ебана шанса.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.068
Поени од реакции
4.429
WOW, божем Меси, Лам, Чави и Иниеста му ги донеле, а не Лихштајнер, Вучинич, Видал и “избрканиот и истрошениот“ Пирло од Милан. Видал дојде од Леверкузен тогаш, не беше ниту ѕвезда ниту некој којзнае каков играч, истото важи и за Вучинич и Лихштајнер. Нормално дека му носеле играчи по негов терк, верувам дека си побарал и си добил играчи човекот, како и секој нормален тренер. Секако дека и управата има удел во успесите, оти со канцер управа џабе е и микс од Пеп, Клоп и Мурињо да имаш. Ете Манчестер Јунајтед е прав пример за тоа, имаат пари да го купат било кој играч на светот, услови, стадион, буквално се, ама управата ги јебе и не може глава да кренат еве 2-3 години, или ајде подобро речено во пост Ферги ерата.
Најмалку 3 победи таа сезона од по 1 0 беа по заслуга на Конте, дисциплината и мотивацијата на екипата му се врв. Де Чеље стартер му беше ама него не го пишат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.416
Поени од реакции
79.504
Морам и тактиката околу тие кратките подавања при корнер на Конте да ја искоментирам. Каков очобол еј, коа ќе ми текне и у Јуве кога беше иста приказна живци кинев од корна краток пас па све така до средина на терен можда и до одбрана дудлање на топката.
ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЕ кај ме потсети за ова да ти ебам, сеа уште толку се доизнервирав. Значи глеј, ги имаш Годин, Шкринијар, Де Фрај, вчера 60 минути и Весино, Лукаку, Лаутаро, и ти идеш да подаваш од корнер, да глумиш Барса/Сити миџетски стил на игра. Па матер му ебам нека ја нафрлат таа топка, 6 играчи по 190 има во 16ник, гарантирам дека од прекини ќе се убиеме давајќи голови, вака со додавање само ја гушиме топката и џабе ги трошиме корнерите. Против Милан ако ти текнува шансата на Сусо произлезе поради тој мртов корнер, Сенси изгуби топка и отворија контра, среќа Азамоа стигна и Сусо себичеше, иначе ќе ни зачукаа гол.

Околу пресингов имаш право, ама од ова што до сега го гледам во Интер учи од грешките и најбитно од се ги признава. Со Славија ваљда ја гледаше, не откорнаа со висок пресинг и не знаевме кај тераме, па на прес излезе и кажа дека испаднал магаре и дека мора да се подобри тимот во тој сегмент. Следната утакмица со Милан една долга топка немаше, ги утепавме у поим. Исто со Барса многу добро изнесувавме топка иако и они играа висок пресинг, е вчера не угушивте скроз и немавме одговор на тоа. Ок, како што кажав претходно и повредата на Сенси сјеба многу работи, он е клучен играч во средината и единствен кој може да повлече топка напред, али сепак и со него Конте беше добро прочитан од Сари. Мислам дека моментално Конте го јебат и летаргичните бекови Азамоа и Дамбо/Кандрева, зборам за офанзивниот дел, увек имал бар еден бек што му ора по страна и што константно тероризира со центаршутеви и продори. Ради ова пати и Лукаку и ми иде на живци што се инаети со Лазаро.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.669
Поени од реакции
5.142
Ради ова пати и Лукаку и ми иде на живци што се инаети со Лазаро.
Можи слаб е Лазаро од кај знајш?..Конте секој ден е со играчите 10-12 сати..тој демек не ги гледа и не ги прати кој е што е?..таму нема кондициони тренери да кажат кој можи и кој неможи да игра?..можеби увидел дека му треба време да се вклопи во Италјанскиот фудбал кој е малце специфичен па затоа не му дава шанса.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.220
Поени од реакции
14.913
2019 година сме уште се дебатира за квалитетот на Конте како тренер :vrtioci:

Доволно е да се заклучи дека тимовите што ги води се препознатливи по нешто, знае да ја наметне сопствената филозофија доста брзо, има неверојатен осет за квалитетите на фудбалерите кои ги има на располагање. Многу ретко се наоѓа тренер кој на ваков начин вади максимум од просечни играчи.

Има маани и недостатоци, ама нема тренер во фудбалот или во било кој спорт што го нема тоа. Па дури многу често се занемарува и какви резултати има во кариерата, 4 титули има освоено во две од топ 4 првенствата во светот. Тренери кои се позвучни не може да се пофалат со тоа.

За импактот што го имаше во Јуве и за тоа колку неговото менаџирање придонесе да стигнеме до ова ниво што сме сега, бадијала е да се зборува.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.287
Поени од реакции
7.153
ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЕ кај ме потсети за ова да ти ебам, сеа уште толку се доизнервирав. Значи глеј, ги имаш Годин, Шкринијар, Де Фрај, вчера 60 минути и Весино, Лукаку, Лаутаро, и ти идеш да подаваш од корнер, да глумиш Барса/Сити миџетски стил на игра. Па матер му ебам нека ја нафрлат таа топка, 6 играчи по 190 има во 16ник, гарантирам дека од прекини ќе се убиеме давајќи голови, вака со додавање само ја гушиме топката и џабе ги трошиме корнерите. Против Милан ако ти текнува шансата на Сусо произлезе поради тој мртов корнер, Сенси изгуби топка и отворија контра, среќа Азамоа стигна и Сусо себичеше, иначе ќе ни зачукаа гол.

Околу пресингов имаш право, ама од ова што до сега го гледам во Интер учи од грешките и најбитно од се ги признава. Со Славија ваљда ја гледаше, не откорнаа со висок пресинг и не знаевме кај тераме, па на прес излезе и кажа дека испаднал магаре и дека мора да се подобри тимот во тој сегмент. Следната утакмица со Милан една долга топка немаше, ги утепавме у поим. Исто со Барса многу добро изнесувавме топка иако и они играа висок пресинг, е вчера не угушивте скроз и немавме одговор на тоа. Ок, како што кажав претходно и повредата на Сенси сјеба многу работи, он е клучен играч во средината и единствен кој може да повлече топка напред, али сепак и со него Конте беше добро прочитан од Сари. Мислам дека моментално Конте го јебат и летаргичните бекови Азамоа и Дамбо/Кандрева, зборам за офанзивниот дел, увек имал бар еден бек што му ора по страна и што константно тероризира со центаршутеви и продори. Ради ова пати и Лукаку и ми иде на живци што се инаети со Лазаро.
:pos:

Сега смешно ми е ама тогаш... знам како е веруј, ти викам живци корнев со тоа и у Јуве дур беше. Не знам зашто упорно форсира, па уште у овја Интер шо викаш со тие играчи створени за прекин...

Бекови се најбитни у тактика на Конте, многу ме зачуди таму што не се засилија асално на тие пари фрлени. А со Лазаро што е работава никој не знае очигледно... Од старт бев песимист за него али ај. Ќе бидат конкурентни до крај тоа секако, повеќе и од Наполи ко шо ми седи, ама мора со бековиве да најдат некое решение.

2019 година сме уште се дебатира за квалитетот на Конте како тренер :vrtioci:

Доволно е да се заклучи дека тимовите што ги води се препознатливи по нешто, знае да ја наметне сопствената филозофија доста брзо, има неверојатен осет за квалитетите на фудбалерите кои ги има на располагање. Многу ретко се наоѓа тренер кој на ваков начин вади максимум од просечни играчи.

Има маани и недостатоци, ама нема тренер во фудбалот или во било кој спорт што го нема тоа. Па дури многу често се занемарува и какви резултати има во кариерата, 4 титули има освоено во две од топ 4 првенствата во светот. Тренери кои се позвучни не може да се пофалат со тоа.

За импактот што го имаше во Јуве и за тоа колку неговото менаџирање придонесе да стигнеме до ова ниво што сме сега, бадијала е да се зборува.
Никој не го оспорува квалитетот на Конте, само тие маани што ги има ги коментираме. :)

А за импактот у Јуве у право си, нема што да се зборува и вечно треба да сме му захвални.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.669
Поени од реакции
5.142
Ниту Сари ниту Алегри ниту еден тренер на светот немаше да го крени Јувентус од тој момент како што го направи Конте..измислен тренер е за нив..да не прајме муабет со Челзи како се прошета во ПЛ кога имаше 30 победи..ама тоа е друга тема..лесно е кога имаш тешка артилерија во тимот за да менаџираш клуб..друго е кога почнуваш од нула..Алегри јакиот тренер што Конте со Матри,Вучинич и Де Чеље како лев бек му освои титула, а овај Ибра,Робињо,Пато,Мато и еден куп квалитет во составот...не дека е лош Алегри ама жими стапот дека ќе го кренеше Јувентус да беше на местото на Конте..тука се гледа умешноста на еден тренер
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom