Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.022
Поени од реакции
4.969
^^Не би исклучил такво нешто. Убаво му завлезе.
A и со непокажани жолти за колено у бут од Шкриниар, шамар од Лукаку, таман си е.

Ова на симулација ви личи? Каков е овој педерски зафат од Годин? :D
п.с. Контактот не надвор, и при евентуален фаул, пенал не е. Ама симулација е уште помалку. И бидејќи ништо не свирна, ок си е.

1570490474552.png
 

SinisteR.

осми патник
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.651
Поени од реакции
6.081
Најмалку 3 победи таа сезона од по 1 0 беа по заслуга на Конте, дисциплината и мотивацијата на екипата му се врв. Де Чеље стартер му беше ама него не го пишат.
Нема грешка дека бил стартер Де Чеље во ерата на Бонучи, Барзаљи Кјелини
 
Член од
16 август 2018
Мислења
194
Поени од реакции
213
Играше Де Чеље на првите неколу утакмици дур не се повреди Пепе и сменија после формација. После влагаше исклучиво кога немаше кој. А Вучинич што го исмејувате се гледа колку сте прателе фудбал. Па и Матри.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.490
Поени од реакции
70.594
^^Не би исклучил такво нешто. Убаво му завлезе.
A и со непокажани жолти за колено у бут од Шкриниар, шамар од Лукаку, таман си е.

Ова на симулација ви личи? Каков е овој педерски зафат од Годин? :D
п.с. Контактот не надвор, и при евентуален фаул, пенал не е. Ама симулација е уште помалку. И бидејќи ништо не свирна, ок си е.

Прегледај го приврзокот 219215
Laze slikata, ne go ni dopre Godin, bas ubavo dadoa kadar dodeka traese prenosot. Plus ova seljakov pocna da pagja pred vreme, mislese ke ima kontakt i resi da dajva, da ja dajvnam zena mu.

Inace super povrzanost so zolti kartoni za Lukaku i Skriniar so cist crven karton za Emre Can.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.109
Поени од реакции
6.461
Laze slikata, ne go ni dopre Godin, bas ubavo dadoa kadar dodeka traese prenosot. Plus ova seljakov pocna da pagja pred vreme, mislese ke ima kontakt i resi da dajva, da ja dajvnam zena mu.

Inace super povrzanost so zolti kartoni za Lukaku i Skriniar so cist crven karton za Emre Can.
Ај сеа и ти, црвен за Емре. Имаше елементи и да му даде ама таман си е и жутиот по мое, со оглед на критериумот што го наметна Роки од стартот на утакмицата со што дозволи доста груба игра.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.490
Поени од реакции
70.594
Ај сеа и ти, црвен за Емре. Имаше елементи и да му даде ама таман си е и жутиот по мое, со оглед на критериумот што го наметна Роки од стартот на утакмицата со што дозволи доста груба игра.
Ne, ne e taman zaso e cist crven karton. Kako taka koga e nesto ocigledno taman bilo zolt? Sto ne dobi Vesino zolt pred dve sezoni? Start so otvoren gjon direktno na noga od pozadi, ova ako ne e crven ne znam sto e crven.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
118
Поени од реакции
432
Ne, ne e taman zaso e cist crven karton. Kako taka koga e nesto ocigledno taman bilo zolt? Sto ne dobi Vesino zolt pred dve sezoni? Start so otvoren gjon direktno na noga od pozadi, ova ako ne e crven ne znam sto e crven.
И јас го помислив истото. Модрич доби црвен првото коло против Селта за сличен старт. Одеше на топка (како шо сум сигурен дека и Џан одеше), али противникот избега и овај со копачката директно над тетива. Судијата виде на Вар и му даде црвен. Имаше реакции дека е престрог црвен по шо не било намерно, али од судискава федерација излегоа со објаснување дека секој старт таков на нога годинава ќе се санкционират со црвен картон.
Е сеа, дали е то универзално правило низ сите лиги (ко шо би требало да е) или во Шпанија само, не знам. Али аналогно на муабетот, беше за црвен.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.697
Поени од реакции
5.732
vaka se laze prosta raja : )
ova bese za penal situacijata ako ne se lazam so lukaku, ne e ni bitno, ima i minuta na kraj kraeva gore, 76ta, toa so emre can bese posle 80ta.
83' posle 1:2 rezultat...
Автоматски споено мислење:

ЛБ - За 10 минути Емре ќе му влезе на Бастони, со крампони у луст. Мма ти само жут дај му, никако црвен.
ЏР - Ок, нема проблем.
ЛБ - Одлично, ела да пукне.
ЏР: Еј види, имам свирче!
ЛБ: Брао...
(хај фај)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.975
Поени од реакции
11.218
vaka se laze prosta raja : )
ova bese za penal situacijata ako ne se lazam so lukaku, ne e ni bitno, ima i minuta na kraj kraeva gore, 76ta, toa so emre can bese posle 80ta.
Ok e, znam deka e za "penal situacijata".

Ova e zaebancija ili meme.
 
На врв Bottom