Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 август 2011
Мислења
1.271
Поени од реакции
3.663
Поквалитетен тим се. И првиот тим и клупата. Тоа никогаш не било спорно. Со уште еден сериозен мидфилдер, можеби Интер ќе беше во конкуренција, меѓутоа, вака, има очигледна разлика во квалитет. Затоа и се фаворити за титула и пред Наполи и пред Интер.

Сепак, имаат нов систем, за кој (според мене) немаат баш соодветни играчи. И варираат многу со играта во текот на утакмиците, што е нормално за тим кој се приспособува на нов систем.
Ако во иднина испуштаат бодови од таа причина, тогаш можеби некој од двата тима може да се надеваат на повеќе. Нормално, ако самите играат добри сезони.
Ако вадат резултати како до сега, тогаш веројатно е дека ќе стигнат пак до титула.
Меѓутоа, сезоната само што почна, ќе видиме накај 15 коло, кој тим како ќе изгледа, би требало тогаш некоја пореална слика да се добие за лигата.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
5.078
Гледам јувенташиве се напалени како никогаш досега, демек биле каде каде по квалитетен тим?!

Реалноста и разликата е само тоа што имаат поширока клупа од Интер, и тоа е тоа ништо повеќе.

Кај нас моментално Сенси е незаменлив, и моторот на овој Интер, како едно време Снајдер, и затоа се виде одма разликата без него во тимот, богами се виде и против Барса.

Нашите ако не купат на зима квалитетни играчи за прв тим(двајца), наебавме бидејќи сезоната само што почнала.

пс. Јувентус не е истиот, сметам дека моментално игра покилав фудбал од претходните години...
Озбилен си за ова? :vozbud: Ај погледни го поубаво составот на Јуве и на интер, ама со очила.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.896
Поени од реакции
26.408
аии тактички го надмудрил, абе што ви е на вас, едниов праи измени Сенси - Весино и Годин - Бастони (а.к.а нуево ранокија)
dude ... :facepalm:
I golema greska prais so muabetot za pristapot i taktikite, gi ugusi sari so presingot, ednostavno pristapot sto inter denes go imase bese pogresen, i koga veke toa bese evidentno, nisto ne bese promeneto, bez sensi i prasanje bese kolku toa e izvodlivo.
Eve ti go mecot i so sparta praga, zasto ti odis na logikata rosterot odlucil, ete tamu inter imaa daleku podobar tim od praga, pa na nisto ne licea bas radi toa sto konte loso mu pristapi od takticki aspekt na toj natprevar, nesto sto po mecot i go prizna, od druga strana trenerot na praga izgazi, sto isto, konte go prizna i rece deka bil iznenaden od toa kako oni mu pristapile na toj natprevar, ocekuval nesto sosem treto.

Denes treba da mu se oddade pocit na sari za toa kako mu vleze na ovoj natprevar, gi gledav dosta sezonava i mislam deka ova mu e najdobar mec otkako e dojden vo juve, takticki skoro i perfektno ja imase postaveno igrata, narocito presingot i celosnoto neutraliziranje na planot na konte pri gradenjeto na akcii.

Toa deka imaat bolji roster site go znaeme, ama u fudbalot ne sekogas istoto i odlucuva koj ke pobedi, toa e ubavinata u ovoj sport, procentualno ako gledas tuka najgolemi sansi ima da pobedi tim so poslab roster, duri i znacitelno poslab roster da e u prasanje, sto ne e slucaj u kosarka na primer, rakomet ili nekoj drug timski sport. Faktorot trener denes i te kako bese odlucen, spored mene glaven faktor, nema nisto loso u toa da se priznae istovo, edniot ja utna, drugiot ja pogodi bajagi, a koa trener ke promasi a od sportivniot tabor ke ja pogodi, i edna praga na meaca znae da izglea ko barsa u erata na pep.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
3.183
Поени од реакции
2.847
Ок, супер, и сеа шо да прајме кажувај? :kafence:
....


Што ли мислеше дека прави Бастони, мене нема да ми се разјасни ни во наредниве 300 години...
Толку нубски, дезориентирано, неписмено... Перфоманс - Хесус во најдобри денови.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.976
Поени од реакции
1.519
еден тим освојува 8 првенства по ред и две финалиња во ЛШ, еден едвај обезбедува учество во ЛШ, и разликата била што едниов тим имал појака клупа...:pos::pos:

можеби разликата во квалитет е намалена во споредба со тимовите што ги имаа пред 3-4 сезони, али Јуве во секој аспект е понапред(подобар) од Интер, бидете малце реални..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.480
Поени од реакции
70.578
Што ли мислеше дека прави Бастони, мене нема да ми се разјасни ни во наредниве 300 години...
Толку нубски, дезориентирано, неписмено... Перфоманс - Хесус во најдобри денови.
И која е поентата да пишеш пост кој содржи еден тон глупости? Што лошо направи Бастони ај еве објасни тука да знаеме ние неуките? Бог да чува еј, како Хуан Хесус бил...

Иначе апла заслужена победа на Јувентус, ни ја неутрализираа средината и тоа беше тоа, иако имаа и малце среќа што Сенси се повреди. Се е ок, ама Дибала е такво одвратно дајвериште, значи не можам пред очи да го гледам. Се да ти ебам што си имаш у сред пичка, смрдлив гомнар никаков неизбањат. И тебе Пјаниќ све да ти ебам. Ма све ти ебам Јувентус уствари.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.183
Поени од реакции
2.847
И која е поентата да пишеш пост кој содржи еден тон глупости? Што лошо направи Бастони ај еве објасни тука да знаеме ние неуките? Бог да чува еј, како Хуан Хесус бил...

Иначе апла заслужена победа на Јувентус, ни ја неутрализираа средината и тоа беше тоа, иако имаа и малце среќа што Сенси се повреди. Се е ок, ама Дибала е такво одвратно дајвериште, значи не можам пред очи да го гледам. Се да ти ебам што си имаш у сред пичка, смрдлив гомнар никаков неизбањат. И тебе Пјаниќ све да ти ебам. Ма све ти ебам Јувентус уствари.
Ако си сериозен и ако стварно сметаш дека Бастони беше коректен во позиционирањето и не направи никаква грешка по вториот гол, тогаш ти си "фудбалкси" слеп (најди си друг посоодветен термин), или ретардиран во најлош случај. А според начинов со кој пристапуваш по нечие лично мислење за одреден факт... нема сомнеж дека го имаш второнаведениот проблем! Толку, поздрав и убава ноќ. :tvg:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.480
Поени од реакции
70.578
Ако си сериозен и ако стварно сметаш дека Бастони беше коректен во позиционирањето и не направи никаква грешка по вториот гол, тогаш ти си "фудбалкси" слеп (најди си друг посоодветен термин), или ретардиран во најлош случај. А според начинов со кој пристапуваш по нечие лично мислење за одреден факт... нема сомнеж дека го имаш второнаведениот проблем! Толку, поздрав и убава ноќ. :tvg:
Да, а не е битно што пред тоа цела средина мајмуни ги направија, па Бастони ти е крив за голот. Или не е битно што Азамоа беше гледач повеќе наместо да уклиза и да му скине шут на Игуаин. Ако е за тоа Годин треба да прекине да игра фудбал после она што му го направи Суарез.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.009
Поени од реакции
3.151
Да, а не е битно што пред тоа цела средина мајмуни ги направија, па Бастони ти е крив за голот. Или не е битно што Азамоа беше гледач повеќе наместо да уклиза и да му скине шут на Игуаин. Ако е за тоа Годин треба да прекине да игра фудбал после она што му го направи Суарез.
Да не се повредеше Сенси..:LOL:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
5.078

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.691
Поени од реакции
5.724
Шо ако влезеше, пак ќе го јадевме... ќе ја обрнаа после тоа, само да не се повредеше Сенси :icon_mrgr:
знам, наша среќа што се повреди, иначе ќе не тепаа 3:1 со негов гол и асистенција... знаеш, се борат со Меси кој ќе земе златна топка сезонава...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.956
Поени од реакции
6.506
Слаб играч е Сенси.
Еве на телетабисите на темава да им олесни и да заврши запинањето со очајни досетки.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
На врв Bottom