Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2018
Мислења
205
Поени од реакции
232
Да останеше Сенси у игра Јуве немаше до гол да припари.. Oh wait. Шала на страна, ми се свиѓа малиот ветува многу, ама го напраивте фактор у поразот на Интер мислиш пред да излезе он Интер мамата мамина му ја расплакаа на Јуве. Едноставно Конте беше прочитан, а и разликата во индивидуален квалитет на играчите си го направи своето. Не дупете Јуве во првите години на Конте и без Пирло и те како знаеше да изигра јак фудбал, ќе се прилагодиш тактиички ќе најдеш чаре.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.382
Поени од реакции
46.011
Од Лукаку нема што да очекувате во вакви натпревари. Никогаш не бил баш корисен во големи натпревари и најчесто се губи против јаки дефанзивци. Не знам баш дали тек сега ќе го смени тоа.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
5.968
Да останеше Сенси у игра Јуве немаше до гол да припари.. Oh wait. Шала на страна, ми се свиѓа малиот ветува многу, ама го напраивте фактор у поразот на Интер мислиш пред да излезе он Интер мамата мамина му ја расплакаа на Јуве. Едноставно Конте беше прочитан, а и разликата во индивидуален квалитет на играчите си го направи своето. Не дупете Јуве во првите години на Конте и без Пирло и те како знаеше да изигра јак фудбал, ќе се прилагодиш тактиички ќе најдеш чаре.
Па нормално дека е клучно излегувањето на Сенси кога коњот Весино го замени. Да имавме на клупа играч од стилот на Рамзи или Рабиот да видиш дали ќе беше толку изи за Јуве како што беше вчера.
Очигледно е дека Јуве вчера битката ја доби на средината од теренот.
Второ полувреме имаше толку голем пресинг што не успеаа Интер добри 20-30 минути да ја изнесат топката асално.
А без Сенси во овој систем беше скоро невозможно да се креира шанса затоа што он служи како АМЦ во тој 3-5-2 на Конте.

Од Лукаку нема што да очекувате во вакви натпревари. Никогаш не бил баш корисен во големи натпревари и најчесто се губи против јаки дефанзивци. Не знам баш дали тек сега ќе го смени тоа.
Да имаше добри центаршутеви синојќа друг ќе ти беше коментарот денес.
Едноставно не функционираа проигрувањата до него.
Он јес да беше тапа, ама далеку од тоа дека е крив за се како што сите коментираат или па дека дефанзивциве на Јуве го надиграле.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.382
Поени од реакции
46.011
Да имаше добри центаршутеви синојќа друг ќе ти беше коментарот денес.
Едноставно не функционираа проигрувањата до него.
Он јес да беше тапа, ама далеку од тоа дека е крив за се како што сите коментираат или па дека дефанзивциве на Јуве го надиграле.
Коментарот е од сите години во ПЛ, а не само од вчерашниот натпревар. И секако не е главен кривец, само кажувам дека до сега во кариерата се нема баш покажано како битен играч против силни тимови.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.458
Поени од реакции
28.207
Коментарот е од сите години во ПЛ, а не само од вчерашниот натпревар. И секако не е главен кривец, само кажувам дека до сега во кариерата се нема баш покажано како битен играч против силни тимови.
lani so psg ne se pokaza ?
pretpostavuvam i u everton na golemi ekipi im dal gol i izigral dobro, za mancester realno ne pamtam, prvata sezona mu bese dobra, vtori mislam zavrsija, od vtorata vise trgna onaa digresija koja momentalno im kulminira.

vcera inace bese uzasen toa e nesporen fakt, ama nema 33 godini pa da ne moze da popravi odredeni segmenti od negovata igra.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
120
Поени од реакции
432
Јувентус overall беше подобар тим, али чисто ради индивидуални квалитети - пред се на то шо имет играчи на клупа од типот на Игуаин, кој шо иако е свиња испаѓат дека за Лукаку е поим во секој момент.


Интер играше топ до пред да се повредит Сенси. Гледам во претходните постој го исмевате Сенси као демек "играчиштето, да не се повредеше сигурно ќе тепаше Интер мехехе".. не е дека Сенси е играчиште (иако играт предобро годинава), туку Интер немет играч како него, кој шо можит да врзит средина со напад, а притоа да е активен во одбрана. Весино не е способен за таа позиција се виде вчера, оттука недостатокот на Сенси беше апла очигледен. И не морат да значит дека со него Интер ќе тепаше, ама дека ќе имаше подобра игра - то сигурно.

Очекував од Јувентус појке искрено, баш ради то шо имет играчи - ама па од друга страна нов тренер, нов концепт па и до некаде е оправдано шо немат толкава течност во играта кј нив. Бернардески никогаш пред Рамзи не требит да заиграт, Квадрадо не смејт да помирисат прва постава при здрав Данило. Матуиди е златен играч, колку само трчат и покриват то е невозможно.

Од друга страна, Интер можеше и требаше појке. Особено шо Јуве пак ќе речам не изигра некоја супер утакмица. Лаутаро да е само малце потрпелив и да не лакомит толку многу, ќе станит звер. Лукаку за борење и градење е топ, ама ако само то му е крајниот епилог нека играт пикер за Вардар. Барела дечкото ќе е партали. Дамброзио и Асамоа исто изиграа добра утакмица, али во 3-5-2 формација кај шо требит да си икрило и бек, и да фураш напред ама и прв да си назад во контра - и за нив е то голем залак. Така да со еден квалитетен везњак и 2 нови бекој наредна година, Интер ќе е даааалеку подобар од годинава. Поопасен, ако не. И да, Санчез фалеше многу.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.551
Поени од реакции
187.126
lani so psg ne se pokaza ?
pretpostavuvam i u everton na golemi ekipi im dal gol i izigral dobro, za mancester realno ne pamtam, prvata sezona mu bese dobra, vtori mislam zavrsija, od vtorata vise trgna onaa digresija koja momentalno im kulminira.

vcera inace bese uzasen toa e nesporen fakt, ama nema 33 godini pa da ne moze da popravi odredeni segmenti od negovata igra.
I protiv Chelsea na Konte dade gol i asistencija na OT.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.382
Поени од реакции
46.011
lani so psg ne se pokaza ?
pretpostavuvam i u everton na golemi ekipi im dal gol i izigral dobro, za mancester realno ne pamtam, prvata sezona mu bese dobra, vtori mislam zavrsija, od vtorata vise trgna onaa digresija koja momentalno im kulminira.

vcera inace bese uzasen toa e nesporen fakt, ama nema 33 godini pa da ne moze da popravi odredeni segmenti od negovata igra.
Нормално дека некогаш ќе успее, не е можно буквално на ниеден натпревар да нема ништо направено, ама не можеш константно да го добиеш тоа од него. Против послабите тимови ќе си дава голови без проблем.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.702
Поени од реакции
810
Кој таленти човече, пред натпреваров пола форум очекуваше интер да победи сега у стилот толку се силите муабети. Голема работа ако играл Сенси кога Конте и дуелот со Барса и со Јувентус ги изгуби првенствено на тактички план. До душа со Барса изиграа многу јако прво полувреме за во второ да направи некои измени и сам да си пука во нога, против Јувентус пак тотално му беше утната целата тактика. Некогаш и објективност треба малку, не оти овој Јувентус е сјаен, далеку од тоа е, и моменталниов тренер ама ич не ми е по ќејф ама првпат го гледав Јувентус среде Милано против Интер со таква игра, 30 минути Интер едвај успеваше да ја изнесе топката од своја половина.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.923
Поени од реакции
2.633
Јувентус overall беше подобар тим, али чисто ради индивидуални квалитети - пред се на то шо имет играчи на клупа од типот на Игуаин, кој шо иако е свиња испаѓат дека за Лукаку е поим во секој момент.
Кога го даде голот Игуаин коментаторот направи урнебес : "Погодио је мачак Игуаин или болје - Игуаин је постао Црна Мачка за Интер"...
P.S Ме насмеа(коментаторо) а ја бев натажен бидејќи Кики не даде гол....:place:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom