Radiohead

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.157
Поени од реакции
30.656
Инаку не знам колку сте заприметиле, ги тргаат песните од јутуб, оние поставените од други, пример Hail и Amnesiac, речиси и да не се најдува песна освен во некоја Live верзија.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.304
Поени од реакции
3.274
Издавачките компании та работа. Авторски права. Лани истото се деси со скоро сите песни од Мјуз од Origin и Absolution. Ама после се вратија пак.
 
B

beaverknight

Гостин
Не знам кога последен пат волку сум се смеел :ROFLMAO:
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.304
Поени од реакции
3.274
1. Decks Dark, Ful Stop, Identikit, The Numbers, Present Tense
2. Daydreaming, Glass Eyes, True Love Waits
3. Burn The Witch, Tinker Tailor, Desert Island Disk
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.157
Поени од реакции
30.656
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.157
Поени од реакции
30.656
Boston Legal. Имево на бендов во преводов грми :D

radiohead.jpg
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.156
Не, всушност, јас и Тори бевме на главен концерт на радио.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom