Radiohead

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.174
Поени од реакции
30.740
1."Burn the Witch" 3:40
2."Daydreaming" 6:24
3."Decks Dark" 4:41
4."Desert Island Disk" 3:44
5."Ful Stop" 6:07
6."Glass Eyes" 2:52
7."Identikit" 4:26
8."The Numbers" 5:45
9."Present Tense" 5:06
10."Tinker Tailor Soldier Sailor Rich Man Poor Man Beggar Man Thief" 5:03
11."True Love Waits"

Ај со бодување? :D Од 1 до 11 бодувањето оди и ќе ги рангираме сите песни. Малку потешка задача :P Ставајте бројчиња на крај ќе собериме и то е то.

Да се приберам дома јас, да го ислушам уште еднаш и ќе пишам.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.304
Поени од реакции
3.274
Уште не знам прва која ми е, па да сум ги подредел. Хахахаха.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.174
Поени од реакции
30.740
1."Burn the Witch" 3:40
2."Daydreaming" 6:24
3."Decks Dark" 4:41
4."Desert Island Disk" 3:44
5."Ful Stop" 6:07
6."Glass Eyes" 2:52
7."Identikit" 4:26
8."The Numbers" 5:45
9."Present Tense" 5:06
10."Tinker Tailor Soldier Sailor Rich Man Poor Man Beggar Man Thief" 5:03
11."True Love Waits"

Ај со бодување? :D Од 1 до 11 бодувањето оди и ќе ги рангираме сите песни. Малку потешка задача :P Ставајте бројчиња на крај ќе собериме и то е то.

Да се приберам дома јас, да го ислушам уште еднаш и ќе пишам.
Сега кога си дојдов сфатив колкава глупост во болдов сум треснал. Не можам ни сам да одговорам :D

Инаку
1.Ful Stop
2. identikit
3. Decks Dark

Вака некако би ги рангирал. Инаку во Tinker Tailor, после половина натаму, можеби го има најубавиот дел од цел албум кога се меша класиката со електрониките.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
858
Поени од реакции
1.344
1.Daydreaming
2.Desert Island Disk(подценета некако ама мене ми е супер песна)
3.Ful Stop.
:)
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.304
Поени од реакции
3.274
Никој не ја спомнува The Numbers.
Приметете кај 3:15 ко ќе почни детскиот хор, малку попосле тие виолините, во комбинација со пијаното во позадина... Damn.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.174
Поени од реакции
30.740
Никој не ја спомнува The Numbers.
Приметете кај 3:15 ко ќе почни детскиот хор, малку попосле тие виолините, во комбинација со пијаното во позадина... Damn.
Да да, одличен е тој момент.

Glass Eyes мене ми беше ептен слаба песна на прво слушање. АМа прееска заприметив дека има доста филмски шмек, за некоја интересна драма со главна глумица Bjork :D
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Кажете брзо каде да го симнам/слушнам, не бев МКД неколку дена, не можам да издржам :D:D
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.304
Поени од реакции
3.274
Present Tense... Многу симпатична мелодија :love:

Инаку најНЕомилени - Burn The Witch и Tinker Tailor
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
1.966
Конечно го преслушав албумот. Далеку подобар од King of the limbs, можеби требале да додадт уште некоја акустична у стил на fake plastic trees... али океј е и ова :D
Инаку топ 3 за сега:
- Desert Island disk
- Daydreaming
- True love waits
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Мене страшно многу ми се допадна, под импресии сум. Да го слушнам уште еднаш и ќе резимирам :)
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.304
Поени од реакции
3.274
True Love Waits не знам зошто толку ја успориле. Старата верзија ми е подобра.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.084
Поени од реакции
18.678
Tом Јорк на фаца во спотон е како уморан од ночи сломљен од живота
 
B

beaverknight

Гостин
Идеја за постер што деновиве треба да го стаам у соба, ако најдам место that is :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom