Radiohead

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.154
Радиоглавци, една препорака, пратете ја серијата Westworld за изобилство од Radiohead песни во нов контекст.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.093
Поени од реакции
8.479
Радиоглавци, една препорака, пратете ја серијата Westworld за изобилство од Radiohead песни во нов контекст.
Вчера ја догледав, мислам дека подобра нумера за последната сцена со Хопкинс и најавата за новата "приказна" неможеле да одберат. Одлично обработена Exit Music.

You can laugh
A spineless laugh
We hope your rules and wisdom choke you
Now we are one in everlasting peace


btw да ја пофалам серијата и тука дека е одлична и имаше маестрална прва сезона. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.116
Поени од реакции
30.462
Слушнете го новиот на Piano Magic, ќе ви се бендиса :D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.249

Колку чај имаат испиено пред настапов?? Аууу каква форма човече, браво! :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.116
Поени од реакции
30.462
Некогаш беше најубава тема,
сега си замо обична тема.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.947
Поени од реакции
16.264
омилениот бенд на @Sungerot Bob :)[DOUBLEPOST=1493767307][/DOUBLEPOST]
Дваесетгодишнина од OK Computer и шанса да се чуе нешто екстра материјал.

http://www.oknotok.co.uk/
иначе ОК Computer и The Bends им се најјаки албуми, све друго ми е mediocre, после то нема ништо роќерско у нив останато.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom