Prison Break

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Многу ќе плачам кога ќе заврши. Многу.

Се вратија после 7 години...кога ја видов веста дека ќе има нова сезона не знаев што да правам. Скокав од радост,викав,урлав. Едноставно ми се исполна сонот со оваа 5та сезона. Сите овие години имав надеж дека ќе се вратат со нова и најверојатно последна сезона. Изненадија милиони фанови ширум светот.
Пресреќен сум и за екипата што се заедно,горе-доле тука се сите освен Махоун што фали. Новата сезона е топ,само ме изнервира тоа што се малце епизоди али што е тука е,и веќе имате спомнато дека све се одвива премногу брзо,во 5 епизоди све видовме.
Останаа уште 2 епизоди,кој што одвај чекам да излезат посебно 9тата.

First,it was a prison. Now it's a nation!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
За разлика од првите 4 сезони оваа е далеку послаба. Сепак добро е што се вратија главните ликови да не освежат и да не потсетат на добрите времиња на серијата.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Одлична е сезоната, единствено лошо е што има само 9 епизоди и дејствието се одвива многу бргу, токму заради таа причина што 9 епизоди се премалку. Приказната која се случува во оваа сезона има материјал за најмалку уште толку епизоди, ама што е тука е.
Останува уште финалето да се види, кое мислам дека нема да има хепи енд, туку мислам дека сега конечно Мајкл ќе замине на оној свет. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Од Призон Брејк, она што треба да биде сезонава, до фалкруми, задкулисни игри на држава, двојни ЦИА агенти, паралелни влади, абе срање.
Сезонава ми е пјур булшит а ја глеам чисто пошто е Призон Брејк, Сколфилд е вратен и би ми било криво да кажам, да ја неам изгледано. Ова да е прва сезона од некој серијал во трета епизода ќе ја прекинев.

И да, ќе се согласам со Видук, губи на рејтинг што го нема Т-Бег повеќе во епизодиве.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Реално на сите им е потапа последнава сезона ама сите ја гледаме дека е МАЈКЛ, и дека ти го буди тоа чуство од пред неколку години што си го имал кога прв пат ја гледаше првата сезона :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Одличен крај! Сите на некој начин си го добија заслуженото :P Али над се, Мајкл беше и остана царче :cool:.
Го баравте T-Bag со поголема улога, ете ви го :cuc:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Супер финале! Штета што снимија само 9 епизоди.

Sent from my 6045Y using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јас се разочарав, освен некои епизоди ми беа онака добри, другово некако не ми беше баш нај. Некако форсирано ми е.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Од 1 до 10 - 6.5 оценка би дал. Некако почна добро но дали поради малкуте епизоди некако ко да ја избрзаа премногу. И глупа беше сценана кога го убија вип хенд син му на т-бег. Не сум можеби разочаран ама пак и не ме воодушеви премногу. ОК за да се изгледа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.366
Сезонава мех. Over to House of Cards.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.045
Подобро ќе беше да заврше со 4 сезони, и таа фајнл брејк да ја немаше!
Не дека не држи внимание 5тава сезона ама ептен исфорсирано.Плус бегаат од затвори и се шетаат низ Јемен како во сопствен двор да се, ептен Џон Вик сценарио :D
И крајов е 10 класи послаб од онај на 4тата сезона.Да не прочитав на темава, немаше да знам дек тоа е крајот, ќе мислев уште епизоди ќе излегуваат.Онака како од нигде никаде да заврши серијата во 5минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom