Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Ramno na ludost e da misles deka celzi kje zavrsi pred mancester. Na sekoj del od terenot imame podobri igraci.
не скокај пред време, факт е дека имаа пад у форма а Јунајтед се креваше пред коронава ама сеа се може да се смени


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Scheduled kick-off times

Weekend matches will be scheduled as follows (all times BST):
Friday 20:00
Saturday 12:30, 15:00, 17:30; 20:00
Sunday 12:00, 14:00, 16:30; 19:00
Monday 20:00

Midweek matches will be scheduled as follows (all times BST):
Tuesday 18:00; 20:00
Wednesday
18:00; 20:00
Thursday
18:00; 20:00



Бреј.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ова има да биде лудница, мислам дека ниедна екипа нема да продолжи со истото темпо како пред прекинот! Можни се секакви сценарија, ама бодовната разлика може да си одигра добра улога!
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
Што се дешава со Рашфорд? Ќе биде спремен за продолжување на сезонава? @vidooq @Ilumious
Мислам дека пласманот на Јунајтед на крајот на сезонава многу ќе зависи од тоа дали ќе биде спремен за играње или не.
Со оглед на тоа што на сите нивни конкуренти за топ 4 им се вратија повредените играчи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ова има да биде лудница, мислам дека ниедна екипа нема да продолжи со истото темпо како пред прекинот! Можни се секакви сценарија, ама бодовната разлика може да си одигра добра улога!
Нормално дека нема да продолжи кога никој нема меч фитнес сега. Нема шанси ни да го достигнат нормалното ниво што го имаат на почеток на нормална сезона. За најголемиот дел од фудбалерите ова е најдолгата пауза која ја имале во кариерата. Ако може да се избегнат посериозни повреди, мислам не би требало да им е проблем згуснатиов период. Сепак се одморени дури и повеќе него што треба.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Што се дешава со Рашфорд? Ќе биде спремен за продолжување на сезонава? @vidooq @Ilumious
Мислам дека пласманот на Јунајтед на крајот на сезонава многу ќе зависи од тоа дали ќе биде спремен за играње или не.
Со оглед на тоа што на сите нивни конкуренти за топ 4 им се вратија повредените играчи.
Спремен е за враќање, како и сите други. Јас едвај чекам да видам он и Погба како ќе се вклопат со Бруно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што се дешава со Рашфорд? Ќе биде спремен за продолжување на сезонава? @vidooq @Ilumious
Мислам дека пласманот на Јунајтед на крајот на сезонава многу ќе зависи од тоа дали ќе биде спремен за играње или не.
Со оглед на тоа што на сите нивни конкуренти за топ 4 им се вратија повредените играчи.
Да, т.е. големи се шансите, имаше ставено слика дека игра со топка. И периодов се совпаѓа иницијалниот термин за неговото враќање
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Што се дешава со Рашфорд? Ќе биде спремен за продолжување на сезонава? @vidooq @Ilumious
Мислам дека пласманот на Јунајтед на крајот на сезонава многу ќе зависи од тоа дали ќе биде спремен за играње или не.
Со оглед на тоа што на сите нивни конкуренти за топ 4 им се вратија повредените играчи.
И тоа со повредите ќе видиме како ќе биде. Баш ме интересира дали ќе се вратат свежи и спремни одма за игра, или поради ова ќе им треба уште повеќе време за да фатат форма...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
И тоа со повредите ќе видиме како ќе биде. Баш ме интересира дали ќе се вратат свежи и спремни одма за игра, или поради ова ќе им треба уште повеќе време за да фатат форма...
Ќе има повреди, многу и тоа. Ене го Халанд трет натпревар во 7 дена го еба коленото.
Ќе им биде проблем на играчите да се вратат во формата која ја имаа пред пауза, многу ќе зависи и кој колку се спремал кондиционо за времето додека беа по дома.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Уште самооо две недели и се враќа фудбалот. :love:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Бреј, се направил мишелин. Вака ни Руни не може да пропадне за 2 месеца.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бреј, се направил мишелин. Вака ни Руни не може да пропадне за 2 месеца.
Општо гледано не знам дали е возможно за 2 месеца некој да се збуца онака :|
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom